Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Velká pardubická bude mít síň slávy

Velká pardubická bude mít síň slávy

Zastupitelé města Pardubic podpořili vznik Síně slávy Velké pardubické, kterou chce na závodišti zřídit Dostihový spolek. Město spolku poskytne dotaci ve výši 70 tisíc korun na zpracování projektové dokumentace na celoroční interaktivní prezentaci nejstarší sportovní akce v ČR.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

„Tento projekt plně zapadá do naší snahy rozvíjet infrastrukturu cestovního ruchu v Pardubicích  i  konceptu naplnění potenciálu celoročních aktivit na dostihovém závodišti. Síň slávy Velké pardubické bude široké veřejnosti prezentovat historii i současnost tohoto unikátního dostihu.  Součástí síně slávy budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti dostihu Velká pardubická a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy,“ řekl Jakub Rychtecký, náměstek primátora, do jehož gesce spadá i cestovní ruch.

„Projekt Síň slávy Velké pardubické vychází z koncepce rozvoje cestovního ruchu města. Již zpracovaná ideová studie vychází z umístění v přízemních prostorách tribuny B, počítáme tedy s využitím stávajících prostor,“ dodal místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Město Dostihovému spolku tuto účelovou dotaci poskytne z Programu podpory cestovního ruchu, projekt síně slávy pak musí být hotový do konce března příštího roku. Kurz Velké pardubické koně a jejich jezdci poprvé absolvovali v roce 1874. Nikdo tenkrát zřejmě netušil, jak slavná budoucnost tuto steeplechase čeká. Dnes je Velká pardubická vrcholem české dostihové sezony a také nejstarším a nejtěžším dostihem v kontinentální Evropě. Ze všech sportů má v České republice nejdelší tradici, například fotbalová liga se u nás začala hrát až o půl století později. Ve své historii má dostih, neodmyslitelně spjatý s Pardubicemi řadu světlých, ale také smutných chvil. I o nich by měla vyprávět síň slávy.

Čtěte také:  Skokovou část ZJP 2018 otevřou v únoru Královice

Zdroj: Tiskový úsek Magistrátu města Pardubice

Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice Velká pardubická
Předchozí: Sobotní předkrm s kvalitní společností
Následující: Zlatá spona pro Arkalona, Křišťálový pohár pro Azteka

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

UNIRAY – láska manželů Valentových

Přicházím s příběhem, ve kterém se prolíná minulost se současností. Letos uplyne smutných pět let od úmrtí koňaře tělem i duší, pana Vojtěcha Valenty. Do jeho života, ale také do některých snů, nám dala nahlédnout jeho báječná žena Věra. S neutuchající láskou a úctou vypráví: Vojtěch se narodil na Hané. ...