Home > Zpravodajství > domácí sport > V sobotu se běží 3. kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČP

V sobotu se běží 3. kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČP

V sobotu 20. srpna pokračuje pardubická dostihová sezóna letošním šestým překážkovým mítinkem. Na programu „Slovenského dne“ bude devět dostihů a hlavním bodem pak třetí dějství zdejšího kvalifikačního seriálu na 121. ročník Velké pardubické České pojišťovny. Na startu Velké ceny Dostihového klubu, cross country na 5800 metrů, se sejde jedenáct koní a jezdců, v čele s dvojnásobnými vítězi posledních čtyř ročníků Velké pardubické České pojišťovny, bělkou SIXTEEN a TIUMENEM.

Oba mají již účast ve Velké zajištěnou a půjde především o ladění formy. V sedle TIUMENA bude nestárnoucí žokej Josef Váňa, sedminásobný vítěz Velké pardubické, SIXTEEN povede její v posledních letech stálý partner, žokej Josef Bartoš.

Budou patřit k favoritům sobotního dostihu, ale je zde několik dalších, kteří budou chtít naplno uspět. Ve skvělé formě běhal v jarní části sezóny vítěz druhého kvalifikačního dostihu CALAND(ž.Andrés), jinak tréninkový partner výše jmenovaných, výbornou formou se v předchozích dostizích prezentovali také KLAUS(ž.Myška), BREMEN PLAN(ž.Korpas) a ZULEJKA(Šimůnek).

Také ASPIRANT není bez šance, je to loňský vítěz tohoto srpnového kvalifikačního dostihu a tedy obhájce prvenství, tentokráte jej povede nám neznámý švýcarský šampión Julien Lemée.

Dalšími startujícími jsou populární bělouš AMANT GRIS(ž.Stromský), který dvakrát sahal ve Velké pardubické po vítězství, v letošní sezóně však zatím neprokazoval optimální formu, letos debutující a v loňské Velké pardubické pátý TEVIOT(ž.Havelka), spolehlivě běhající FLAMBION(Sovka), který byl v červnové kvalifikaci třetí a KORINKA(ž.Kašný). Ta se po zářijovém zranění vrátila v červenci na dráhu a v Albertovci byla v menším dostihu druhá.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

AMANT GRIS, KLAUS, KORINKA, TEVIOT a ZULEJKA musí, aby se kvalifikovali do Velké pardubické, přejít celý dostih bez pádu a vybočení, ostatní se již kvalifikovali v předchozích jarních dostizích. TIUMEN jako vítěz loňského ročníku má také účast zajištěnou.

Výborně obsazené jsou i rámcové dostihy. Cross country II. kategorie na 5200 metrů o Cenu společnosti SECA a pana Bujnocha, se poběží na trati prestižní podzimní Ceny Labe a v poli třinácti koní budou favority výborní CHENONCEAU(ž.Kousek), BELMONT(ž.Bartoš) a LIRAIN(ž.Váňa J.,ml.), v Cross country III. kategorie na 4200 metrů se utkají v poli osmnácti koní výborní MANDARINO(ž.Kousek), SHERENTO(ž.Bartoš), KYSHANTY(Šimůnek) a další.

V dostihu přes proutěné překážky pro tříleté koně se představí prvorozený potomek slavné Registany, klisna REGINE. Žokeje Josefa Váňu seniora uvidíme také v cross country IV. kategorie v sedle ryzáka WELLDANCERA.

První dostih, proutky pro tříleté koně na 3200 metrů, bude odstartován ve 13:00 hodin, kvalifikační je pak na programu v 16:35 hodin.

Tipy:
I. NEWCOMER – QUBAWI – MARRAKESH
II. KÖNIGIN PLATINA – OREGONIA – CENNÁ PANENKA
III. WELLDANCER – DERBY SHARP – PLAYLETA
IV. ALBERTO – AL JAZ – SHAMAN
V. KAMIENCZYK – KENYA DANCE – RAMANA
VI. CHENONCEAU – BELMONT – LIRAIN
VII. TIUMEN – KLAUS – BREMEN PLAN
VIII. MANDARINO – SHERENTO – UNIVERSE OF GRACIE
IX. QUANTERA – BARAK – GOLDEN WINNER

Předchozí: Opatrný se na Ptýrově vrátí do závodního sedla
Následující: Navázat na triumf s Baggiem? Nejsem proti, říká žokej Myška
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...