Home > Zpravodajství > domácí sport > Velká cena Zduchovic láká lídry pohárových žebříčků

Velká cena Zduchovic láká lídry pohárových žebříčků

Český skokový pohár vůbec poprvé zavítá do středočeských Zduchovic. Šesté kvalifikační kolo 13. ročníku se uskuteční od 31. července do 3. srpna a v seriálových soutěžích nebudou chybět ti nejlepší – Dana Pinkavová, Nicola Grünthálová a Jiří Skřivan.

Jiří Skřivan a Zembla. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Skřivan a Zembla. Foto: Kateřina Návojová

Dvěma přitom pomohlo k průběžnému vedení až páté kolo konané předcházející víkend ve Frenštátu pod Radhoštěm. Po frenštátském kole jsou ve vedení Českého skokového poháru hned tři jezdci se ziskem 35 bodů – Denisa Bittnerová, Jiří Hruška a Jiří Skřivan. Z této nejlepší trojky bude ve Zduchovicích závodit Jiří Skřivan, a po delší odmlce se představí se svojí stájovou jedničkou klisnou Kallisto. Udržet v postupové finálové čtyřce se bude snažit Josef Pařenica. S minimálními bodovými rozdíly se z první desítky představí ještě Martin Matějka, Ludvík Jandourek či Jiří Papoušek.

Dana Pinkavová závodící v rámci Equiservis Amateur Tour na parkurech do stupně L** bude stejně jako před týdnem ve Frenštátu sedlat klisnu Lassy 2. Společně s ní se utká přes 20 dalších amatérů v rámci dvou uzavřených soutěží, a to včetně zatím druhé Karolíny Javorské nebo čtvrté Jany Vlčkové. Nejlepší pak postoupí do nedělního finále na stupni obtížnosti ZL (110 cm).

Zajímavá podívaná bude i v rámci Czech Junior Cupu. Nejlepší z mladší kategorie do 15 let Vanda Tmějová se sice do Zduchovic nechystá, naopak o upevnění již tak poměrně suverénní pozice se bude pokoušet nejlepší ze starší kategorie 16 až 18 let Nicola Grünthálová. Dále jsou na startovních listinách zapsáni tři účastníci letošního mistrovství Evropy pro děti, juniory a mladé jezdce – vedle Markéty Mikové a Františka Stružinského to bude také Sofie Najmanová. Ta se jako jediná členka celé reprezentace dostala i do nedělního finále, byť dalším jezdcům k tomu chybělo velmi málo. První kvalifikace proběhne ve čtvrtek formou hendikepu L*/L** (115/120 cm), v sobotu nebude chybět tradiční stylová soutěž.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Ve Zduchovicích se začne závodit ve čtvrtek od 8.30 hodin. Na programu prvního závodního dne jsou čtyři otevřené soutěže po stupeň S*(125 cm). Další dny již přijdou na řadu i kvalifikace do zmiňovaných seriálů. Závody tradičně vyvrcholí v neděli Velkou cenou. Ta by měla začít po 14. hodině. Aktuální informace naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Zduchovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nezapomenutelný Caesar a jeho kopie
Následující: Rozhovor s ředitelem pardubického Dostihového spolku Michaelem Skalickým

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...