Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > V roce 2015 desetkrát na parkury do ESC Olomouc

V roce 2015 desetkrát na parkury do ESC Olomouc

Equine Sport Center v Olomouci zahájí v roce 2015 již svoji třetí sezonu a během ní se příznivci parkurového skákání mohou těšit hned na deset skokových závodů. Hned čtyři z nich mají punc výjimečnosti, přičemž vrcholem budou opět závody J&T CSI3*-W.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

„Od dubna do října jsme připravili hned deset pakurových závodů, přičemž v první polovině roku proběhnou čtyři a v té druhé šest,“ prozradila majitelka areálu ESC Olomouc Barbora Valštýnová. „Nejvíce pozornosti samozřejmě bude přitahovat druhý ročník mezinárodních závodů J&T Banka CSI3*-W, které jsou součástí Světového poháru. Uskuteční se ve dnech 11. až 14. června a pevně věříme, že přilákají ještě více špičkových jezdců, než při premiéře v červnu 2014, kdy dorazili závodníci z 13 zemí. Jejich ohlasy byly velmi pozitivní, a tak očekáváme, že zájem o start u nás poroste,“ uvedla.

Olomoucké závodiště Equine Sport Centra v Lazcích se však stalo magnetem pro jezdce i při národních závodech a startovní pole mnohdy musela být limitována. Již se tak stalo naprostým standardem, že se na lazeckém kolbišti závody konají tři a více dní za sebou. „Začínáme ve dnech 3. až 5. dubna skokovými závody od základní do střední úrovně. O tři týdny později pak budeme hostit úvodní kolo středoevropského seriálu Central Europe Jumping Cup. Poslední přípravné závody před J&T Banka CSI3*-W proběhnou od 8. do 10. května a na programu budou mít soutěže až do středně těžké úrovně,“ konstatovala Barbora Valštýnová.

Čtěte také:  Dostihové novinky, pestrá škála aktivit i oslavy výročí. Taková bude sezona 2018.

ESC_Olomouc_TZ_01_terminova_listina

Během července a srpna je připravena série čtyř závodů probíhající ve dvou až třítýdenních cyklech od kategorie ZM (90 cm) po ST** (140 cm) a v září se fanoušci jezdectví mohou těšit na další velký vrchol sezony. Tím bude Velká cena Olomouce spojená s finále 14. ročníku extraligového seriálu Český skokový pohár. „Oficiálními členy Asociace ČSP jsme se stali až v letošním roce, a tak nás moc těší, že nám hned bylo přiděleno pořadatelství finálových závodů. Nutno však podotknout, že Český skokový pohár jsme hostili již několikrát, byť prostřednictvím dalších pořadatelských subjektů sdružených v tomto seriálu, kteří k nám své Velké ceny z různých provozních důvodů dočasně přesunuli. Znovu zavedené střídání finále Českého skokového poháru mezi Čechami a Moravou je zajímavým zpestřením a poslední zářijový týden zajisté v našem areálu bude velmi atraktivní podívanou,“ podotkla Barbora Valštýnová.

Poslední velkou akcí roku 2015 bude od 9. do 11. října tradiční Grand Prix Jana Kutěje, jež se v Olomouci uskuteční již potřetí. Podrobnosti o všech akcích najdete na www.escolomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dětský parlament vybíral jméno pro policejního koně
Následující: Druhý seminář k obnově hřebčína v Kladrubech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Velká cena Frenštátu přinese boj o pohárovou TOP4

Jednou z posledních šancí získat body do žebříčků v rámci série Českého skokového poháru 2017 je Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm. Účastníci se však letos nesjedou do podhůří Beskyd, ale do Olomouce, kde tento mítink, jež se koná ve dnech 8. – 10. září, hostuje. TJ Frenštát pod Radhoštěm, která je organizátorem devátého ...