Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > V pátečním S zvítězila Elise S s Jiřím Lužou

V pátečním S zvítězila Elise S s Jiřím Lužou

Ještě před začátkem víkendu odstartovalo na ptýrovském kolbišti při čtvrtém kvalifikačním kole Skokového poháru České pojišťovny 2012 bezmála 500 soutěžících. Podobný počet by se měl představit i během nadcházejících dvou dní, přičemž do vrcholu celých závodů – 32. ročníku Velké ceny Kolína se chystají rovné tři desítky dvojic.

Dvě z nich bude utvářet se svými koňskými svěřenci Jiří Luža, kterému se podařilo zvítězit v hlavní páteční soutěži na stupni S** (130 cm) v sedle osmileté klisny Elise S. Ta však zatím startuje převážně jen na střední obtížnosti, a tak bude chybět nejen v nedělní Velké ceně (stupeň T**, 150 cm), ale i v sobotní „generálce“ na stupni ST** (140 cm). „Jsem především rád, že Elise S šla dnes bezchybně, jelikož minulý týden při Skokovém poháru v Ostravě na dvou stejně náročných parkurech vždy jednou chybovala. Pro nejvyšší soutěže jsem si přivezl Ronalda-S a také Land Rebela-S,“ uvedl Jiří Luža.

Jiří Luža a Elise SJiří Luža a Elise S

Také s Land Rebelem-S absolvoval páteční vrcholnou soutěž a i s ním dokončil bez penalizace. O šest a půl sekundy pomalejší čas než s Elise S pro ně znamenal 10. příčku. „Až podle sobotních výsledků určím, jakého z koní nahlásím pro bodování do extraligového žebříčku. Land Rebel startuje v Ptýrově poprvé po zdravotní pauze, jež měl naordinovanou od úvodního kola v Martinicích, Ronaldo pro změnu před týdnem ve Velké ceně Ostravy dvakrát chyboval. Budu se tedy skutečně rozhodovat podle jejich aktuální formy,“ prozradil jezdec, jenž by jistě rád obhájil loňské vítězství z Velké ceny Kolína. To tehdy vybojoval v sedle Sherlocka Holmese-S.

Čtěte také:  Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

Jiří Luža a Land Rebel-SJiří Luža a Land Rebel-S

Stejně jako Ronaldo-S i mnozí další koňští favorité v pátek ještě odpočívali ve stáji. Jiní pro změnu nastoupili pouze tréninkově. Např. Jiří Hruška s plemenným hřebcem Aristem-Z považovaným za jednoho z nejžhavějších adeptů na prvenství absolvoval pouze několik skoků a následně pokračování vzdal. Jiří Skřivan s klisnou Kallisto sice překonali všechny překážky kurzu, ale v „nezávodním“ tempu. Kdo chtěl ovšem pomýšlet na lepší umístění, tak musel v téměř devadesátičlenném startovním poli opravdu hodně spěchat. Mezi 28 bezchybnými byl druhý nejrychlejší Ludvík Jandourek s Michaelem. Pouhých 12 setin sekundy pak na něj ztrácela Lucie Poláková s Carosem.

Velmi početná startovní pole měly také předešlé rámcové soutěže. Bojovalo se v nich o body do sobotního kvalifikačního finále Equiservis Amateur Tour i do seriálu pro jezdce do 18 let Kolowrat Junior Cup. Mezi jezdci „amatéry“ se nejvíce dařilo Haně Szádovské s Malinou 2. Kromě prvenství v soutěži stupně ZL (110 cm) obsadila ještě 8. místo na parkuru s překážkami o 10 centimetrů vyššími, kde prvenství vybojovala Michaela Hažmuková s Caprianem Z. Na stupni L** (120 cm) soutěžili také junioři. Ti v případě bezchybné jízdy postupovali automaticky do následného rozeskakování, v němž nenašla přemožitele Jennie Kaasová s klisnou jménem Čiki-čiki. Podrobné výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Maďaři přivezou dvacítku koní
Následující: Malby a kresby irských kobů /irish cob/
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...