Home > Zpravodajství > domácí sport > Velká cena Opavy ve znamení Arista-Z

Velká cena Opavy ve znamení Arista-Z

Již šestým kolem bude nadcházející víkend 24. – 26. června pokračovat Skokový pohár České pojišťovny. Konat se bude na kolbišti Jezdeckého klubu Opava – Kateřinky v Rolnické ulici a hlavní hvězdou celých závodů se stane bezesporu plemenný hřebec Aristo-Z společně s jeho jezdcem Jiřím Hruškou.

Právě této dvojici se zatím v jubilejním desátém ročníku české parkurové extraligy daří nejvíce. Ve dvou předešlých kolech, která se uskutečnila na travnatých kolbištích, se jí podařilo zvítězit.

Také v Opavě se bude závodit na trávě a navíc Jiří Hruška má v tomto jezdeckém areálu své trvalé působiště. „Doma to je vždy jiná atmosféra a bude to pro mě i trochu hra nervů,“ svěřil se Jiří Hruška, který je úspěšný i se svým druhým koněm Radkem. S ním obsadil ve Velkých cenách v Ostravě a v Litomyšli pro změnu dvakrát druhé místo.

Aristo-Z by však měl zazářit nejen na parkurech, ale bude mu věnována i část doprovodného programu. V rámci divácké show předcházející nedělní Velké ceně Opavy totiž proběhnou křtiny hříběte, jehož otcem je tento plemeník. A jelikož se maminka jmenuje Golden Hair, malý hřebeček dostane jméno Golden Boy. To ho doslova předurčuje k hvězdné kariéře po otci…

Sportovní program odstartuje v pátek od 10.00 hodin, v sobotu a v neděli o hodinu dříve. Na úvodní den si pořadatelé připravili tři dvoufázové soutěže na výškách 110/115 cm, 115/120 cm a 130/135 cm. V sobotu i v neděli se začíná parkurem stupně L** a pokračovat se bude soutěžemi S** a ST**. Tečku za sobotním programem udělá tradičně finále kvalifikačního kola Equiservis Amateur Tour pro neprofesionální jezdce, kteří budou soutěžit na parkuru do 110 centimetrů. „Večer se pak všichni zúčastnění přesunou ke Stříbrnému jezeru, kde bude připraven zábavný program s hudební produkcí,“ doplnil Vladimír Hruška.

Čtěte také:  Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

více informací najdete na www.ceskyskokovypohar.cz

Předchozí: Do Písku se sjedou na MČR princezny na koních
Následující: XI. den metropolitní sezóny: 91. Fortuna České derby
x

Mohlo by vás zajímat

Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy

Tradiční upoutávkou na mezinárodní výstavu Koně v akci je nejen průvod ulicemi města, ale také ukázky z programu na Pernštýnském náměstí. KONĚ NA NÁMĚSTÍ se letos konají v pátek 23. srpna od 17 hodin. Průvod kočárů, koní a jezdců se vydá z Pardubického závodiště už o hodinu dříve. Po ulicích Teplého a 17. listopadu ...