Home > Zpravodajství > domácí sport > V noční ptýrovské Velké ceně kraloval Opatrný

V noční ptýrovské Velké ceně kraloval Opatrný

Ptýrovskou noční Velkou cenu zařazenou do Českého skokového poháru zcela ovládl Aleš Opatrný. Se Zandirem předvedl ve finálovém parkuru excelentní výkon a s velkým náskokem ujel svým soupeřům, čímž dosáhl s tímto koněm na pohárový hattrick.

Aleš Opatrný a Zandiro. Foto: Kateřina Návojová

Aleš Opatrný a Zandiro. Foto: Kateřina Návojová

Zvítězil s ním totiž letos již v Martinicích a ve Zduchovicích. Aktuálně nejlepší český jezdec Aleš Opatrný předvedl za umělého osvětlení opět skvělou podívanou a svůj třetí společný start v rámci letošního extraligového seriálu ve dvojici se Zandirem proměnil ve třetí vítězství. „Je to výborný pocit, třikrát jsem se Zandirem startoval a vždy vyhrál. Zvlášť dneska mu patří velké díky, moc mi ušetřil práci,“ prozradil nadšený vítěz. „V základním kole ještě trochu koukal a musel jsem mu pomoci, ale byl lepší než v pátek při generálce. Ve finále pak už skákal opravdu dobře. Dneska byl výborně ovladatelný, nechal se lehce vodit a točil hned po doskoku. Vše mi vycházelo od jedničky až do cíle, nikde jsem nemusel brát zpátky,“ popsal Aleš Opatrný. Přestože jeho svěřenec Zandiro vidí pouze na jedno oko a ve dvou obratech si musel jezdec najet, jak sám řekl, na ostatních mu vzdálenost vyšla „na první cvalový“ a zbytku pole ujel o devět a více sekund. Právě na druhého Josefa Pařenicu měl zhruba devítivteřinový náskok, což nebývá častým jevem.

Ve finále pro deset nejlepších dvojic ze základního kola měli dva jezdci dva koně, pouze Josef Pařenica však vstupoval do vyvrcholení noční Velké ceny Ptýrova dvakrát s čistým kontem. To se mu podařilo udržet se Sarah Sun a i přes dobré umístění během většiny kol a se jezdci podařilo vůbec poprvé vystoupat na stupínek pro elitní trio. Tam jej doprovodil kromě Opatrného ještě Vladimír Tretera za druhý nejlepší výkon s Quentinem 6.

Čtěte také:  Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Času Aleše Opatrného se nejvíce přiblížil Jiří Papoušek s Lissou, který si přinesl do finále smolnou chybu ze základního kola. Ta mu nakonec přisoudila čtvrtou pozici. Aleš Opatrný díky vítězství vyskočil do čela průběžného bodování. Druhé místo nyní patří Denise Bittnerové, na třetí pozici se stále drží Jiří Skřivan společně s Jiřím Hruškou. I přes druhé místo na Ptýrově Josef Pařenica zůstává na pátém místě, na finálovou čtyřku mu však momentálně schází pouhý bod.

Noční Velké ceně předcházel obvyklý sobotní program za denního světla. Třetí závodní den závodů na Ptýrově otevřela další kvalifikace Equiservis Amateur Tour, kde dlouho vedla páteční dvojnásobná vítězka Karolína Javorská se Singapore. Až v závěru ji předjel v otevřené soutěži Jiří Tměj a Žillien Taurus Trans. Nejlepší trojici doplnila další účastnice Equiservis Amateur Tour a zatím stále vedoucí Dana Pinkavová s Lassy 2. Ve stylové soutěži Czech Junior Cupu se na výbornou prezentoval František Stružinský. Dvojnásobný medailista z mistrovství ČR dětí a juniorů z předešlého týdne předvedl v sedle svých dvou koní dvě nejstylovější jízdy. S Lucky Lifestyle dokonce dosáhl na devítibodové hodnocení, které mu přidělili se slovy „takhle by to mělo vypadat“ rozhodčí Jan Kubrický a Jan Chýle. Poslední dosud nezmíněnou soutěží byl parkur stupně S** (130 cm), který uzavíral denní program. V soutěži s následným rozeskakováním se nejvíce dařilo belgickému reprezentantovi Mike Le Piemu s koněm Wanted by Wonderland.

Čtěte také:  Do Velké pardubické dohlášeno trio koní

Nedělní program čítá tři soutěže – vedle otevřeného S** (130 cm) se uskuteční dvě dílčí finále, do nichž se byla třeba kvalifikovat z předešlých dnů. Jako zcela první přijde na řadu finále Equiservis Amateur Tour, které odstartuje v 9.30 hodin. Následovat bude finále Czech Junior Cupu a celé čtyřdenní závody uzavře parkuru S** (130 cm). Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Aleš Opatrný Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Farma Ptýrov Ptýrov Zandiro
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Počet českých dvojic pro Hry v Normandii se zúžil
Následující: Dvě finále uzavřela ptýrovské kolo ČSP 2014

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...