Home > Zpravodajství > domácí sport > V roce 2015 desetkrát na parkury do ESC Olomouc

V roce 2015 desetkrát na parkury do ESC Olomouc

Equine Sport Center v Olomouci zahájí v roce 2015 již svoji třetí sezonu a během ní se příznivci parkurového skákání mohou těšit hned na deset skokových závodů. Hned čtyři z nich mají punc výjimečnosti, přičemž vrcholem budou opět závody J&T CSI3*-W.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

„Od dubna do října jsme připravili hned deset pakurových závodů, přičemž v první polovině roku proběhnou čtyři a v té druhé šest,“ prozradila majitelka areálu ESC Olomouc Barbora Valštýnová. „Nejvíce pozornosti samozřejmě bude přitahovat druhý ročník mezinárodních závodů J&T Banka CSI3*-W, které jsou součástí Světového poháru. Uskuteční se ve dnech 11. až 14. června a pevně věříme, že přilákají ještě více špičkových jezdců, než při premiéře v červnu 2014, kdy dorazili závodníci z 13 zemí. Jejich ohlasy byly velmi pozitivní, a tak očekáváme, že zájem o start u nás poroste,“ uvedla.

Olomoucké závodiště Equine Sport Centra v Lazcích se však stalo magnetem pro jezdce i při národních závodech a startovní pole mnohdy musela být limitována. Již se tak stalo naprostým standardem, že se na lazeckém kolbišti závody konají tři a více dní za sebou. „Začínáme ve dnech 3. až 5. dubna skokovými závody od základní do střední úrovně. O tři týdny později pak budeme hostit úvodní kolo středoevropského seriálu Central Europe Jumping Cup. Poslední přípravné závody před J&T Banka CSI3*-W proběhnou od 8. do 10. května a na programu budou mít soutěže až do středně těžké úrovně,“ konstatovala Barbora Valštýnová.

Čtěte také:  Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

ESC_Olomouc_TZ_01_terminova_listina

Během července a srpna je připravena série čtyř závodů probíhající ve dvou až třítýdenních cyklech od kategorie ZM (90 cm) po ST** (140 cm) a v září se fanoušci jezdectví mohou těšit na další velký vrchol sezony. Tím bude Velká cena Olomouce spojená s finále 14. ročníku extraligového seriálu Český skokový pohár. „Oficiálními členy Asociace ČSP jsme se stali až v letošním roce, a tak nás moc těší, že nám hned bylo přiděleno pořadatelství finálových závodů. Nutno však podotknout, že Český skokový pohár jsme hostili již několikrát, byť prostřednictvím dalších pořadatelských subjektů sdružených v tomto seriálu, kteří k nám své Velké ceny z různých provozních důvodů dočasně přesunuli. Znovu zavedené střídání finále Českého skokového poháru mezi Čechami a Moravou je zajímavým zpestřením a poslední zářijový týden zajisté v našem areálu bude velmi atraktivní podívanou,“ podotkla Barbora Valštýnová.

Poslední velkou akcí roku 2015 bude od 9. do 11. října tradiční Grand Prix Jana Kutěje, jež se v Olomouci uskuteční již potřetí. Podrobnosti o všech akcích najdete na www.escolomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dětský parlament vybíral jméno pro policejního koně
Následující: Druhý seminář k obnově hřebčína v Kladrubech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Hruška vyhrál Velkou cenu Olomouce. Lídr ČSP tentokrát dojel třetí

Pouze dvě dvojice dokázaly překonat základní parkur i finále Velké ceny Olomouce bez penalizace. Vítězem se nakonec stal Jiří Hruška s Oridou-M. Aktuální lídr Českého skokového poháru Jan Štětina si vedení v žebříčku udržel. Tentokrát byl však třetí. Základní část Creditas Velké ceny Olomouce překonalo pět účastníků bez trestných bodů. ...