Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > V sobotu zavítají na pražské Náměstí Míru koně

V sobotu zavítají na pražské Náměstí Míru koně

Pražské Náměstí Míru zažije v sobotu 24. ledna mezi 17. a 19. hodinou nevšední podívanou. Budou se tam totiž pohybovat netradičně koně městské jízdní policie, a to konkrétně v blízkosti Národního domu na Vinohradech, kde proběhne Jezdecký galavečer.

Pražské Náměstí Míru zažije v sobotu 24. ledna nevšední podívanou... Foto: Kateřina Návojová

Pražské Náměstí Míru zažije v sobotu 24. ledna nevšední podívanou, … Foto: Kateřina Návojová

Česká jezdecká federace pořádá v uvedený den slavnostní vyhlášení nejlepších jezdců ve všech osmi disciplínách, které sdružuje. Takto komplexně se udílení výročních cen v jezdectví uskuteční vůbec poprvé!

Ceremoniál by měl začít po 18. hodině, ale již o hodinu dříve se začnou scházet pozvaní hosté, mezi nimiž nebude chybět řada známých osobností, a samozřejmě také ocenění. V tu dobu bude u vstupu do Národního domu držet čestnou stráž hlídka městské jízdní policie Praha.

... budou se tam totiž pohybovat netradičně koně městské jízdní policie. Foto: Kateřina Návojová

… budou se tam totiž pohybovat netradičně koně městské jízdní policie. Foto: Kateřina Návojová

„S účastí živých koní při Jezdeckém galavečeru jsme zpočátku vůbec nepočítali, neboť z historie jiných galavečerů víme, že ti skuteční Koně roku často zůstávali doma a nahrazovali je jejich stájoví kolegové, kteří takové netradiční situace lépe snášejí. Navíc je zcela pochopitelné, že se majitelé o své stájové jedničky obávali,“ uvedl hlavní organizátor večera Josef Malinovský.

„Jelikož však k jezdeckému galavečeru koně do jisté míry patří, rozhodli jsme se navázat na dlouholetou spolupráci s Městskou policií v Praze, která má svůj jízdní oddíl a pozvat její zástupce k osobní účasti do prostranství před Národním domem na Náměstí Míru. Věříme, že čestná stráž v sedlech starokladrubáků dodá celému Jezdeckému galavečeru na významu a zatraktivní tento slavnostní večer, který má mj. sloužit i k prezentaci jezdeckého sportu mezi širokou veřejností,“ dodal Josef Malinovský.

Čtěte také:  Předprodej vstupenek na galavečer ČJF 2019 zahájen

Slavnostní ceremoniál by měl trvat celkem 90minut a oceněno při něm bude více než 30 jezdeckých osobností v osmi jezdeckých odvětvích. Vrcholem pak budou ceny ČJF – pro jezdce navzdory všemu, který se tomuto sportu věnuje i přes určitý handicap, dále pro vycházející hvězdu z řad mladých jezdeckých nadějí, cenu pro osobu, jež se výrazně zasloužila o rozvoj jezdectví v České republice a nakonec pro nejlepšího sportovce České jezdecké federace roku 2014. Po oficiální části bude program pokračovat volnou taneční zábavou.

Akce je veřejná, a tak jsou všichni příznivci jezdeckého sportu srdečně zváni. Vstupenky jsou stále k dispozici. Podrobnosti o programu a prodeji vstupenek najdete na www.jezdeckygalavecer.cz.

Jezdecký galavečer Koně na náměstí Městská policie
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Klisnu uvázali u stromu. Do rána se uškrtila
Následující: Změny v pravidlech Českého skokového poháru 2015

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jezdci z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska změřili své síly v Komenského sadech

První zářijový den se v Ostravě konalo XXI. mezinárodní setkání jízdních policií, které skončilo velkým úspěchem domácích jezdců. Zástupci jízdních policií z České republiky i ze zahraničí se setkali, aby společně se svými čtyřnohými svěřenci změřili své síly a dovednosti. Letošní ročník se stejně jako v minulých letech konal pod záštitou primátora ...