Home > Zpravodajství > domácí sport > V pátečním S zvítězila Elise S s Jiřím Lužou

V pátečním S zvítězila Elise S s Jiřím Lužou

Ještě před začátkem víkendu odstartovalo na ptýrovském kolbišti při čtvrtém kvalifikačním kole Skokového poháru České pojišťovny 2012 bezmála 500 soutěžících. Podobný počet by se měl představit i během nadcházejících dvou dní, přičemž do vrcholu celých závodů – 32. ročníku Velké ceny Kolína se chystají rovné tři desítky dvojic.

Dvě z nich bude utvářet se svými koňskými svěřenci Jiří Luža, kterému se podařilo zvítězit v hlavní páteční soutěži na stupni S** (130 cm) v sedle osmileté klisny Elise S. Ta však zatím startuje převážně jen na střední obtížnosti, a tak bude chybět nejen v nedělní Velké ceně (stupeň T**, 150 cm), ale i v sobotní „generálce“ na stupni ST** (140 cm). „Jsem především rád, že Elise S šla dnes bezchybně, jelikož minulý týden při Skokovém poháru v Ostravě na dvou stejně náročných parkurech vždy jednou chybovala. Pro nejvyšší soutěže jsem si přivezl Ronalda-S a také Land Rebela-S,“ uvedl Jiří Luža.

Jiří Luža a Elise SJiří Luža a Elise S

Také s Land Rebelem-S absolvoval páteční vrcholnou soutěž a i s ním dokončil bez penalizace. O šest a půl sekundy pomalejší čas než s Elise S pro ně znamenal 10. příčku. „Až podle sobotních výsledků určím, jakého z koní nahlásím pro bodování do extraligového žebříčku. Land Rebel startuje v Ptýrově poprvé po zdravotní pauze, jež měl naordinovanou od úvodního kola v Martinicích, Ronaldo pro změnu před týdnem ve Velké ceně Ostravy dvakrát chyboval. Budu se tedy skutečně rozhodovat podle jejich aktuální formy,“ prozradil jezdec, jenž by jistě rád obhájil loňské vítězství z Velké ceny Kolína. To tehdy vybojoval v sedle Sherlocka Holmese-S.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Jiří Luža a Land Rebel-SJiří Luža a Land Rebel-S

Stejně jako Ronaldo-S i mnozí další koňští favorité v pátek ještě odpočívali ve stáji. Jiní pro změnu nastoupili pouze tréninkově. Např. Jiří Hruška s plemenným hřebcem Aristem-Z považovaným za jednoho z nejžhavějších adeptů na prvenství absolvoval pouze několik skoků a následně pokračování vzdal. Jiří Skřivan s klisnou Kallisto sice překonali všechny překážky kurzu, ale v „nezávodním“ tempu. Kdo chtěl ovšem pomýšlet na lepší umístění, tak musel v téměř devadesátičlenném startovním poli opravdu hodně spěchat. Mezi 28 bezchybnými byl druhý nejrychlejší Ludvík Jandourek s Michaelem. Pouhých 12 setin sekundy pak na něj ztrácela Lucie Poláková s Carosem.

Velmi početná startovní pole měly také předešlé rámcové soutěže. Bojovalo se v nich o body do sobotního kvalifikačního finále Equiservis Amateur Tour i do seriálu pro jezdce do 18 let Kolowrat Junior Cup. Mezi jezdci „amatéry“ se nejvíce dařilo Haně Szádovské s Malinou 2. Kromě prvenství v soutěži stupně ZL (110 cm) obsadila ještě 8. místo na parkuru s překážkami o 10 centimetrů vyššími, kde prvenství vybojovala Michaela Hažmuková s Caprianem Z. Na stupni L** (120 cm) soutěžili také junioři. Ti v případě bezchybné jízdy postupovali automaticky do následného rozeskakování, v němž nenašla přemožitele Jennie Kaasová s klisnou jménem Čiki-čiki. Podrobné výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Maďaři přivezou dvacítku koní
Následující: Malby a kresby irských kobů /irish cob/
x

Mohlo by vás zajímat

Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Rada světové památky Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem zasedala v minulých dnech v sídle hřebčína, aby zhodnotila řešení posledních připomínek Výboru pro světové dědictví UNESCO a připravila dokumentaci pro odeslání do sídla této organizace v Paříži. „Projednali jsme mimo jiné nově vypracovaný management plán, což je vlastně ...