Home > Zpravodajství > pozvánky > Velká cena Opavy uzavře první polovinu Skokového poháru

Velká cena Opavy uzavře první polovinu Skokového poháru

Skokový pohár České pojišťovny 2012 se dostává do své poloviny. Již šesté kvalifikační kolo, které je současně posledním před červencovou pauzou, proběhne ve dnech 22. – 24. června na travnatém kolbišti v Opavě – Kateřinkách. Další etapa je pak naplánována až o pět týdnů později do Strakonic, přičemž v mezičase se uskuteční mistrovství České republiky seniorů a mladých jezdců v Martinicích či Pohár národů a Světový pohár v Bratislavě.

Jiří HruškaJiří Hruška

Ačkoliv někteří jezdci, jako např. Jaroslav Jindra, Josef Kincl, Aleš Opatrný, Zuzana Zelinková nebo Ondřej Zvára, již budou ve stejnou dobu ladit formu na závodech zařazených do Světového poháru ve slovinské Lipici, skladba účastníků v Opavě bude i tak velmi atraktivní. Zcela jistě je největším favoritem domácí Jiří Hruška s plemeníkem Aristo Z, jenž je v posledním roce jen velmi těžko porazitelný a má za sebou již celou řadu důležitých vítězství. Jistě si bude chtít připsat další výrazný úspěch – navíc před „svým“ publikem.

Situaci bude mít částečně usnadněnou absencí Hany Pokorné s Chanellem, jež z pěti letošních Velkých cen zařazených do Skokového poháru České pojišťovny zvítězila již dvakrát. Velkým rivalem mu ovšem bude loňský vítěz Velké ceny Opavy a současný lídr tabulky jezdců Jiří Skřivan v sedle klisny Kallisto. Skvělou formu v posledních kolech předváděl také Marin Matějka s Kar Karem MM, s nímž se dokonce probojoval až mezi nejlepší čtveřici průběžného pořadí. Všichni tak budou zvědavi, zda se mu bude dařit i nadále. Podceňovat rozhodně nelze ani další jezdce, jako jsou Marek Hentšel, Lucie Strnadlová a Jan Zwinger, kterým se v minulosti na kolbištích s travnatým povrchem dařilo vybojovat nejvyšší příčky.

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

Velká cena Opavy však nebude jen o vrcholovém sportu. Pořadatelé si pro diváky připravili bohatý doprovodný program, v němž uvidí např. práci norických koní s kládou a v terénním parkuru. V přestávce mezi základním a finálovým kolem hlavní nedělní soutěže vystoupí voltižní skupina z Albertovce. Ta se může pochlubit skvělým třetím místem z mezinárodních závodů konaných předešlý víkend v německém Krumke. Na kolbišti ukážou cvičení v kroku a posléze na pískovém povrchu opracoviště i ve cvalu. „Chybět nebude ani velmi oblíbený ZOO koutek, kde zejména děti mohou obdivovat zblízka kozy, králíky, ovce, jehňata a další zvířectvo. Samozřejmostí je také možnost svezení na ponících,“ uvedl hlavní organizátor závodů Vladimír Hruška.  Podrobnosti o programu najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Westernový klub rozzářil dětem oči
Následující: Veterinární příručka 11 – Nejčastější příznaky onemocnění koní: head shaking, dutina ústní
x

Mohlo by vás zajímat

Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Byl jedničkou na startovní listině a je jedničkou v cíli. Řeč je o temperamentním devítiletém hnědákovi Theophilovi, který se zapsal do listiny vítězů Velké pardubické. Pro jeho jezdce, žokeje Josefa Bartoše to bylo třetí vítězství v legendárním dostihu, Josef Váňa st. si do statistik trenéra píše číslo 11. Majitelem „Thea“ je Dostihový ...