Home > Zpravodajství > světový sport > Váňové obhájili meranské Gran Premio

Váňové obhájili meranské Gran Premio

Svěřenec trenéra Josefa Váni st. Alpha Two po roce zopakoval vítězství v 75. Gran Premio Merano Forst. V dostihu ho stejně jako před rokem vedl Josef Váňa ml. Alpha Two nastupoval na start pětikilometrového dostihu s dotací 250 000 euro v pozici prvního favorita v kurzu 2,4 : 1. Polovinu startovního pole tvořili koně v českém tréninku.

Gran Premio

Třetí místo obsadil Josef Bartoš v sedle italského koně Dar Said, jako čtvrtý proběhl cílem další svěřenec Josefa Váni Cornet Obolensky. Další česká zástupkyně Kamelie doběhla s Janem Faltejskem šestá. Budapest s Markem Stromským doběhl na sedmém místě. Dostih z českých zástupců nedokončili Demon Magic (pád) a Fafintadenient (zadržen pro spletení kurzu).

Alpha Two se stal v 75leté historii tohoto dostihu teprve osmým koněm, který dokázal zvítězit více než jednou. Pouze kůň Or Jack dokázal zvítězit třikrát, a to v letech 1994 – 1996.

Záznam dostihu

Čtěte také:  Kdo míří na Prague PlayOffs? Parkurové hvězdy pojedou o 12 milionů eur
Gran Premio Josef Váňa
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Marek Klus ovládl 13. finále Českého skokového poháru
Následující: Na albertovském mistrovství ČR ve voltiži 2014 uspěli favorité

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Byl jedničkou na startovní listině a je jedničkou v cíli. Řeč je o temperamentním devítiletém hnědákovi Theophilovi, který se zapsal do listiny vítězů Velké pardubické. Pro jeho jezdce, žokeje Josefa Bartoše to bylo třetí vítězství v legendárním dostihu, Josef Váňa st. si do statistik trenéra píše číslo 11. Majitelem „Thea“ je Dostihový ...