Home > Zpravodajství > informujeme vás > Velká pardubická bude mít síň slávy

Velká pardubická bude mít síň slávy

Zastupitelé města Pardubic podpořili vznik Síně slávy Velké pardubické, kterou chce na závodišti zřídit Dostihový spolek. Město spolku poskytne dotaci ve výši 70 tisíc korun na zpracování projektové dokumentace na celoroční interaktivní prezentaci nejstarší sportovní akce v ČR.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

„Tento projekt plně zapadá do naší snahy rozvíjet infrastrukturu cestovního ruchu v Pardubicích  i  konceptu naplnění potenciálu celoročních aktivit na dostihovém závodišti. Síň slávy Velké pardubické bude široké veřejnosti prezentovat historii i současnost tohoto unikátního dostihu.  Součástí síně slávy budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti dostihu Velká pardubická a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy,“ řekl Jakub Rychtecký, náměstek primátora, do jehož gesce spadá i cestovní ruch.

„Projekt Síň slávy Velké pardubické vychází z koncepce rozvoje cestovního ruchu města. Již zpracovaná ideová studie vychází z umístění v přízemních prostorách tribuny B, počítáme tedy s využitím stávajících prostor,“ dodal místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Město Dostihovému spolku tuto účelovou dotaci poskytne z Programu podpory cestovního ruchu, projekt síně slávy pak musí být hotový do konce března příštího roku. Kurz Velké pardubické koně a jejich jezdci poprvé absolvovali v roce 1874. Nikdo tenkrát zřejmě netušil, jak slavná budoucnost tuto steeplechase čeká. Dnes je Velká pardubická vrcholem české dostihové sezony a také nejstarším a nejtěžším dostihem v kontinentální Evropě. Ze všech sportů má v České republice nejdelší tradici, například fotbalová liga se u nás začala hrát až o půl století později. Ve své historii má dostih, neodmyslitelně spjatý s Pardubicemi řadu světlých, ale také smutných chvil. I o nich by měla vyprávět síň slávy.

Čtěte také:  Jednadvacátý ročník mezinárodní výstavy Koně v akci bude „Ve jménu krále“. Představí se na 350 koní.

Zdroj: Tiskový úsek Magistrátu města Pardubice

Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice Velká pardubická
Předchozí: Sobotní předkrm s kvalitní společností
Následující: Zlatá spona pro Arkalona, Křišťálový pohár pro Azteka

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Ange Guardian počtvrté vítězný, počtvrté s jiným žokejem

Ange Guardian potvrdil neporazitelnost, v Ceně Peruána se předvedl Theophilos a kuriozní průběh čtyřkového crossu. Takový byl dostihový mítink se III. kvalifikací na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Vrcholem dostihového dne byla Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. – III. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na ...