Home > Zpravodajství > domácí sport > V říjnu finišuje venkovní jezdecká sezona

V říjnu finišuje venkovní jezdecká sezona

S říjnem přichází tradičně útlum dění na venkovních kolbištích, která mají již většinu sportovních vrcholů za sebou. Poslední mistrovství České republiky tohoto roku bude v paradrezuře, které se koná v Hradištku u Sadské první říjnový víkend. Ve stejnou dobu vyvrcholí i skokový Stylšampionát finálovými závody ve Zduchovicích.

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

Jezdecký areál Equus Kinsky v Hradištku u Sadské hostí ve dnech 4. – 5. října paradrezurní mistrovství ČR již počtvrté. Stejně jako v loňském roce, i letos pořadatelé plánují, že při hezkém počasí soutěže proběhnou na venkovním kolbišti. V opačném případě jsou připraveny dvě jezdecké haly, které nabídnou kvalitní zázemí i při tzv. „mokré“ variantě. Podrobné informace o závodech jsou uvedeny na adrese www.klubkvitek.estranky.cz.

Jak již bylo zmíněno, začátkem října se koná také superfinále Stylšampionátu pony a finále Stylšampionátu 2014 pro děti a juniory na koních. Pořadatelem těchto závojů je Jezdecké centrum Resort Zduchovice. Finále Stylšampionátu 2014 v kategorii děti a junioři na velkých koních je otevřeno pro dva nejlepší kvalifikované jezdce z každé oblasti ČJF. V případě, že některá z oblastí nevyšle dva zástupce, budou tato místa doplňována zájemci z jiných oblastí, nejvýše však do počtu 24 startujících. Superfinále Stylšampionátu pony 2014 je otevřeno pro 10 nejlepších jezdců finále SŠP 2014 v každé kategorii. V případě neúčasti některého z jezdců budou zváni další jezdci v pořadí podle výsledků SŠP. Další podrobnosti najdete na www.zavody-zduchovice.cz.

Čtěte také:  V Olomouci začíná Světový pohár v parkurech. Skákat se bude pět dní

Seriál skokových závodů Pony liga, Pony extraliga a Teenager 2014 má v sobotu 4. října na programu již 8. kvalifikační kolo, které proběhne v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm. Na programu bude celkem sedm soutěží a tři skokové ukázky. Jedná se o poslední venkovní kvalifikace, další proběhnou již jen v hale. Předposlední závody zařazené do Pony ligy se uskuteční 9. listopadu v Herouticích u Neveklova, kde proběhne o dva týdny později i poslední desátá kvalifikace společně s finále. V extraligové soutěži si podobně jako v Českém skokovém poháru i na mistrovství světa nejlepší čtyři jezdci vystřídají koně. Další informace hledejte na www.ponyliga.cz.

Ve dnech 10. – 12. října se v Equine Sport Center v Olomouci Lazcích uskuteční skokové závody v rámci druhého ročníku Grand Prix Ing. Jana Kutěje. Hlavní soutěž se pojede současně jako Cena Czech Equestrian Teamu o celkovou dotaci 90 tisíc korun. První kolo proběhne v sobotu na úrovni stupně ST** (140 cm). Do nedělního druhého kola postoupí 50 nejlepších koní z kola prvního. Pojede se opět na stupni ST**, avšak jako jednokolová soutěž s finále, v němž odstartuje 10 nejúspěšnějších dvojic. Rozpis a další informace najdete na www.escolomouc.cz. Parkury do stupně ST se budou skákat ještě v Hradištku u Sadské, kde se ve dnech 18. a 19. října uskuteční poslední díl z letošní série Champions Tour. Podrobnosti najdete na www.equus-kinsky.cz.

S postupným úbytkem národních závodů a ukončování letošní jezdecké sezony se snížil i počet zahraničních výjezdů v desátém měsíci roku 2014. Nejsilnější výjezdovou skupinou jsou tradičně skokoví jezdci, ale do zahraničí míří jezdci další olympijské disciplíny – drezury.

Čtěte také:  Angkor Wat favoritem Derby

Z kraje měsíce se konají mezinárodní závody CSI v rakouském Wiener Neustadtu, kam míří sestry de Moussac společně s Annou Kellnerovou, dále je ve stejném termínu 2. – 5. října hlášen výjezd Dominiky Turkové do Strazeele. O týden později se Češi podívají na CSI3* Kiel (Šobichová) a CSIU25 Chevenez (Hronová). Letošní medailistka z mistrovství České republiky mladých jezdců Ivana Hronová bude v Chevenezu závodit i o týden později.

Ve dnech 10. – 12. října se chystají na mezinárodní drezurní závody CDI3* a CDIJ do Kaposváru dva zlatí medailisté z republikového šampionátu. Těmi jsou Fabrizio Sigismondi, který bude sedlat koně Apropose, Trevise a Ambassadora, a také Sofie Brodová. Ta si s sebou bere Lissandra. Původně měla mít v říjnu výjezd za hranice i všestrannost, a to na závody úrovně tří hvězd, avšak Petr Veselovský nakonec na CIC3* Sopoty s Monarchou nejede.

Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Paradrezurní mistrovství ČR počtvrté v Hradištku
Následující: Olympijští vítězové vylosovali účastníky Velké pardubické

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Série Global Champions je v plném proudu. Prague Lions míří do Cascais

Špičkoví parkuroví jezdci, kteří se účastní seriálu Global Champions, se nezastaví. Jen týden po osmém kole, jež hostil Stockholm, se přesouvají do portugalského Cascais. Za tým Prague Lions tam nastoupí Niels Bruynseels, Wilm Vermeir a Marco Kutscher. Foto: Mario Grassia/LGCT Dvojice belgický jezdců Niels Brunyseels a Wilm Vermeir bude startovat ...