Home > Zpravodajství > domácí sport > Velká cena Ostravy 2014 se překládá na jiný termín

Velká cena Ostravy 2014 se překládá na jiný termín

Pořadatelé Velké ceny Ostravy se z důvodu extrémně nepříznivé předpovědi počasí rozhodli ve čtvrtek ráno zrušit třetí závody Českého skokového poháru 2014, v jejichž rámci měla v neděli 18. května proběhnout 50. Velká cena Ostravy.

Byť to z fotografie nejde na první pohled poznat, v Ostravě již poměrně vydatně prší. Foto: JK Baník

Byť to z fotografie nejde na první pohled poznat, v Ostravě již poměrně vydatně prší. Foto: JK Baník

Soutěžit se přitom mělo již v pátek dopoledne. Bohužel, dle zpráv vydaných Českým hydrometeorologickým ústavem hrozí od čtvrtka do soboty vysoký stupeň nebezpečí velmi vydatného deště v Moravskoslezském kraji. „Očekávané jsou srážkové úhrny 80 až 120 mm za 48 hodin. I když je naše travnaté kolbiště velmi dobře připravené a rámcové soutěže by mohly proběhnout na pískovém kolbišti, které je při velkých závodech využíváno jako opracoviště, obáváme se, že podstatná část přihlášených jezdců by stejně nedorazila. I když na neděli již předpověď není tak tragická, přesto hrozí, že by podmínky pro vrcholový sport nebyly ideální. Proto jsme se zavčas rozhodli celé závody zrušit, resp. přesunout na jiný termín,“ uvedl hlavní organizátor Pavel Hudeček.

Ačkoliv již byl rovnou navržen náhradní termín závodů, vše musí nejprve schválit vedení Asociace Český skokový pohár, a proto bude publikován až poté. „Velmi se omlouváme všem účastníkům, ale pevně věříme, že naše rozhodnutí přijmou s pochopením,“ dodal Pavel Hudeček.

Čtěte také:  První turnaj koňského póla „na pláži“ v České republice hostí Pardubické závodiště
Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour JK Baník Ostrava - Stará Bělá
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Výkonnostní zkoušky starokladrubských hřebců
Následující: 7. den metropolitní sezóny: 65. Velká květnová cena VW WACHAL, a. s.
x

Mohlo by vás zajímat

Osmé kolo ČSP v Opavě se blíží. Na startu nebude chybět lídr seriálu

Ve čtvrtek 8. srpna odstartuje v Opavě – Kateřinkách už osmé kolo letošního ročníku seriálu Českého skokového poháru. Nabídne opět kompletní škálu túr, tak jak je znají pravidla. Vrcholem bude Kofola Velká cena Opavy, do níž nastoupí i lídr bodování. Opava se stane během druhého srpnového víkendu dějištěm osmého kola ...