Home > Zpravodajství > domácí sport > Velká cena Zduchovic láká lídry pohárových žebříčků

Velká cena Zduchovic láká lídry pohárových žebříčků

Český skokový pohár vůbec poprvé zavítá do středočeských Zduchovic. Šesté kvalifikační kolo 13. ročníku se uskuteční od 31. července do 3. srpna a v seriálových soutěžích nebudou chybět ti nejlepší – Dana Pinkavová, Nicola Grünthálová a Jiří Skřivan.

Jiří Skřivan a Zembla. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Skřivan a Zembla. Foto: Kateřina Návojová

Dvěma přitom pomohlo k průběžnému vedení až páté kolo konané předcházející víkend ve Frenštátu pod Radhoštěm. Po frenštátském kole jsou ve vedení Českého skokového poháru hned tři jezdci se ziskem 35 bodů – Denisa Bittnerová, Jiří Hruška a Jiří Skřivan. Z této nejlepší trojky bude ve Zduchovicích závodit Jiří Skřivan, a po delší odmlce se představí se svojí stájovou jedničkou klisnou Kallisto. Udržet v postupové finálové čtyřce se bude snažit Josef Pařenica. S minimálními bodovými rozdíly se z první desítky představí ještě Martin Matějka, Ludvík Jandourek či Jiří Papoušek.

Dana Pinkavová závodící v rámci Equiservis Amateur Tour na parkurech do stupně L** bude stejně jako před týdnem ve Frenštátu sedlat klisnu Lassy 2. Společně s ní se utká přes 20 dalších amatérů v rámci dvou uzavřených soutěží, a to včetně zatím druhé Karolíny Javorské nebo čtvrté Jany Vlčkové. Nejlepší pak postoupí do nedělního finále na stupni obtížnosti ZL (110 cm).

Zajímavá podívaná bude i v rámci Czech Junior Cupu. Nejlepší z mladší kategorie do 15 let Vanda Tmějová se sice do Zduchovic nechystá, naopak o upevnění již tak poměrně suverénní pozice se bude pokoušet nejlepší ze starší kategorie 16 až 18 let Nicola Grünthálová. Dále jsou na startovních listinách zapsáni tři účastníci letošního mistrovství Evropy pro děti, juniory a mladé jezdce – vedle Markéty Mikové a Františka Stružinského to bude také Sofie Najmanová. Ta se jako jediná členka celé reprezentace dostala i do nedělního finále, byť dalším jezdcům k tomu chybělo velmi málo. První kvalifikace proběhne ve čtvrtek formou hendikepu L*/L** (115/120 cm), v sobotu nebude chybět tradiční stylová soutěž.

Čtěte také:  Závěrečné parkury roku v Chuchli

Ve Zduchovicích se začne závodit ve čtvrtek od 8.30 hodin. Na programu prvního závodního dne jsou čtyři otevřené soutěže po stupeň S*(125 cm). Další dny již přijdou na řadu i kvalifikace do zmiňovaných seriálů. Závody tradičně vyvrcholí v neděli Velkou cenou. Ta by měla začít po 14. hodině. Aktuální informace naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Zduchovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nezapomenutelný Caesar a jeho kopie
Následující: Rozhovor s ředitelem pardubického Dostihového spolku Michaelem Skalickým

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...