Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Velkou cenu Ptýrova ovládl Skřivan s Kallisto

Velkou cenu Ptýrova ovládl Skřivan s Kallisto

Do posledního okamžiku napínavý průběh měla Velká cena Ptýrova, která byla 8. kvalifikačním kolem Skokového poháru České pojišťovny. Prvenství v ní vybojoval až poslední startující Jiří Skřivan s klisnou Kallisto. Jako jediný účastník dokončil základní kolo i finále bez penalizace.

Velké ceně předcházely dvě rámcové soutěže, které současně uzavřely 8. kolo souběžného seriálu Dance and Jump Czech Junior Cup.

V něm s přehledem zvítězila Barbora Tomanová. Z celkem pěti bodovaných soutěží nasbírala během tří dní 64 bodů a posunula se tak na druhé místo aktuálního pořadí za Jana Zwingera. Ten tentokrát v Ptýrově chyběl.
V soutěži stupně L** (120 cm) překonalo parkur bez penalizace 29 ze 70 startujících dvojic. Nejrychlejší čas zajišťující vítězství měl Ludvík Jandourek s Castelonem Karsit. V následující soutěži s obtížností o stupeň vyšší (S**, 130 cm), do níž nastoupil stejný počet účastníků jako v předešlém případě, se z prvenství radovala Lucie Poláková s Quentou 1, jež byla jednou z šestnácti bezchybných a navíc jako jediná pokořila o jednu setinu hranici 60 sekund.

Lucii Polákové se dařilo i v samotné Velké ceně Ptýrova postavené na stupni T** (150 cm), během níž mohli diváci sledovat výkony 33 soutěžících. S Carosem sice jednou v základním kole chybovala, ale jelikož bez penalizace dokončili základní část soutěže jen čtyři koně, do finále postupovalo dalších šest se čtyřbodovým zatížením za jedno shození. Právě Lucie Poláková s Carosem jako první dokončila finále bez zaváhání a nakonec z toho bylo 5. místo. Největší šance na vítězství měl Aleš Opatrný. Ten poněkud překvapivě postoupil do finále s nulou na bodovém kontě s oběma svými koňmi. Překvapením byl zejména výkon Ahorna-T, jelikož letos startoval pouze na parkurech do 130 centimetrů. Přestože na šesti překážkách došlo k lehkému kontaktu s bariérou, ani jedna z nich k zemi nepadla. Bohužel jak s Ahornem-T, tak s Timpex Centem ve finále jednou chyboval a musel se tak spokojit s 3. a 6. místem. „Jsem přesto moc spokojený, protože tito koně nemají s parkury na nejvyšší úrovni zkušenosti a původně jsem ani neplánoval, že s nimi nedělní Velkou cenu absolvuji,“ uvedl Aleš Opatrný.

Čtěte také:  Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

Bez poboření překážky v základní i finálové části absolvoval soutěž Josef Kincl s Cascarem, přestože o den dříve na překážkách o 10 centimetrů nižších chyboval hned pětkrát. Inkasoval však jeden trestný bod za lehké překročení časového limitu. „S rychlostí máme potíže poměrně často, tak mě to příliš nepřekvapilo ani v tomto případě. Jsem ovšem moc rád i za druhé místo. Po včerejšku jsem to vůbec nečekal,“ prozradil Josef Kincl.
Poslední startující Jiří Skřivan s Kallisto již měl jistotu, že pokud dokončí bez shození a v čase kratším než 65 sekund, vítězství mu nikdo nevezme. To se mu podařilo, i když zejména na oxeru s číslem 8 neměl k chybě daleko. Radost z 1. příčky mu nezkazil ani nevydařený start s jeho druhou klisnou Mercedes 1. Přestože v sobotní hlavní soutěži předvedla precizní výkon, v neděli shodila čtyři z osmi překážek, a proto jezdec další pokračování vzdal. „Mercedes vždy na konci vícedenních závodů podává o něco horší výkony než na začátku. I proto jsem dnes opět raději věřil pro sbírání bodů do poháru Kallisto, i když včera podala horší výkon,“ konstatoval Jiří Skřivan. Ten plánuje účast i v následujícím kole Skokového poháru České pojišťovny, které proběhne již následující víkend v Plzni.

Záznam Velké ceny Ptýrova odvysílá Česká televize na programu ČT4 ve čtvrtek 25. srpna od 16.40 hodin, v repríze pak v pátek od 13.25 hodin.

Předchozí: Skokové “ Letní dny“ se vydařily
Následující: Zlatá podkova má své letošní vítěze
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...