Home > Zpravodajství > domácí sport > V sobotu na Zlatý pohár

V sobotu na Zlatý pohár

Jedenadvacátý ročník pardubického Zlatého poháru, který se letos poprvé poběží jako Zlatý pohár předsedy poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, má kvalitní obsazení, určitě nejlepší za několik posledních let. I když několik dalších jmen by bylo ozdobou startovní listiny, jmenovitě budou chybět předloňský vítěz Sokol, dále loni skvělý Soros nebo „Italové“ Alpha Two a Imprezer.

140524_0388_D9_Rosi_Stromský

Polovinu startujících můžeme řadit do širšího okruhu favoritů, těmi největšími ovšem budou nadějný BROG DEAS (Matuský) a loňský vítěz Zlatého poháru KHALSHANI (ž. Bartoš). Prvního jmenovaného předcházela výborná bilance ze svého dřívějšího působiště na ostrovech za kanálem La Manche a navíc v Pardubicích začátkem května deklasoval všechny své soupeře, včetně několika dnešních, KHALSHANI představuje jistotu, když v posledních letech patřil vždy k elitě.

Dalšími favority budou GEJZIR (ž. Boyer), RABBIT WELL (Kratochvíl) a ČÁRIRAY (ž. Stromský). První jmenovaný se letos již v Pardubicích prezentoval skvělou formou a vítězstvím, začátkem května však byl snadno poražen BROG DEASEM. RABBIT WELL je vítězem Zlatého poháru před třemi roky a letos suverénně zvítězil v Lysé nad Labem v Prvomájové steeplechase. ČÁRIRAY předloni při Velké pardubické suverénně vyhrál Křišťálová pohár starších proutěnkářů a loni klasickou steeplechase, obecně je považován i svým trenérem za podzimního koně, ale z tohoto nás nedávno „vyléčil“ Nikas.

Velmi dobří jsou i ostatní startující, někteří by mohli překvapit, ale spíše budou o vítězství rozhodovat výše jmenovaní. Přesto by do boje o přední místa mohli zasáhnout ALANBROOKE (ž. Váňa, ml.), BETPAK DALA (ž. Myška) a TARO (Sovka). Dalšími startujícími jsou SHERARDO (Kubík), NIKAN (Kovačík), CORBELLINO (ž. Faltejsek) a slovenský bělouš OLDFIELDROAD (ž. Brečka).

Čtěte také:  Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Velmi dobře a početně jsou obsazené i rámcové dostihy, především cross country. Jednou z nich vzpomeneme a uctíme památku legendárního startéra Velké pardubické, Ing. Jiřího Šindlera. Ve třetím dostihu, cross country IV. kategorie bude favoritem výborná RYANA (Kubík) a poprvé se zde na překážkách představí předloňský vítěz Českého derby KADYNY (Matuský). Početně slabší jsou pole startujících ve dvou klasických steeplechase a také v dostihu pro tříleté proutěnkáře, kde řada koní dala přednost závěrečnému rovinovému bumper dostihu.

První dostih bude odstartován ve 13:00 hodin, Zlatý pohár je pak na programu v 16:30 hodin. Celkem uvidíme devět překážkových dostihů a jeden rovinový.

PROGRAM DOSTIHOVÉHO DNE

13:00               Cena Dostihového spolku a.s.

13:35               Cena bratranců Veverkových

doprovodný program – dostih poníků

14:10               Cena Služeb města Pardubic

doprovodný program – dostih na ¼ míle

14:45               Cena Lady Anne

15:20               Cena podporovaná společností Agrovenkov, o.p.s.

15:55               Memoriál Ing. Jiřího Šindlera – startéra Velké pardubické

16:30               Zlatý pohár předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

doprovodný program – vyhlášení soutěže AUTO IN

17:05               Cena Dostihového klubu

17:40               Cena mladých jezdců

18:20               Cena mezinárodní výstavy Koně v akci

Tipy:    I.          TRAUTENBERG – RAINBOW RAKTI – CESMINA

II.        BARAK – TARAS – ZUGOR

III.       RYANA – WAVELIGHT LASER – HABITAT ONE

IV.       CUDNA SPRAWA – BALERÍNA – SIRAN

V.        SIXTYSEVEN – TAMMY´N CLASY – GEMANUS

Čtěte také:  ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

VI.       QUATIKI – MR LOUISE – ZULEJKA

VII.      BROG DEAS – KHALSHANI – GEJZIR

VIII.    BARATEUS – LORAX – AMFORA

IX.       PIEROT – RUSSELL – CENTURIA

X.        OLMAIUS – DASHENKA – SEGAL

Text: Milan Tůma

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Zlatý pohár
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Starokladrubští koně na Pfingst Turnier 2014 ve Wiesbadenuiesbadenu
Následující: Ze sedla vidíš mnohem dál

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...