Home > Zpravodajství > světový sport > Váňové obhájili meranské Gran Premio

Váňové obhájili meranské Gran Premio

Svěřenec trenéra Josefa Váni st. Alpha Two po roce zopakoval vítězství v 75. Gran Premio Merano Forst. V dostihu ho stejně jako před rokem vedl Josef Váňa ml. Alpha Two nastupoval na start pětikilometrového dostihu s dotací 250 000 euro v pozici prvního favorita v kurzu 2,4 : 1. Polovinu startovního pole tvořili koně v českém tréninku.

Gran Premio

Třetí místo obsadil Josef Bartoš v sedle italského koně Dar Said, jako čtvrtý proběhl cílem další svěřenec Josefa Váni Cornet Obolensky. Další česká zástupkyně Kamelie doběhla s Janem Faltejskem šestá. Budapest s Markem Stromským doběhl na sedmém místě. Dostih z českých zástupců nedokončili Demon Magic (pád) a Fafintadenient (zadržen pro spletení kurzu).

Alpha Two se stal v 75leté historii tohoto dostihu teprve osmým koněm, který dokázal zvítězit více než jednou. Pouze kůň Or Jack dokázal zvítězit třikrát, a to v letech 1994 – 1996.

Záznam dostihu

Čtěte také:  Prague Lions v Londýně doskákali pro deváté místo. GCL vyhráli domácí
Gran Premio Josef Váňa
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Marek Klus ovládl 13. finále Českého skokového poháru
Následující: Na albertovském mistrovství ČR ve voltiži 2014 uspěli favorité

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Josef Váňa: Necítím se tak starej, jak vypadám

Dvacet osm startů a osm vítězství ve Velké pardubické. Legendě nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy to ale nestačí. V říjnu mu bude 64 let, ale do důchodu se stále nechystá. Řeč je o Josefu Váňovi, kterého jeho fanoušci mohli opět vidět v sedle poslední červnovou sobotu v kvalifikačním dostihu na letošní ...