Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > pozvánky > V sobotu na nejprestižnější steeplechase – Zlatý pohár

V sobotu na nejprestižnější steeplechase – Zlatý pohár

V průběhu sobotního odpoledne 16. června se na pardubickém závodišti v rámci „Dne pro životní prostředí“ poběží Zlatý pohár Chládek a Tintěra Pardubice a.s., klasické steeplechase na 5000 metrů pro pětileté a starší koně, s cenou dostihu 600.000 Kč, vítěz získá polovinu obnosu. Bude to již devatenáctý ročník tohoto dostihu. Favority by měli být letošní pardubičtí vítězové CHARLEY(ž.Váňa, ml.) a SOKOL(ž.Andrés) a loňský vítěz Zlatého poháru RABBIT WELL(Velek), pokud se ovšem umoudří a projeví o účast v dostihu zájem.

Ilustrační foto: Lucie HladováIlustrační foto: Lucie Hladová

CHARLEY se letos vrátil na dráhu po dvouleté odmlce a oba své starty proměnil ve vítězství, když v polovině března vyhrál v italském Grossetu a začátkem května na pardubické dráze v Úvodní steeplechase.

Bělouš SOKOL loni vyhrál v Pardubicích proutěnkářský Křišťálový pohár a letos zde v polovině května zvítězil v klasické steeplechase I. kategorie, když za ním proběhli cílem ZUGOR a TRAVIOLLA. Ti by mohli být největším favoritům vážnými soupeři, v každém případě by měli bojovat hodně vpředu. V sedle Zugora bude žokej Faltejsek, klisnu povede žokej Myška.

RABBIT WELL měl před rokem životní formu a v Pardubicích třikrát zvítězil, první polovinu sezóny zde zakončil po výborném výkonu prvenstvím právě ve Zlatém poháru, když svedl tuhý boj se skvělým Budapestem. Letos byl koncem dubna šestý v německém Mannheimu a v polovině května v Pardubicích odmítl odstartovat. I když se vydá na trať, loňskou formu zřejmě mít nebude. Překvapit by mohl FRASINI(ž.Novák), suverénní vítěz menšího dostihu z letošního pardubického úvodního dne. Dalšími startujícími jsou BORDERLAND(ž.Kašný) a dohlášený RUNNING HOME(Kubík M.), ti budou nejspíš patřit k outsiderům dostihu. Někteří startující ještě tak dlouhý dostih nešli, bude otázkou, jak si s touto distancí poradí.

Celkem je na programu devět překážkových dostihů, nejzajímavějším bude Cross country Železníka-Podporovaná dostihovým klubem na 5200 metrů, která se poběží na trati podzimní Ceny Labe. V dostihu se sejde osm zkušených steeplerů, o vítězství by měli bojovat především ZULEJKA(Šimůnek), SILVER REGENT(ž.Váňa, ml.), CHERWICK(ž.Myška) a UNIVERSE OF GRACIE(ž.Faltejsek). Také FAR PLAN(ž.Korpas), IMÁGO(ž.Kašný) a KINDLY BOY(ž.Novák) běhají velice spolehlivě a mohou zasáhnout do boje o nejvyšší příčky ve výsledkové listině.

Čtěte také:  Obhájce vítězství se postaví na start třetí kvalifikace, představí se také anglická jezdecká hvězda

Překvapit by mohla nadějná CANTRIDARA(Kocman), která zde letos vyhrála klasickou steeplechase. Všechny rámcové dostihy mají velice zajímavé obsazení, v předposledním dostihu, klasické steeplechase IV. kategorie, se znovu na překážkách představí TARO(ž.Váňa, ml.) a poprvé MIRACLE MATCH(ž.Kašný), oba v předchozích letech příslušníci absolutní špičky v rovinových dostizích.

První dostih sobotního odpoledne bude odstartován ve 13:00 hodin, Zlatý pohár se poběží v 16:30 hodin.

Tipy:

  • I. BERBEC – KLIRENS – LIESBRIEF
  • II. HOLLYPO – LERAK – NARROW
  • III. HEGNUS – RYANA – STEP DANCER
  • IV. ORPHEE DES BLINS – BONĎA – BARAK
  • V. ARABIAN GEM – RYTMUS – GLEAM
  • VI. ZULEJKA – SILVER REGENT – CHERWICK
  • VII. CHARLEY – SOKOL – ZUGOR
  • VIII. ELDORADO – LYUUKEN – TARO
  • IX. AGE OF LOVE – OHIO – PORTENGO

120616 v1


Vizitky koní

 

BORDERLAND(IRE) – patří ke spolehlivým překážkářům, minule zde po dlouhé době dostih nedokončil, do absolutní špičky mu ovšem chybí více třídy. Často běhá v Itálii, kde se občas umístí. V roce 2010 vyhrál proutky v Bratislavě a steeplechase v Albertovci, letos v dubnu nenašel přemožitele na brněnské dráze. V Pardubicích dosáhl nejlepšího výsledku předloni v říjnu, když byl čtvrtý v Ceně Paramo. Nebude patřit k favoritům.

FRASINI(GB) – než k nám přišel před loňskou sezónou, běhal většinou ve Francii. V zahraničí dokázal ze dvaadvaceti startů vyhrát jedny proutky. U nás zatím startoval dvakrát, loni nedokončil v Pardubicích začátkem července cross country, letos zde na úvod sezóny suverénně vyhrál klasickou steeplechase III. kategorie, ovšem ve společnosti, která dostatečně neprověřila jeho možnosti. Může překvapit.

