Home > Zpravodajství > domácí sport > V Opavě se na kolbišti sejdou lídři žebříčku ČSP 2015

V Opavě se na kolbišti sejdou lídři žebříčku ČSP 2015

Extraligový seriál Český skokový pohár se posouvá letošním ročníkem dál a ve dnech 23. – 26. července se v Opavě uskuteční již sedmé kolo. Na zcela novém pískovém kolbišti se opět odehraje souboj dvou nejvýše postavených jezdců, Marka Kluse a Rudolfa Doležala…

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Marek Klus si díky druhé příčce ve Frenštátu pod Radhoštěm při posledním kole nejen udržel vedoucí postavení, navíc se vzdálil druhému Rudolfu Doležalovi o šest bodů. Oba jezdci opět nebudou chybět na startu Velké ceny Opavy, která se pojede na stupni T* (145 cm). Tentokrát mají oba zmínění účastníci nahlášené dva koně a síly tak budou vyrovnány. Přestože by měla přijet celá nejlepší čtyřka bodujících, elitní duo se vzdálilo zbytku jezdců a třetí Vladimír Tretera ztrácí na druhé místo necelých 20 bodů. Po úspěších ze začátku sezony, kdy zvítězil ve Velké ceně Martinic, se pokusí své bodové skóre alespoň vylepšit. Přední dvě místa však nemůže žádný jezdec ohrozit.

Ve Velké ceně Opavy se představí kvalitní startovní pole, v němž dále nebude chybět čtvrtá umístěná na mistrovství České republiky v jednotlivcích a zároveň čtvrtá nejvíce bodující v ČSP žebříčku Barbora Tomanová, dále stříbrná v ženách Veronika Jelínková a také vítěz frenštátské Velké ceny a zároveň domácí účastník Jiří Hruška. Z moravských jezdců si Velkou cenu nenechá ujít Zdeněk Žíla a Josef Kincl. Účast přislíbili i reprezentanti z Polska a Slovenska.

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha

Velká cena Opavy proběhne jako osmnáctá soutěž těchto čtyřdenních závodů. O nedělní program se dále postarají finále Amateur Tour na parkuru ZL (110 cm) a Czech Junior Cup jedoucí se na překážkách 120/130 centimetrů. Do obou finále seriálových soutěží je třeba se kvalifikovat. Pro amatérské jezdce jsou vypsány uzavřené kvalifikace v pátek (100 cm) a sobotu (105 cm). Stejně tak junioři se představí během těchto dvou dnů. V pátek na ně čeká soutěž 115/120 cm s následným rozeskakováním a v sobotu proběhne tradičně stylová soutěž.

Opavští si zároveň připravili bohatý doprovodný program. V neděli před Velkou cenou dojde k oficiálnímu otevření nového kolbiště, při němž nebude chybět primátor Opavy. Dále proběhne křest hříbat, pro nejmenší bude připraven skákací hrad, dětský koutek a poníci ke svezení. Zajištěn je také koňský povoz. Vzhledem k účasti českého reprezentačního týmu na CSIO v Bratislavě bude páteční Pohár národů vysílán online.

Velká cena Opavy začne v neděli tradičně od 15 hodin. Z neděle bude pořizován také online přenos. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Marek Klus Opava Parkur skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Řidička nezvládla řízení a projela ohradou s koňmi
Následující: Třetí start českého týmu v Poháru národů, tentokrát v Bratislavě

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...