Home > Zpravodajství > krátké novinky > V Pardubicích zahájí dostihovou sezonu v úterý

V Pardubicích zahájí dostihovou sezonu v úterý

Tradiční termín 8. května odstartuje letošní pardubickou dostihovou sezónu. První dostihové odpoledne bude ve znamení Pernštejnů, k nimž se vztahují názvy některých dostihů a také si chvílemi budeme připadat jako v Itálii.

zahajovavací den

Hlavním bodem programu je Cena Vojtěcha z Pernštejna – Úvodní cross country města Pardubice na 4500 metrů. Dostih bude přípravou na první kvalifikaci, která je naplánována na poslední květnovou sobotu. Na startovní listině dostihu je deset koní a jezdců. Favority budou loňští „velcí“ vítězové, NIKAS(ž.Andrés) získal na podzim pro sebe Cenu Labe, RONINO(žk.Odložil) Cenu Vltavy a klisna GODEA(ž.Stromský) na závěr sezóny zvítězila ve Velké slušovické steeplechase, kde ve finiši udolala vysoce favorizovaného Klause. První dva jmenovaní mají s pardubickou dráhou bohaté zkušenosti, GODEA zde loni vyhrála menší dostih. K favoritům musíme řadit také valacha CHARLEY(ž.Váňa Josef, ml.), který již letos zvítězil v italském Grossetu, s pardubickou dráhou ale nemá téměř žádné zkušenosti. Šanci na úspěch mají i další, WYONA(ž.Kašný) byla loni v Pardubicích druhá v Závěrečné steeplechase, KYSHANTY(Velek) třetí v Ceně Vltavy a také zkušený a velice dobrý CIM(ž.Myška). Překvapit pak může i některý z ostatních, pole startujících doplňují UNIVERSE OF GRACIE(ž.Faltejsek), HIPO JAPE(ž.Kousek) a LUXUS(ž.Korpas). Několik známých překážkářů uvidíme i v rámcových dostizích, zajímavými debutanty jsou ještě loni příslušníci rovinové špičky starších koní TARO a MALQ, oba v přípravě trenéra Josefa Váňi.

Na programu úterního odpoledne je celkem devět překážkových dostihů, první bude odstartován ve 13.00 hodin, hlavní je naplánován na 16.30 hodin.

TIP

I. MANIFESTATION – ROSI – THE BIG
II. TARO – MARTIEN – DIKTATORIAL
III. REGINE – SALUTI – PARK MUIR
IV. MAIESTAS – PEINTRE ABSTRAIT – ARABIAN GEM
V. ORPHEE DES BLINS – POCTA – HOLLYPO
VI. RUNNING HOME – CHAT ET CHIEN – GRIZLA
VII. CHARLEY – RONINO – GODEA
VIII. WAVELIGHT LASER – CANTRIDARA – BODYGUARD
IX. TAMINOS LOVE – RAMANA – WILD DANGER

120505 Zahajovaci den pce

Předchozí: 2. výstava koní MT a Furioso
Následující: Jan Štětina potvrdil jarní formu v Ceně Falton
x

Mohlo by vás zajímat

Hřebci divokých koní našli dočasné útočiště na Kozmických ptačích loukách

Skupina třinácti hřebců z milovické rezervace velkých kopytníků přijela 22. listopadu odpoledne na Kozmické ptačí louky na Opavsku. Vytvořili tak první rezervaci divokých koní v Moravskoslezském kraji. „Původně mělo na cestu vyrazit čtrnáct hřebečků. Ale jedno z mláďat, které mělo velmi ostražitou matku, se nepodařilo nalákat do aklimatizační ohrady, kde ...