Home > Zpravodajství > informujeme vás > Ve Špindlu řádili splašení koně. Vyklopili saně a zranili kolemjdoucí

Ve Špindlu řádili splašení koně. Vyklopili saně a zranili kolemjdoucí

 

Ve Špindlerově Mlýně řádil v pondělí odpoledne pár koní, který se splašil při vyhlídkové jízdě. Na pěší zóně u Medvědince koně vyklopili saně i s kočím, poté zranili několik chodců a při srážce téměř zdemolovali terénní auto horské služby. Zvířata, která utrpěla jen drobná poranění, se nakonec podařilo odchytit.

72783-gallery1-8lhfe

„Výzvu k neobvyklému zásahu jsme dostali ve čtyři hodiny a okamžitě jsme vyrazili v terénním automobilu. Když jsme přijížděli k cíli cesty, ti splašení koně do nás prudce vlétli. My jsme sice ihned zastavili, ale koně byli v plném trysku,“ uvedl okolnosti neobvyklé akce Adolf Klepš, náčelník Horské služby Krkonoše.

72784-gallery1-xzw2f

Při srážce utrpěl úraz jeden z horských záchranářů, který je nyní v nemocnici s otřesem mozku a podezřením na poranění krční páteře. Automobil horské služby zvířata vážně poškodila: má zlomenou střechu a hned ráno poputuje do servisu.

Více čtěte na idnes.cz.

 

 

Čtěte také:  Loni koně v O2 areně poznali českou vlajku, letos je čeká hradní stráž
saně Špindlerův Mlýn
Předchozí: Český skokový pohár se připravuje na třináctý ročník – bez České pojišťovny
Následující: Novoroční vyjížďka v NH Kladruby
x

Mohlo by vás zajímat

72783-gallery1-8lhfe

Za lednovou nehodu se saněmi pokuta

Za začátku ledna jsme vás informovali o nehodě saní tažených koňmi ve Špindlerově Mlýně. Koně se splašili při vyhlídkové jízdě, vyklopili saně i s kočím. Zranili šest lidí a zdemolovali i auto Horské služby. Po prošetření nehody předali policisté případ ke správnímu řízení Městskému úřadu ve Vrchlabí. Vozka se dopustil přestupku, ...