Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > V Olomouci se pojede o body do ČSP za Opavu i Ostravu

V Olomouci se pojede o body do ČSP za Opavu i Ostravu

Olomoucký areál Equine Sport Centra se stane dějištěm předposlední Velké ceny Opavy v rámci třináctého ročníku Českého skokového poháru 2014. To se uskuteční ve dnech 12. – 14. září, ale nakonec se bude bojovat nejen o opavské body, nýbrž také o ostravské.

Jiří Papoušek a Cornada-K. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Papoušek a Cornada-K. Foto: Kateřina Návojová

Letos se jedná již o druhý závod ČSP konaný v Olomouci, a to i přes to, že Equine Sport Center není oficiálním členem Asociace Český skokový pohár. V květnu však využil již podruhé kvalit areálu brněnský pořadatel Robert Smékal pro dočasný domov Velké ceny Brna. Dle dříve publikovaných zpráv však tomu bylo letos naposled a příští rok se tato soutěž vrátí opět do Brna na Veveří. Ve stejný osud doufají i opavští pořadatelé, kteří nestihli zrekonstruovat ve svém opavském areálu v Kateřinkách povrch, což je donutilo uspořádat jejich Velkou cenu v náhradním areálu. I v tomto případě byla Olomouc poměrně snadnou volbou. Aby nebylo letošních přesunů málo, ostravské Velké ceně nepřálo v neděli 24. srpna již podruhé počasí, a jak je známo, musel být závěrečný vrcholný den zrušen. Proto se hledala náhrada nedělního programu, který nakonec proběhne právě v rámci opavské Velké ceny konané v Olomouci.

Přesunut do Olomouce však bude pouze část seriálového programu z Ostravy. Po dohodě pořadatelů se zástupci Asociace ČSP se nebudou udělovat ostravské kvalifikační body v rámcových seriálech Czech Junior Cup a Equiservis Amateur Tour. O body v extraligovém Českém skokovém poháru se pojede v sobotu i v neděli na parkuru stupně T*. Jednat se bude v obou případech o tradiční soutěže s finále.

Čtěte také:  Národní šampionát ve všestrannosti opět na pardubickém závodišti

Připomeňme ještě průběžnou finálovou čtyřku, kterou tvoří Aleš Opatrný, dále pak Jiří Skřivan, Denisa Bittnerová a Jiří Hruška. Nicméně rozdíly na dalších místech jsou minimální a právě olomoucký víkend může díky dvojím bodům hodně zamíchat pořadím. Desetibodový náskok má pouze Aleš Opatrný, jezdci na zbylých místech mají rozestupy zhruba po čtyřech bodech. Ve hře o finále jsou především pátý Josef Pařenica a šestý Jiří Papoušek. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour ESC Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Auto se střetlo s koňským povozem, vozka i řidič nadýchali
Následující: Výstava Koně v akci ve fotogalerii

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...