Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > V sobotu se běží 3. kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČP

V sobotu se běží 3. kvalifikace na 121. Velkou pardubickou ČP

V sobotu 20. srpna pokračuje pardubická dostihová sezóna letošním šestým překážkovým mítinkem. Na programu „Slovenského dne“ bude devět dostihů a hlavním bodem pak třetí dějství zdejšího kvalifikačního seriálu na 121. ročník Velké pardubické České pojišťovny. Na startu Velké ceny Dostihového klubu, cross country na 5800 metrů, se sejde jedenáct koní a jezdců, v čele s dvojnásobnými vítězi posledních čtyř ročníků Velké pardubické České pojišťovny, bělkou SIXTEEN a TIUMENEM.

Oba mají již účast ve Velké zajištěnou a půjde především o ladění formy. V sedle TIUMENA bude nestárnoucí žokej Josef Váňa, sedminásobný vítěz Velké pardubické, SIXTEEN povede její v posledních letech stálý partner, žokej Josef Bartoš.

Budou patřit k favoritům sobotního dostihu, ale je zde několik dalších, kteří budou chtít naplno uspět. Ve skvělé formě běhal v jarní části sezóny vítěz druhého kvalifikačního dostihu CALAND(ž.Andrés), jinak tréninkový partner výše jmenovaných, výbornou formou se v předchozích dostizích prezentovali také KLAUS(ž.Myška), BREMEN PLAN(ž.Korpas) a ZULEJKA(Šimůnek).

Také ASPIRANT není bez šance, je to loňský vítěz tohoto srpnového kvalifikačního dostihu a tedy obhájce prvenství, tentokráte jej povede nám neznámý švýcarský šampión Julien Lemée.

Dalšími startujícími jsou populární bělouš AMANT GRIS(ž.Stromský), který dvakrát sahal ve Velké pardubické po vítězství, v letošní sezóně však zatím neprokazoval optimální formu, letos debutující a v loňské Velké pardubické pátý TEVIOT(ž.Havelka), spolehlivě běhající FLAMBION(Sovka), který byl v červnové kvalifikaci třetí a KORINKA(ž.Kašný). Ta se po zářijovém zranění vrátila v červenci na dráhu a v Albertovci byla v menším dostihu druhá.

Čtěte také:  Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

AMANT GRIS, KLAUS, KORINKA, TEVIOT a ZULEJKA musí, aby se kvalifikovali do Velké pardubické, přejít celý dostih bez pádu a vybočení, ostatní se již kvalifikovali v předchozích jarních dostizích. TIUMEN jako vítěz loňského ročníku má také účast zajištěnou.

Výborně obsazené jsou i rámcové dostihy. Cross country II. kategorie na 5200 metrů o Cenu společnosti SECA a pana Bujnocha, se poběží na trati prestižní podzimní Ceny Labe a v poli třinácti koní budou favority výborní CHENONCEAU(ž.Kousek), BELMONT(ž.Bartoš) a LIRAIN(ž.Váňa J.,ml.), v Cross country III. kategorie na 4200 metrů se utkají v poli osmnácti koní výborní MANDARINO(ž.Kousek), SHERENTO(ž.Bartoš), KYSHANTY(Šimůnek) a další.

V dostihu přes proutěné překážky pro tříleté koně se představí prvorozený potomek slavné Registany, klisna REGINE. Žokeje Josefa Váňu seniora uvidíme také v cross country IV. kategorie v sedle ryzáka WELLDANCERA.

První dostih, proutky pro tříleté koně na 3200 metrů, bude odstartován ve 13:00 hodin, kvalifikační je pak na programu v 16:35 hodin.

Tipy:
I. NEWCOMER – QUBAWI – MARRAKESH
II. KÖNIGIN PLATINA – OREGONIA – CENNÁ PANENKA
III. WELLDANCER – DERBY SHARP – PLAYLETA
IV. ALBERTO – AL JAZ – SHAMAN
V. KAMIENCZYK – KENYA DANCE – RAMANA
VI. CHENONCEAU – BELMONT – LIRAIN
VII. TIUMEN – KLAUS – BREMEN PLAN
VIII. MANDARINO – SHERENTO – UNIVERSE OF GRACIE
IX. QUANTERA – BARAK – GOLDEN WINNER

Předchozí: Opatrný se na Ptýrově vrátí do závodního sedla
Následující: Navázat na triumf s Baggiem? Nejsem proti, říká žokej Myška
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...