Home > Zpravodajství > domácí sport > Velká cena Strakonic nakonec neproběhla

Velká cena Strakonic nakonec neproběhla

Až do poslední chvíle se pořadatelé Velké ceny Strakonic snažili udělat maximum, aby závody zařazené do Skokového poháru České pojišťovny proběhly zdárně i přes vytrvalý déšť, který skrápěl zdejší kolbiště celé dva dny. Ačkoliv nedělní dopolední soutěže proběhly dle plánu, pouze s méně početnými startovními poli, po následné poradě technického delegáta se sborem rozhodčích a jezdci byla Velká cena Strakonic zrušena.

V úvodní dvoufázové soutěži startovaly pouze čtyři jezdkyně, přičemž Klára Kocumová nastoupila se dvěma koňmi. Jako první absolvovala parkur s Lancerem a překonala obě fáze bez penalizace, což se žádné z jejích tří soupeřek nepodařilo. S Bellou Italia jednou chybovala a obsadila nakonec 1. a 3. místo. Z druhé příčky se radovala Michaela Šínová v sedle W Lupicora, s nímž chybovala až v druhé fázi. 

Po úvodní soutěži proběhla první technická porada jezdců a funkcionářů, aby se domluvili na dalším průběhu závodů. Bylo rozhodnuto, že konečné stanovisko o osudu letošní Velké ceny Strakonic padne až po soutěži stupně S** (130 cm), do níž se přihlásilo 10 dvojic. Vítězství v ní vybojoval Jiří Luža s Elise S, který startoval v samotném závěru soutěže a dokázal jako jediný dokončit parkur bez penalizace. „Povrch byl opravdu dost hluboký, ale osobně si myslím, že by se Velká cena mohla na sníženém stupni obtížnosti s výškou překážek do 140 centimetrů uskutečnit,“ zhodnotil krátce po slavnostním dekorování Jiří Luža. Mnozí jezdci však byli jiného názoru a po druhé technické poradě bylo definitivně vydáno stanovisko o zrušení Velké ceny. „Je to vůbec poprvé, co jsme museli rozhodnout o zrušení závodů v jejich průběhu. V loňském roce se např. přesouvala na jiný termín Velká cena Ostravy z důvodu povodní, ale stalo se tak ještě před termínem konání. Zdraví koní a jezdců je však na prvním místě a rozhodnutí o tom, že se hlavní soutěž neuskuteční, bylo podle mě správné. Množství vody, které za poslední dva dny napršelo bylo totiž obrovské a jen málokterý povrch by podobný nápor ustál,“ uvedl prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan. Sedmé kolo Skokového poháru České pojišťovny by se mohlo přesto uskutečnit. „Pravděpodobně by tato kvalifikační soutěž proběhla v rámci sobotního programu Velké ceny Ptýrova plánované na 19. – 21. srpna. Naše společnost je připravena navýšit dotaci soutěže stupně ST**, aby odpovídala významu extraligového závodu,“ uvedla Pavla Kudláčková s agentury Via Solaris, jež je marketingovým a reklamním partnerem Skokového poháru České pojišťovny.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Ještě než se účastníci i diváci rozjely do svých domovů, byly na strakonickém kolbišti slavnostně vyhlášeny výsledky 7. kola rámcové seriálové soutěže pro jezdce do 21 let Dance and Jump Czech Junior Cup. V šesti zařazených soutěžích nasbírala nejvíce bodů Barbora Vojtková – celkem jich měla na svém kontě 56. O šest bodů méně získala Michaela Šínová a třetí skončila s 27 body Kristina Stonjeková. „Přestože byl dnes povrch kolbiště hodně podmáčený, pořadatelé se opravdu velmi snažili, aby zajistili regulérní podmínky, za což jim jistě patří poděkování. Pevně doufám, že se mi bude dařit i v dalších kolech Dance and Jump Czech Junior Cupu a probojuji se až do jeho finále,“ uvedla Barbora Vojtková. Další informace najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Předchozí: V Ceně města Karlovy Vary překvapil Starfighter
Následující: XII. den metropolitní sezóny: Středoevropský pohár
x

Mohlo by vás zajímat

Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Rada světové památky Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem zasedala v minulých dnech v sídle hřebčína, aby zhodnotila řešení posledních připomínek Výboru pro světové dědictví UNESCO a připravila dokumentaci pro odeslání do sídla této organizace v Paříži. „Projednali jsme mimo jiné nově vypracovaný management plán, což je vlastně ...