Home > Zpravodajství > domácí sport > Velká cena Brna v režii Katarzyny Milczarek

Velká cena Brna v režii Katarzyny Milczarek

Mezinárodní drezurní závody, jež jsou součástí Světového poháru, hostil ve dnech 22. – 24. června již počtrnácté brněnský areál na Panské líše. Tento prestižní podnik přitahuje každoročně do České republiky významné zahraniční jezdce. Letos se sjeli z 15 zemí světa.

DekorováníDekorování Foto: Kateřina Návojová

Suverénně nejúspěšnější účastnicí se stala Katarzyna Milczarek. Tato polská reprezentantka, která trénuje v Německu a je aktuálně 26. jezdkyní světového žebříčku, neovládla pouze nedělní Grand Prix kür. Se svým koněm Ekwador nenechala nikoho na pochybách o svých kvalitách a všechny dny nejtěžší soutěže vyhrála. Její výkony byly mezinárodními rozhodčími hodnoceny nad 70 %, v neděli získala po velmi vydařené a obtížné jízdě 76,450 %. „Jsem velmi ráda, že jsem se pro účast na těchto závodech rozhodla. Už jsem zde byla před několika lety a konečně jsem se sem opět podívala. Slyšela jsem o tomto areálu samé pozitivní zprávy, navíc to sem nemám příliš daleko. S průběhem a samozřejmě i výsledky závodů jsem velmi spokojena. Přípravy na olympijské hry v Londýně vrcholí, i proto se jednalo o jedny z posledních přípravných závodů,“ pronesla jezdkyně Katarzyna Milczarek. Ta se do nedělní volné sestavy Grand Prix kvalifikovala jako jedna z deseti. Z České republiky se to těsně podařilo Fabriziu Sigismondimu. Přestože zajel s hřebcem Corrado AZ během závodů nejvydařenější jízdu, výsledek 64,050 % na přední umístění nestačil a skončil desátý.

Čtěte také:  Štětina si díky triumfu ve Velké ceně Ptýrova upevnil pozici lídra ČSP

Suverénně nejúspěšnější účastnicí se stala Katarzyna Milczarek.Suverénně nejúspěšnější účastnicí se stala Katarzyna Milczarek. Foto: Kateřina Návojová

Třídenního mítinku se zúčastnilo i mnoho dalších českých dvojic. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích, tedy v pony, v juniorech, malé a velké túře. Nejlepší juniorkou se stala Barbora Marešová. Se svým koněm Remember Me H suverénně vítězila po všechny tři dny. Zároveň se také radovala z mistrovského titulu, neboť starší junioři (17 – 18 let) měli tyto závody jako mistrovství České republiky. „Jsem moc ráda, že se mi to letos oproti loňsku podařilo. Tyto závody byly pro mě jedním ze dvou vrcholů sezony, druhým bude mistrovství Evropy v Bernu. Tam jedeme sbírat spíše zkušenosti a bude velmi příjemné, pokud by české družstvo dosáhlo na nějaký pěkný výsledek. V Brně se mi závodilo jako obvykle dobře. S výkonem koně jsem velmi spokojená, neboť se zde sešla kvalitní konkurence a on přesto uspěl,“ pronesla Barbora Marešová.

Barbora MarešováBarbora Marešová Foto: Kateřina Návojová

 

V sobotu jsme českou hymnu slyšeli hned dvakrát. Napodruhé na tom měl zásluhu v malé túře Fabrizio Sigismondi s koněm Apropos. Bohužel v neděli se mu již nepodařilo na výborné výsledky z předchozích dní navázat a ve volné sestavě se ocitl v polovině startovního pole. Několikanásobný úspěch slavilo Rakousko. Jeho zástupci obsadili v této úloze FEI IM1 Free style první tři příčky, a to zásluhou jezdců Sabine Dürrheim (Hans im Gluck), Karin Kosak (Florentino) a Juliane Vogt (Flipper Nrw).

Čtěte také:  V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Již zmíněná Katarzyna Milczarek vedle vítězství ve vrcholné soutěži ovládla i úlohu FEI Olympic Grand Prix Special, kde sedlala devítiletou klisnu Florencia B.

Součástí závodů bylo vyhodnocení nejstylovějšího domácího a zahraničního jezdce. Tuto cenu věnoval zpravodajský server Jezdci.cz a trofeje získaly juniorka Kamila Kotyzová a polská reprezentantka Katarzyna Milczarek. Putovní pohár od Jihomoravského kraje získala opět vítězka obou nedělních Grand Prix. A do třetice získala za vítězství ještě diamant.prv

 MG 7273Další fotografie připravuje Kateřina Návojová do galerie v Klubovně

K úspěšnému průběhu závodů nepřispěli pouze kvalitní startující, ale také slunečné počasí a diváci, kteří přišli účastníky podpořit a vytvořili jim příjemné prostředí. S velikým diváckým ohlasem se vedle doprovodného programu setkala ukázka maďarské jezdkyně. Ta se mimo soutěž účastnila nedělní Grand Prix a slovenský rozhodčí Ilja Vietor divákům nahlas komentoval, co daná jezdkyně momentálně provádí za cvik.

Předchozí: 92. České derby Rádia Impuls: Kadyny se našel v pravý okamžik!
Následující: Změna pravidel Českého drezurního poháru
x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions skončili v St. Tropez šestí. K medaili scházelo jen málo

Ve velmi dobrém světle se předvedli členové Prague Lions při Global Champions League v Saint Tropez. Niels Bruynseels a Marc Houtzager vybojovali šesté místo a od třetí příčky je dělil jen jeden trestný bod navíc ze čtvrteční úvodní části soutěže. Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze překonal sobotní ...