Home > Zpravodajství > domácí sport > Velikonoční Boheme Facility Cup zdárně za námi

Velikonoční Boheme Facility Cup zdárně za námi

O Velikonočních svátcích, konkrétně na bílou sobotu a velikonoční neděli se dne 19. a 20. dubna konaly ve Zduchovicích druhé parkurové závody. Příjemné počasí doprovázelo velikonoční program čítající celkem deset soutěží.

1988 0005

Ilustrační fotografie: archiv Závody Zduchovice

Během bílé soboty bylo na programu celkem pět soutěží. Skokové klání započala skoková soutěž se stupňovanou obtížností do 100 cm na limitovaný čas. V této soutěži se nejvíce přiblížila k limitu Šárka Kolářová a Del Rio 1, zástupci JK Dobrošov.

Druhou soutěží byl též parkur na limitovaný čas, tentokrát dvoufázové skákání 100/110 cm, kterého se zúčastnilo více jak 70 dvojic. Z výhry se mohl radovat Ondřej Kraus a Max 8. Po tomto boji pokračovala soutěž ZL, kde nejrychleji a zároveň bez chyby dokončila parkur Rothová Daniela a Carina 3 zastupující subjekt JK Chadeva.

Předposlední sobotní soutěží byl parkur stupně L** se zadařilo dvojici Zdeňka Hrnčíře a ARECA, zástupci JK Proseč pod Křemešníkem a hned po Zdeňkovi další dvě místa patřili bratrům Papouškům.  Stříbrné místo získal Kamil Papoušek a Saint Clar a hned po něm se umístil Jiří Papoušek s Dukato VTH, zástupci JO Srnín, o. s.

Vyvrcholením bílé soboty byla hlavní sobotní soutěž S**, která byla dotovaná firmou Boheme Facility. Zde se zadařilo dvojici Ing. Josef Pařenica a Allo Allo zastupující subjekt Audit Sulice.

Všichni vítězové kromě finančních odměn si odnesli i pravého Velikonočního beránka!

Během Velikonoční neděle bylo na program dalších pět soutěží, a to soutěže od Z do ST**. V prvních třech soutěží nedělního dne, kterými byl parkur stupně Z, ZL a L** se vždy na první probojovala domácí dvojice Michaela Krulichová nejprve s Lacrismem, parkur stupně ZL a L** zvládla na jedničku s koněm Aktie.

Předposlední Velikonoční parkur S** si žlutou stužku a velikonočního beránka odnesla dvojice Jiří Papoušek s Jenifer 4, zástupce JO Srnín, o. s.

Velikonoční Zduchovická cena (ST**) zavírala tento Velikonoční Boheme Facility Cup a její vítěz si odnesl „pomlázku“ a pravého domácího Velikonočního beránka, byla to dvojice Přemysl Adam a Camouflage, zástupci JK Adam, a. s.

Ani tentokrát nebyli návštěvníci zduchovického areálu ochuzeni o gastronomické zážitky tentokrát v podobě SPECIÁLNÍHO VELIKONOČNÍHO MENU ala carte v letní restauraci s přímým výhledem na kolbiště.

Boheme Facility Cup Zduchovice
Předchozí: Přijeďte si zatrénovat cross do Pardubic
Následující: Splašený kůň s turisty v kočáru pobíhal ulicemi Savannahu

Zdeněk Žíla po výhře ve Zduchovicích vede ČSP 2017

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru zaznamenal po svém 6. kole ve Zduchovicích na Příbramsku změnu ve vedení průběžného pořadí. Díky vítězství ve Velké ceně Zduchovic 2017 se na pozici lídra probojoval v neděli 6. srpna Zdeněk Žíla… Ten dokázal základní část vrcholné soutěže celého čtyřdenního mítinku s překážkami vysokými do ...