Čtěte také:  Dostihová neděle s Cenou Města Karlovy Vary

CHARLEY – skvělý překážkář, pokud bude fit, může dosahovat velkých úspěchů. Na rovině patřil ke špičce, v Českém derby byl druhý. Dá se říci, že pochází z rodiny, která má pro překážkové dostihy správné geny, výborný byl již jeho bratr Chanson a ke špičce patří v současné době i další bratr Charccari. Loni pro zranění neběhal, když předloňskou sezónu zakončil vítězstvím v italském Meranu. Letos se vrátil na dráhu vítězstvím v italském Grossetu a začátkem května v Pardubicích vyhrál Úvodní steeplechase. Bude patřit k velkým favoritům dostihu.

RABBIT WELL(GB) – loňský vítěz Zlatého poháru by měl patřit i tentokráte k favoritům, ale otázkou bude, co zase vymyslí. První polovinu loňské sezóny v Pardubicích předváděl skvělé výkony a třikrát vyhrál, dvakrát po suverénním výkonu a ve Zlatém poháru tuhém boji s Budapestem. V srpnu pak odmítl v Meranu odstartovat a v září se ve Velké Chuchli v úvodu dostihu zbavil svého jezdce. Sezónu uzavřel v říjnové Ceně Paramo, kdy běžel velice dobře, ale již neměl formu a v závěru dostihu proběhl cílem jako čtvrtý. Letos byl koncem dubna v Mannheimu až šestý, když jej z našich porazila Kenya Dance a dostih vyhrál do Německa prodaný bratr Sixteen Sekundant. V polovině května pak v Pardubicích opět projevil svoji tvrdohlavost a zůstal trčet na startu. I když poběží, je těžké odhadovat jeho současnou formu, pokud si vzpomene na loňské jaro, může opět bojovat o vítězství.

RUNNING HOME(GER) – ještě před rokem v červenci běhal v Německu menší rovinové dostihy, jednou zvítězil. U nás na překážkách debutoval začátkem září v Netolicích, kde vyhrál steeplechase IV. kategorie. O dva týdny později byl v Lysé v proutkách druhý za Winky Winky a koncem října vyhrál steeplechase III. kategorie ve Slušovicích, před Deko a Quantera. Letos byl na úvod sezóny v Pardubicích v klasické steeplechase III. kategorie druhý za Chat Et Chien, když v závěru měla klisna výhodu nižšího zatížení. Může překvapit, ale zřejmě bude patřit spíše k outsiderům dostihu.

Čtěte také:  Hlavní slovo mají v neděli na závodišti ve Varech dvouletí v Ceně Masise

SOKOL(CAN)– jeden z nejnadějnějších koní mezi našimi mladými překážkáři. Loni v Pardubicích vyhrál třikrát, začátkem května proutky, o dva měsíce později klasickou steeplechase a v říjnu Křišťálový pohár starších proutěnkářů. Kromě toho se několikrát umístil v popředí, dvakrát v Itálii. Letos zde v polovině května vyhrál přípravný dostih na Zlatý pohár, klasickou steeplechase I. kategorie, když pod vyšším zatížením porazil z dnešních soupeřů Zugora a Traviollu, z dalších v tomto dostihu Borderland zůstal na trati a Rabbit Well neodstartoval. Společně s Charleyem budou největšími favority.

TRAVIOLLA(POL) – z Polska k nám přišla před začátkem letošní sezóny, ze své původní domoviny jí předcházela výborná pověst, když poslední dva starty v proutkách a jeden na rovině ve Varšavě proměnila ve snadná vítězství. U nás debutovala v polovině května na pardubické dráze v klasické steeplechase I. kategorie a získala na úvod pěkné třetí místo za skvělými Sokolem a Zugorem. Dá se očekávat další zlepšení a největším favoritům může být zdatným soupeřem.

ZUGOR – již jeho matka v Pardubicích vyhrála klasickou steeplechase a ke špičce patří i jeho sourozenci. Skvělá Zulejka loni startovala ve Velké pardubické, na Slovensku patří k nejlepším sestra Zagroškudla a minule zde proměnil ve vítězství v proutkách pro tříleté bratr Zeus. Loni Zugor v Pardubicích pro čtvrtém místu v proutkách vyhrál koncem května klasickou steeplechase IV. kategorie, začátkem srpna pak vyhrál v Lysé nad Labem proutky II. kategorie a v září byl ve Velké Chuchli čtvrtý v proutkách I. kategorie, za Lorainem, Sokolem a slovenským Palm Island. Letošní sezónu zahájil před měsícem na pardubické dráze druhým místem za Sokolem. Měl by být největším favoritům vážným soupeřem.

Předchozí: Česká republika bude hostit mistrovství Evropy seniorů ve vytrvalosti 2013
Následující: ČMB ve vedení, hlasování končí dnes
x

Mohlo by vás zajímat

Hasiči zachránili koně, který uvízl v rozbahněné části Berounky

V neděli 19. srpna 2018 zasahovala jednotka pražských hasičů z radotínské stanice v pražských Lipencích u řeky Berounky. V 15:14 hodin tam zapadl kůň do rozbahněného břehu až po krk. Hasiči provedli částečné uvolnění bahna kolem jeho těla a pomocí lan koně z bahna vytáhli. Záchranná síť pro vyproštění koně ...