Home > Zpravodajství > domácí sport > V Olomouci se sešla silná konkurence jezdců a koní

V Olomouci se sešla silná konkurence jezdců a koní

Equine Sport Center v Olomouci Lazcích má za sebou již druhé skokové závody sezony 2015. Mezi silnou konkurencí v soutěži ST* s účastí mistra České republiky či vítěze Českého skokového poháru 2014 nakonec zvítězil Rudolf Doležal s Larou Croft.

Rudolf Doležal s Larou Croft. Foto: Josef Malinovský

Rudolf Doležal s Larou Croft. Foto: Josef Malinovský

Na start základní části hlavní soutěže s výškou překážek 140 centimetrů se postavilo 21 dvojic a osmi z nich se podařilo celým kurzem projít bez jediného trestného bodu, což jim zajistilo účast v rozeskakování, kdy překážky měřily ještě o 10 centimetrů více. V něm postavil laťku hodně vysoko domácí jezdec reprezentující Equine Sport Center Olomouc Radovan Cibere s Dollar Look Van´t Asschautem, jenž startoval jako první. Zopakoval opět bezchybný výsledek a čas 40,79 byl hozenou rukavicí pro ostatní účastníky.

Loňský vítěz extraligového seriálu Český skokový pohár – Marek Klus v sedle Carisona byl o zhruba sekundu a půl pomalejší než Cibere, přesto mohl být se svým výkonem velmi spokojen. Navíc ho čekal ještě jeden start s jeho dalším koňským svěřencem. Ani s ním neměl na překážkách žádné problémy a na druhý pokus olomouckého jezdce předstihl o necelou polovinu sekundy. Přesto to nakonec nestačilo na lepší než druhý řádek výsledkové listiny. O prvenství bojoval i mistr České republiky Jiří Hruška. Ten v závěrečné nedělní soutěži sedlal Carethaga Z a už vše vypadalo, že si jede pro příčku nejvyšší. Jenže pak přišla chyba na posledním skoku a vše bylo ztraceno. Nakonec se musel spokojit se 7. místem za Igorem Šulkem s jeho dvěma koňmi – Gitanem a Wawem Aquirado.

Čtěte také:  Opatření ČJF ohledně viru Covid-19

Nejlepšího výsledku dosáhl již zmíněný Rudolf Doležal s klisnou Larou Croft. „Parkur byl postaven velmi pěkně. Když se podařilo chytit na začátku správný kurz, tak se koním dobře skákalo. V rozeskakování pak bylo potřeba hned od startu nastavit ne pátý, ale šestý rychlostní stupeň a vyřadit ho opravdu až v cíli,“ konstatoval Rudolf Doležal. „Jsou to jedny z našich prvních závodů v sezoně. Pro Laru Croft to byly úplně první, a tak se byla spíše rozeskákat před Velkou cenou Brna, která se pojede příští víkend. O to více jsem rád, že se nám podařilo zvítězit,“ dodal spokojený jezdec.

Nejen Rudolf Doležal, ale i ostatní přední jezdci plánují také účast na dalších skokových závodech v Olomouci, které proběhnou již za dva týdny, kdy se zde pojede kvalifikační závod seriálu Central Europe Jumping Cup. Bude se navíc jednat o poslední soutěžní prověrku na tomto kolbišti před nejvýznamnějšími skokovými závody v České republice. Ty bude hostit taktéž olomoucký areál na Lazcích. Světový pohár J&T Banka CSI3*W Olomouc proběhne ve dnech 11. až 14. června. Více informací se dozvíte na adresách www.escolomouc.cz a www.csi-olomouc.cz.

ESC Olomouc skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: Čtyři malí, každý jiný
Následující: Hlasujte pro nejkrásnějšího koně: Malá plemena

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

Dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi předvedli v zahajovacím kole světové parkurové série Global Champions League skvělé sportovní výkony a vyslali svůj tým London Knights za obhajobou loňského vítězství. Prague Lions dokončili v Dauhá devátí. Do sobotního parkuru Global Champions League v katarském Dauhá vstupovalo hned osm celků bez penalizace, ale ...