Home > Zpravodajství > domácí sport > Velká cena Brna čeká na jezdce opět v Olomouci

Velká cena Brna čeká na jezdce opět v Olomouci

Již druhé kolo v rámci Českého skokového poháru se uskuteční ve dnech 2. až 4. května v areálu Equine Sport Centra v Olomouci Lazcích. Extraligový celorepublikový seriál se tak hned týden po martinickém úvodním kole přesouvá z Čech na Moravu.

Jiří Hruška na olomouckém kolbišti v Lazcích. Foto: Josef Malinovský

Jiří Hruška na olomouckém kolbišti v Lazcích. Foto: Josef Malinovský

Stejně jako tomu bylo již loňský rok, pořadatelé z Brna Veveří se rozhodli přesunout Velkou cenu do novějšího olomouckého areálu, kam se sjíždí pravidelně mnoho jezdců. Jinak tomu nebude ani po tři dny v rámci letošní druhé kvalifikace Českého skokového poháru, která vyvrcholí nedělní Velkou cenou na parkuru stupně obtížnosti T* (145 cm). Po prvním kole v Martinicích je ve vedení žebříčku Aleš Opatrný díky výhře s ryzákem Zandiro, ten však v Olomouci pro start v Poháru národů na CSIO Celje bude chybět. Z elitní desítky budou o další body usilovat hned čtyři jezdci – a to Jiří Skřivan, Denisa Bittnerová, Josef Pařenica a Jan Studnička. Vedle nich se bude snažit o lepší výkon Jiří Hruška společně s koňmi Espri 2 a Mr. Vox Agromarket H+B, kterému se v nedělních Martinicích nedařilo tak, jako předešlé dny.

Chybět nebudou kromě otevřených soutěží ani dva rámcové seriály, a to Czech Junior Cup a Equiservis Amateur Tour. Tradiční uzavřené soutěže si našli své příznivce, kteří budou sbírat body pro postup do nedělního malého finále. Amatérských jezdců do něj postoupí nejlepších 20 a vzhledem k vyššímu počtu přihlášených do daných uzavřených kvalifikačních kol se bude o postup do nedělního finále opravdu bojovat. Nemálo je nahlášených i juniorských jezdců.

Čtěte také:  V Martinicích se píše poslední kapitola Českého skokového poháru 2019

Závody odstartují v pátek v 8.00 hodin ráno otevřenou soutěží stupně ZL (110 cm). Po ní bude následovat kvalifikační kolo Equiservis Amateur Tour na stejné výšce překážek. Po další otevřené soutěži přijdou na řadu junioři, pro něž bude připraven parkuru 115/120 cm s hendikepem pro mladší (12 – 15 let) a starší (16 – 18 let) kategorii. První závodní den uzavře parkur stupně S** (130 cm). O den později se bude skákat závěrečný parkur o 5 centimetrů vyšší a dalších 10 centimetrů na konečných 145 cm přidá nedělní Velká cena. Ta by měla odstartovat ve 14.00 hodin. Aktuální informace sledujte na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour ESC Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: CVI Frenštát s účastí světové špičky
Následující: Dvoreček: Zlatá podkova bez Zlaté podkovy
x

Mohlo by vás zajímat

Jezdci mají ve Frenštátě jednu z posledních šancí bodovat do série ČSP

Parkuroví jezdci mají už jen dvě příležitosti bodovat do žebříčku Českého skokového poháru. Frenštát pod Radhoštěm se stane ve dnech 6. až 8. září dějištěm předposledního kola série. Účast nevynechá ani lídr tabulky Jan Štětina. V loňské sezoně zažilo travnaté kolbiště ve Frenštátě pod Radhoštěm po předchozí vydařené rekonstrukci pohárovou ...