Home > Zpravodajství > pozvánky > V neděli na The British Racing Green Day do Chuchle

V neděli na The British Racing Green Day do Chuchle

Třetím dějstvím letošní dostihové sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle bude již jedenáctý ročník The British Racing Green Day pořádaného spolu s Helas New Encounters Club. Programu osmi dostihů kvalitativně vévodí Cena Rigips (23. Memoriál profesora Václava Michala, I. kat., 1400 m, 130 tis. Kč) pro tříleté hřebce a valachy, která je tradiční hlavní předzkouškou klasické Velké jarní ceny. Celkem je na startovních listinách 88 koní a 28 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin.

ilustr dostihyIlustrační foto: Hana Jampílková

Mystic Swing se vrací domů

120418dostihy chuchleStartovní boxy Ceny Rigips budou téměř plné, do trialu prvního dílu Klasické trojkoruny nastoupí patnáct aktérů. Jedničkou startovního pole je tmavý hnědák Mystic Swing (Lokotrans, ž. Zatloukal), vloni nejvýše hodnocený český dvouletek, který na domácí chuchelské dráze zatím absolvoval jediný start. Tím byl vítězný debut v červnové Simsonově ceně, po němž se svěřenec Eduarda Kotába dvakrát triumfálně představil v Bratislavě (Cena Muscatita a Velká cena BBAG). Až poslední loňský pokus neskončil vítězstvím, ale páté místo z milánského Criterium Nazionale (listed), jehož vítězka zvládla 1200 metrů za 1:09,20, je velice dobrým vysvědčením. A právě v době jeho vrcholících příprav na onen italský výlet se na pražské dráze vytasil se svými schopnostmi bělouš Hyacint (DS Pegas, ž. Foret), syn třikrát klasicky umístěné a čtyřnásobné jedničkové vítězky High Reservation totiž první říjnovou neděli lehce opanoval Gerschův memoriál, což bylo jeho už druhé vítězství ze tří startů, načež jej trenér Greg Wroblewski již neexponoval a nechal nabírat sílu pro důležitou letošní sezónu.

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

Do okruhu nejpodstatnějších hráčů se dosavadními výsledky řadí také ryzák Tarant (Agrolipt ČR, ž. Chaloupka). Je sice stále nezvítězivší, na kontě má samá druhá místa, ale jsou to stříbrné pozice mj. z Karpatské ceny a Ceny zimního favorita, čili obou vrcholů juniorských kalendářů v Bratislavě a v Praze. Výrazněji na sebe již upozornili také třetí z Gerschova memoriálu Almond Magic (YOKO, ž. Koplík), vítěz karlovarské Ceny Masise Decorus (Jezdecké potřeby Ostrava, ž. Korečková), pátý z Ceny zimního favorita Champagne Rose (Stáj Görgl, ž. Hind) a nejčerstvěji před dvěma týdny Green Valleys (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář) osmidélkovou demolicí soupeřů ve dvojkové Ceně Projektu Medela.

Vítězství v menších dostizích dále získali vloni v červenci, odkdy však nestartoval, Desert Monarch (Stanislav Chudáček, ž. Rája), v září při debutu El Camino (Joly, ž. Havlík), v říjnu ještě ve svém rodišti z Polska importovaný Dangerous Ivan (Levín, Velek) a letos při první dubnové neděli Pintoretto (Luka-Vedral, žk. Laube). Za ním si připsali dotovaná umístění Rabbit Verglas (Rabbit Trhový Štěpánov, Verner) a Tango King (YOKO, Fedorowiczová). Slibný výkon při říjnovém třetím místě v pardubické druhé kategorii ukázal Lord of Gracie (BORS Břeclav, ž. Pattinson), jediným čekatelem na první zisk je i po nedávné premiéře mezi debutanty Meshah (Stáj Englic, ž. Pavlíček).

Startovní listiny

Sázkové kurzy

 

Další program:

14:00 – Cena Nejsi na to sama (hdcp III. k., 2400 m): na úvod programu vyrovnaná devítka starších vytrvalců, Rabbit Hawk Wing a Lailah už letos jednou startovali a získali dotovaná umístění.

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

14:30 – Cena Albixon (IV. k., 1600 m): mezi dvanácti nezvítězivšími tříletými favoritem maďarský rodák Ében.

15:00 – Cena DHL Global Forwarding (hdcp IV. k., 1400 m): tucet handicapových soupeřů bez jasného favorita, minulou neděli ukázali dobrou formu stájoví kolegové Toronto Hilla.

16:05 – Cena Helas New Encounters Club (hdcp II. k., 1600 m): dobrou formu z francouzského výletu může zužitkovat zkušený Swakopmund.

16:35 – Cena EC Harris (II. k., 1800 m): pole plné koní hlášených i do červnového vrcholu sezóny, mezi nimi zde letos zahajuje i předběžný favorit Českého derby Betpak Dala.

17:05 – Cena Prodoor (III. k., 2200 m): na vstupní triumf z první neděle bude navazovat Katchaba, mezi jeho sedmi soupeři je i tehdy třetí Robinson, syn vítězky Českého derby 2005 Ready for Life.

17:35 – Cena AC-T Servis (hdcp IV. k., 2200 m): z početné sestavy závěrečného dostihu by na loňský úspěšný podzim mohli navázat čtyřletí La Magic a Pudřík.

 

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!

Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad „Hříbátky“ převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz Externí odkaz

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů i pamětní razítko

V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí „dostihovou knihovničku“. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:

  • Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
  • Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
  • Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
  • Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz Externí odkaz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
  • Celoroční vstupenka: 900 Kč
  • Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
  • Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
  • Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
  • Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč

dostihovy infoservis

Předchozí: Troje mezinárodní závody spřežení v ČR
Následující: Výsledkový servis SPČP – Martinice
x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...