Home > Zpravodajství > domácí sport > Velká cena fondů Conseq Invest: Mezi sprintery překvapil Bright Sand

Velká cena fondů Conseq Invest: Mezi sprintery překvapil Bright Sand

Letošní sezóna v CONSEQ PARKU Velká Chuchle pokračovala již desátým ročníkem Dostihového dne společnosti Conseq Investment Management, a. s., jehož hlavním dostihem byla Velká cena fondů Conseq Invest, handicap II. kategorie o 85 tisíc Kč na ultra krátké trati 1000 metrů.

Ilustrační fotografieIlustrační foto: Hana Jampílková

Mezi sprintery překvapil Bright Sand
Při neúčasti původní favoritky Gräfin se do pozice první sázkové šance dostala vítězka dvou letních testíků čtvrté kategorie Rabbit Kyllachy (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. verner), avšak ve finiši bojovala jen o třetí místo, které jí nakonec rozdílem nosu vzal osmiletý matador Another True Story (YOKO, ž. Foret). Překvapivým vítězem se mezi sedmi aktéry stal sázkový outsider (16:1) Bright Sand, reprezentant stáje BORS Břeclav, v jehož sedle žokej Kenneth Pattinson, působící stabilně v Německu, zaznamenal svůj první český triumf. Šestiletý francouzský rodák v péči Petra Juránka nastupoval do sprinterského dostihu vůbec poprvé v životě a dosáhl druhého vítězství kariéry. Na stříbrný stupínek vystoupila poctivá pětiletá klisna Paleta (Blue Star, Fedorowiczová), jež tak na úrovní druhé kategorie docílila svého nejlepšího výsledku.

Další dění:
V cíli Ceny OVB Allfinanz (III. k., 1600 m) pro dvouleté koně zaznamenal hned při svém debutu lehký třídélkový triumf hnědý valach Barateus (Stanislav Chudáček), v jehož sedle odstartoval vítěznou sérii žokej Jan Rája.
Druhý triumf přidal Rája hned v následující Ceně fondů Parvest (II. k., 1400 m) také pro nejmladší ročník dostihových koní, kde jím vedená hnědka Beryaska (Hřebčín Křenek) dominovala dokonce velmi lehce o pět délek.
Čistý hattrick pak žokej-šampión z let 2004 a 2005 završil v Ceně Conseq penzijní společnosti (IV. k., 1200 m), když ke druhému plnému zásahu, a to opět lehkým stylem, dovedl tříletou ryzku Medulu (Zeas Staré Hradiště, trénovanou, stejně jako premiant úvodní položky, Helenou Vocáskovou.
V Ceně fondů Franklin Templeton (hdcp III. k., 2400 m) ukončil více než dvouleté čekání na čtvrté životní vítězství pětiletý hnědák Desperado (Stall Amor) a byl vůbec prvním sázkovým favoritem, jenž v nedělním programu splnil svou roli, jeho jezdec Michal Mach získal letošní desátou výhru a posunul se do čela žákovského šampionátu.
Nejpočetněji obsazeným dostihem dne byla Cena Swing, a. s. (hdcp IV. k., 2200 m) a její nečekanou vítězkou se stala pětiletá hnědka Pedrica (Euroframe-Váňová) se startovním kurzem 25:1, v jejímž sedle se z premiérového triumfu kariéry radovala žákyně Markéta Pátková.

Čtěte také:  Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Na srpnový plný zásah z Karlových Varů dokázala v Ceně fondů ING (hdcp III. k., 1800 m) navázat šestiletá hnědka La Tortura (MCH-Hippolit-Pejšková), opět s amatérkou Helenou Pejškovou v sedle, i když tentokrát o jejich triumfu rozhodl po tuhém boji až nejtěsnější rozdíl nosu.
Druhé nedělní vítězství sázkového favorita se zrodilo až v závěrečném Memoriálu Karla Havelky (hdcp IV. k., 1600 m), který jistě opanovala čtyřletá ryzka Akada (LukaHills) s jezdcem Ondřejem Velkem.

dostihovy infoservis

Předchozí: Koně v akci letos počtrnácté
Následující: Nejkrásnější kůň ČR 2012: Fríský kůň si pro stříbro nedojede
x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...