Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > pozvánky > V pondělí do ZOO Praha na křtiny hříbátek

V pondělí do ZOO Praha na křtiny hříbátek

V pondělí 23. června v 11 hodin proběhnou v areálu pražské ZOO křtiny letošní hříbátek koně Převalského, která se narodila v květnu, klisničky a hřebečka.

Hřebeček s matkou Jessicou. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Hřebeček s matkou Jessicou. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Kmotry budou brigádní generál ing. Libor Štefánik, velitel vzdušných sil ČR, a plukovník ing. David Klement, velitel 24. základny dopravního letectva Praha Kbely, kteří se již několik let podílejí na transportech koní Převalského letounem Casa z Prahy do Mongolska v rámci projektu Návrat divokých koní.

Křtiny hříbátek nejsou jedinou červnovou oslavou u koní Převalských v pražské ZOO. V pondělí 16. června oslavil 12. narozeniny otec hříbátek – plemenný hřebec Len.

kůň Převalského Návrat divokých koní ZOO Praha
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Světový pohár spřežení dorazí do Nebanic již za dva týdny
Následující: Jirkové Nesvačilové kvalifikováni na WEG

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Fantastické výsledky. Divocí koně ve východních Čechách pomohli vzácným rostlinám, broukům i ohroženým druhům vodních ptáků

Již přes sedm měsíců spásají divocí koně z Exmooru dvě přírodně cenné lokality ve Východních Čechách. V lokalitě Na Plachtě v Hradci Králové koně pomáhají pečovat o teplá písčitá stanoviště a rákosiny, v Ptačím parku Josefovské louky nedaleko Jaroměře spásají vlhké louky. Dosavadní výsledky jsou pro přírodu i její obyvatele ...