Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > V Pardubicích zahájí dostihovou sezonu v úterý

V Pardubicích zahájí dostihovou sezonu v úterý

Tradiční termín 8. května odstartuje letošní pardubickou dostihovou sezónu. První dostihové odpoledne bude ve znamení Pernštejnů, k nimž se vztahují názvy některých dostihů a také si chvílemi budeme připadat jako v Itálii.

zahajovavací den

Hlavním bodem programu je Cena Vojtěcha z Pernštejna – Úvodní cross country města Pardubice na 4500 metrů. Dostih bude přípravou na první kvalifikaci, která je naplánována na poslední květnovou sobotu. Na startovní listině dostihu je deset koní a jezdců. Favority budou loňští „velcí“ vítězové, NIKAS(ž.Andrés) získal na podzim pro sebe Cenu Labe, RONINO(žk.Odložil) Cenu Vltavy a klisna GODEA(ž.Stromský) na závěr sezóny zvítězila ve Velké slušovické steeplechase, kde ve finiši udolala vysoce favorizovaného Klause. První dva jmenovaní mají s pardubickou dráhou bohaté zkušenosti, GODEA zde loni vyhrála menší dostih. K favoritům musíme řadit také valacha CHARLEY(ž.Váňa Josef, ml.), který již letos zvítězil v italském Grossetu, s pardubickou dráhou ale nemá téměř žádné zkušenosti. Šanci na úspěch mají i další, WYONA(ž.Kašný) byla loni v Pardubicích druhá v Závěrečné steeplechase, KYSHANTY(Velek) třetí v Ceně Vltavy a také zkušený a velice dobrý CIM(ž.Myška). Překvapit pak může i některý z ostatních, pole startujících doplňují UNIVERSE OF GRACIE(ž.Faltejsek), HIPO JAPE(ž.Kousek) a LUXUS(ž.Korpas). Několik známých překážkářů uvidíme i v rámcových dostizích, zajímavými debutanty jsou ještě loni příslušníci rovinové špičky starších koní TARO a MALQ, oba v přípravě trenéra Josefa Váňi.

Na programu úterního odpoledne je celkem devět překážkových dostihů, první bude odstartován ve 13.00 hodin, hlavní je naplánován na 16.30 hodin.

Čtěte také:  Do jímky spadl kůň, hasiči na jeho vytažení potřebovali jeřáb

TIP

I. MANIFESTATION – ROSI – THE BIG
II. TARO – MARTIEN – DIKTATORIAL
III. REGINE – SALUTI – PARK MUIR
IV. MAIESTAS – PEINTRE ABSTRAIT – ARABIAN GEM
V. ORPHEE DES BLINS – POCTA – HOLLYPO
VI. RUNNING HOME – CHAT ET CHIEN – GRIZLA
VII. CHARLEY – RONINO – GODEA
VIII. WAVELIGHT LASER – CANTRIDARA – BODYGUARD
IX. TAMINOS LOVE – RAMANA – WILD DANGER

120505 Zahajovaci den pce

Předchozí: 2. výstava koní MT a Furioso
Následující: Jan Štětina potvrdil jarní formu v Ceně Falton
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...