Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Váňa ml.: Se Silver Regentem se jezdec nadře…

Váňa ml.: Se Silver Regentem se jezdec nadře…

Vana ml. Silver Regent Foto Petr GuthVáňa ml. a Silver Regent.Josef Váňa mladší se prozatím v souvislosti s Velkou pardubickou zmiňoval především o jménu Budapeste, s kterým je jeho jméno dlouhodobě spojováno. Dnes se ale nad  jeho „budapešťskou misí“ objevil drobný stín pochybností. Důvod?  Vítězství Silver Regenta v dnešním kvalifikačním testu. Jisté, až suverénní. Byť perně vybojované, jak celý realizační tým po doběhu dostihu společně připouštěl.

„On je  to kůň, na kterém se člověk nadře, o tom se nedá pochybovat,“ konstatuje  žokej Josef Váňa, který si zásluhou Silver Regenta zažil premiéru jako vítěz některého z kvalifikačních testů pro Velkou.  „Tohle mě samozřejmě strašně moc těší, je to výsledek, na  který jsem dlouho čekal,“ přiznává žokej, který se dnes zároveň přiblížil na dostřel  vedení českého šampionátu. Ten ale bude nyní jistě u většiny jezdců upozaděnou záležitostí, pomalu, ale jistě se bude blížit okamžik, kdy se koně postaví na start Velké pardubické.

Silver Regent zatím ve hře o účast ve Velké není, nebyl přihlášen, a tak mu vítězství v dnešní kvalifikaci z tohoto hlediska příliš nepomohlo.  Pokud ovšem majitel Ivo Köhler  koně  ještě nedohlásí, což by do čtvrtka znamenalo částku 90 tisíc korun…  Jak tuhle variantu vidí Josef Váňa mladší? „Já to nechám na doodu trenéra s majitelem, není to nic, do čeho bych chtěl zasahovat“ říká žokej. „Dnes určitě ukázal, že  na téhle trati  běhat může běhat, ale Velká, to je dostih ještě o kus delší. Uvidíme, jak ta dohoda případně dopadne…“ soudil žokej, který i z hlediska snadnosti  jízdy v pardubickém vrcholu sezóny zřejmě příliš nepomůže…

„Jsou si s Budapestem  podobní v tom, že se jim v dostihu moc nechce,“ porovnává Josef Váňa. „Jenže Silver Regent si aspoň dal říct, tak, že jsme si v dostihu mohli určovat, co jsme chtěli,“ doplnil na adresu svého dnešního partnera.  Vítězství v jeho sedle přišlo pro Váňu mladšího v pravý čas, předchozí výsledky v rámci odpoledne byly povětšině mizerné, a i samotný jezdec už začínal cítit pochybnosti. „Naštěstí přišlo vítězství v ten pravý čas,“ ulevil si ale na  konto dnešní bilance. „Každý kůň prostě vždycky nemá svůj den, s tím my kolem nich nic neuděláme,“ doplnil vítěz dnešního pardubické vrcholu.

Čtěte také:  Sobotní vrcholy ozdobí zajímavá společnost
Předchozí: Mistrovství Evropy seniorů 2013 již zná své vítěze
Následující: Zajímavá nabídka pardubické dražby
x

Mohlo by vás zajímat

Slunečné počasí a napínavé dostihy do Pardubic za víkend přilákaly 35 tisíc lidí

Předpověď počasí několik dní před startem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou naznačovala, že by letošní ročník legendárního dostihu mohlo na pardubickém závodišti sledovat několik desítek tisíc lidí. Předpoklady se naplnily a během celého víkendového dostihového festivalu se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou závodištěm prošlo na 35 tisíc návštěvníků. U televizních ...