Home > Zpravodajství > domácí sport > V nebanickém maratonu spřežení to šlo Nesvačilům

V nebanickém maratonu spřežení to šlo Nesvačilům

Skvělá divácká kulisa a výjimečná atmosféra doprovázely sobotní maraton při mezinárodních závodech spřežení v Nebanicích u Chebu. Z domácích vozatajů se nejvíce dařilo zástupcům rodiny Nesvačilů.

Jiří Nesvačil starší se posunul ve čtyřspřeží na 5. pozici a v neděli bude bojovat o příp. medailové umístění. Jeho synové Jiří a Radek se naopak budou snažit ty nejvyšší příčky udržet. První jmenovaný totiž kategorii dvojspřeží vede s náskokem necelých dvou bodů před bratrem Radkem. Největším konkurentem jim přitom bude polský reprezentant Jacek Kozlowski, jehož dělí od druhého z Nesvačilů jen čtyři desetiny bodu. Přitom po drezuře byl až jedenáctý. V maratonu ovšem předvedl skvělou formu. Ve čtyřech ze sedmi překážek nenašel přemožitele, ve dvou byl třetí a v jedné pátý, což v součtu znamenalo vůbec nejlepší maratonový výsledek v této kategorii.

00176465l Jiri Nesvacil starsJiří Nesvačil starší. Foto: Josef Malinovský.

Jsem maximálně spokojen, a to nejen s tím zkušenějším párem koní, ale i s tím druhým sestaveným z mladších svěřenců, s nimiž jsem byl dnes pátý. Včera s nimi byly trochu problémy, jelikož byli ještě trochu roztěkaní a koukali v drezurním obdélníku po reklamních bannerech, ale dnes byli výborní,“ zhodnotil Jiří Nesvačil. „Doufám, že v neděli nebudeme chybovat a prvenství si uhájíme. Snadné to určitě nebude, jelikož se jedná o jedny z posledních velkých závodů před mistrovstvím světa dvojspřeží v Topoľčiankách, a tak parkur stavitel připraví určitě obtížný a bude hodně chybujících,“ uzavřel Nesvačil. V sobotu se mu ze všeho nejvíce dařilo v překážce číslo 7, kde naopak ztroskotaly veškeré naděje dalšího domácího favorita – Martina Gössla.

Ten po drezuře vedl a aspiroval tak na obhajobu loňského vítězství. To se doslova vypařilo jako pára nad hrncem na poslední překážce a v jejím posledním průjezdu. „Myslím, že závod jsem měl dobře rozjetý, i když jsem měl zezačátku trochu problém koně zklidnit. Od čtvrté překážky to již bylo v pohodě, ale bohužel na sedmičce jedna z klisen uklouzla, stáhla s sebou tu druhou a již kvůli tomu nezvládly vytočit prudký obrat do posledního průjezdu,“ zklamaně popsal průběh Martin Gössl, jenž je před závěrečným parkurem až šestnáctý.

00176462l Martin GosslMartin Gössl. Foto: Josef Malinovský.

V jednospřeží již může být poměrně klidný Bartolomiej Kwiatek z Polska. S lepším z jeho dvou párů si nejen udržel vedení z drezurní úlohy, ale zvýšil bodový náskok na své soupeře zhruba na sedm bodů. Druhý je nyní Franz Schiltz z Lucemburska následovaný s těsným rozdílem úřadujícím mistrem světa z roku 2012 Christophem Diekerem reprezentujícím Německo. Kwiatek korunoval v maratonu svoji neporazitelnost druhým dílčím místem s druhým dvojspřežím. Kvůli horší drezuře s ním je ovšem před parkurem průběžně šestý. V maratonu čtyřspřeží diváci mohli sledovat opravdu skvělé a hlavně vyrovnané výkony. Rozestupy na prvních třech příčkách v něm byly menší jak jeden bod. Stejně jako v drezuře ovšem vyhrál Maďar József Dobrovitz. Tzv. na paty mu šlapou dva němečtí vozatajové Georg Von Stein a Michael Brauchle. I když druhý jmenovaný byl o něco málo lepší v sobotu, náskok jeho krajana se mu zcela stáhnout nepodařilo.

V kategoriích pony aktuálně vedou v soutěži párů Carine Poentis z Francie a v týmových sestavách (čtyřspřeží) Reiner Ochs z Německa.

Kompletní výsledky i podrobnosti o nedělním programu najdete na www.sprezeni-cjf.cz a www.nebanice.com.

Čtěte také:  Karlovarskou dvojnásobnou míli ovládla podeváté v řadě vítězná Famous Valley
Předchozí: Úspěšné drezury pro česká dvojspřeží na CAI-A v Nebanicích
Následující: Ve Světlé Hoře překvapil Moula
x

Mohlo by vás zajímat

Série Global Champions je v plném proudu. Prague Lions míří do Cascais

Špičkoví parkuroví jezdci, kteří se účastní seriálu Global Champions, se nezastaví. Jen týden po osmém kole, jež hostil Stockholm, se přesouvají do portugalského Cascais. Za tým Prague Lions tam nastoupí Niels Bruynseels, Wilm Vermeir a Marco Kutscher. Foto: Mario Grassia/LGCT Dvojice belgický jezdců Niels Brunyseels a Wilm Vermeir bude startovat ...