Home > Zpravodajství > informujeme vás > Večerní vyjížďka se změnila v tragédii

Večerní vyjížďka se změnila v tragédii

K závažnému úrazu byli ve čtvrtek 6. září večer voláni záchranáři ZZS Moravskoslezského kraje na Novojičínsku. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska převzali před půl devátou tísňové volání, podle něhož došlo v terénu poblíž obce Sedlnice k úrazu ženy, která spadla z koně. Na místo vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci ze Studénky. K nočnímu letu a primárnímu zásahu odstartoval také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Třiačtyřicetiletá žena měla při jízdě v terénu spadnout, a to i se zvířetem. O závažnosti nehody svědčila rovněž skutečnost, že kůň při pádu zahynul. Pacientka byla v bezvědomí a ohrožení života. Vyšetření zasahujícím lékařem ZZS ukázalo poranění hlavy a horní končetiny. Žena byla zajištěna krčním límcem, uložena do vakuové matrace. Lékař provedl intubaci dýchacích cest a převedl pacientku na přístrojem řízené dýchání. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byla žena převzata na palubu vrtulníku a šetrně vzdušnou cestou transportována do ostravské Fakultní nemocnice. Letečtí záchranáři ji předali do péče týmu urgentního příjmu.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK

Koně utekli z převráceného přepravníku

Další nehoda, při níž byli také koně, se stala včera odpoledne ve středních Čechách. Kolem půl druhé na silnici číslo 4 nedaleko obce Buk na Příbramsku došlo za jízdy k převrácení přívěsného vozíku, ve kterém byli převáženi dva koně. Ti z místa nehody utekli. Naštěstí se je podařilo brzy odchytit a v náhradním přepravníku odvést. Podle dostupných informací by měli být koně v pořádku.

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

koně na silnici nehoda
Předchozí: Součástí sobotního mítinku bude i benefiční dostih Kapky naděje
Následující: Tým Prague Lions vyhrál páteční kolo a v sobotu nastoupí v Římě z první pozice

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Uprchlík je už zase doma

V Praze 8 utekl z ohrady teplokrevník Rocky Rainbow. Strážníci z odchytové služby a jízdní skupiny ho odchytli, a přepravili do trojského útulku. Drobná zranění, která si při útěku způsobil, mu byla ošetřena a díky mikročipu se podařilo v krátké době kontaktovat majitelku, která si 11letého uprchlíka druhý den odvezla. ...