Home > Zpravodajství > domácí sport > V nebanickém maratonu spřežení to šlo Nesvačilům

V nebanickém maratonu spřežení to šlo Nesvačilům

Skvělá divácká kulisa a výjimečná atmosféra doprovázely sobotní maraton při mezinárodních závodech spřežení v Nebanicích u Chebu. Z domácích vozatajů se nejvíce dařilo zástupcům rodiny Nesvačilů.

Jiří Nesvačil starší se posunul ve čtyřspřeží na 5. pozici a v neděli bude bojovat o příp. medailové umístění. Jeho synové Jiří a Radek se naopak budou snažit ty nejvyšší příčky udržet. První jmenovaný totiž kategorii dvojspřeží vede s náskokem necelých dvou bodů před bratrem Radkem. Největším konkurentem jim přitom bude polský reprezentant Jacek Kozlowski, jehož dělí od druhého z Nesvačilů jen čtyři desetiny bodu. Přitom po drezuře byl až jedenáctý. V maratonu ovšem předvedl skvělou formu. Ve čtyřech ze sedmi překážek nenašel přemožitele, ve dvou byl třetí a v jedné pátý, což v součtu znamenalo vůbec nejlepší maratonový výsledek v této kategorii.

00176465l Jiri Nesvacil starsJiří Nesvačil starší. Foto: Josef Malinovský.

Jsem maximálně spokojen, a to nejen s tím zkušenějším párem koní, ale i s tím druhým sestaveným z mladších svěřenců, s nimiž jsem byl dnes pátý. Včera s nimi byly trochu problémy, jelikož byli ještě trochu roztěkaní a koukali v drezurním obdélníku po reklamních bannerech, ale dnes byli výborní,“ zhodnotil Jiří Nesvačil. „Doufám, že v neděli nebudeme chybovat a prvenství si uhájíme. Snadné to určitě nebude, jelikož se jedná o jedny z posledních velkých závodů před mistrovstvím světa dvojspřeží v Topoľčiankách, a tak parkur stavitel připraví určitě obtížný a bude hodně chybujících,“ uzavřel Nesvačil. V sobotu se mu ze všeho nejvíce dařilo v překážce číslo 7, kde naopak ztroskotaly veškeré naděje dalšího domácího favorita – Martina Gössla.

Ten po drezuře vedl a aspiroval tak na obhajobu loňského vítězství. To se doslova vypařilo jako pára nad hrncem na poslední překážce a v jejím posledním průjezdu. „Myslím, že závod jsem měl dobře rozjetý, i když jsem měl zezačátku trochu problém koně zklidnit. Od čtvrté překážky to již bylo v pohodě, ale bohužel na sedmičce jedna z klisen uklouzla, stáhla s sebou tu druhou a již kvůli tomu nezvládly vytočit prudký obrat do posledního průjezdu,“ zklamaně popsal průběh Martin Gössl, jenž je před závěrečným parkurem až šestnáctý.

00176462l Martin GosslMartin Gössl. Foto: Josef Malinovský.

V jednospřeží již může být poměrně klidný Bartolomiej Kwiatek z Polska. S lepším z jeho dvou párů si nejen udržel vedení z drezurní úlohy, ale zvýšil bodový náskok na své soupeře zhruba na sedm bodů. Druhý je nyní Franz Schiltz z Lucemburska následovaný s těsným rozdílem úřadujícím mistrem světa z roku 2012 Christophem Diekerem reprezentujícím Německo. Kwiatek korunoval v maratonu svoji neporazitelnost druhým dílčím místem s druhým dvojspřežím. Kvůli horší drezuře s ním je ovšem před parkurem průběžně šestý. V maratonu čtyřspřeží diváci mohli sledovat opravdu skvělé a hlavně vyrovnané výkony. Rozestupy na prvních třech příčkách v něm byly menší jak jeden bod. Stejně jako v drezuře ovšem vyhrál Maďar József Dobrovitz. Tzv. na paty mu šlapou dva němečtí vozatajové Georg Von Stein a Michael Brauchle. I když druhý jmenovaný byl o něco málo lepší v sobotu, náskok jeho krajana se mu zcela stáhnout nepodařilo.

V kategoriích pony aktuálně vedou v soutěži párů Carine Poentis z Francie a v týmových sestavách (čtyřspřeží) Reiner Ochs z Německa.

Kompletní výsledky i podrobnosti o nedělním programu najdete na www.sprezeni-cjf.cz a www.nebanice.com.

Čtěte také:  Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami
Předchozí: Úspěšné drezury pro česká dvojspřeží na CAI-A v Nebanicích
Následující: Ve Světlé Hoře překvapil Moula
x

Mohlo by vás zajímat

Apassionata se opět chystá do Prahy

Nejpopulárnější evropská rodinná koňská show Apassionata se vrací do pražské O2 areny s novým představením pod názvem Cavalluna – Tajemství věčnosti. V prosinci 2016 se v Praze uskutečnila poslední show Apassionata – Kino snů, kterou navštívilo více než 20 000 návštěvníků. Poté produkce zahájila přípravy zbrusu nové show, kterou 27. ...