Home > Zpravodajství > informujeme vás > Velký jezdecký den v Kladrubech – krizový scénář se nekonal

Velký jezdecký den v Kladrubech – krizový scénář se nekonal

Ačkoliv teprve ve čtvrtek 28. června 2012, pověřil ministr zemědělství Ing.Petr Bendl, vedením hřebčína Ing.Simonu Voňkovou,už za dva dny skládala zkoušku manažerských zkušeností v podobě Velkého jezdeckého dne v Kladrubech nad Labem,s.p.o.

Foto: Blanka SatranováFoto: Blanka Satranová

Pro zaměstnance hřebčína je Jezdecký den vždy velkým svátkem  a  prezentací  jejich roční práce.

Pro zaměstnance hřebčína je Jezdecký den vždy velkým svátkem  a  prezentací  jejich roční práce. Pro zaměstnance hřebčína je Jezdecký den vždy velkým svátkem a prezentací jejich roční práce.

Chovatelskou veřejností se po odvolání Ing.Jana Höcka a v okamžiku, kdy se  náměstek pro chov Petr Vozáb  rozhodl v hřebčíně  svoji činnost ukončit,  začala se šířit informace, že Velký jezdecký den letos  nebude a pořádat jej  by bylo naprosté šílenství. Obzvláště pak, když domluvená vystoupení byla bývalým náměstkem telefonicky rušena. Nakonec však přijeli všichni.

Velký jezdecký denZaměstnanci v sedle

Zaměstnanci hřebčína byl sestaven konečný scénář Velkého jezdeckého dne a rozděleny úkoly. Realizací byl pověřen Jiří Nesvačil jun.(dlouholetý reprezentant hřebčína), který se svého úkolu zhostil na jedničku s hvězdičkou.

Jezdecká ukázkaJezdecká ukázka

Ing.Voňková událost komentuje slovy: ,,Velký jezdecký den nejsou  vystupující na kolbišti, ale desítky těch, kteří  pracují v technickém zázemí. Zaměstnanci realizující tuto akci, prokázali svým přístupem obrovskou dávku profesionality. Největší odměnou pro mě byly okamžiky, kdy jsem z kolbiště cítila  pohodu,radost a hlavně pak zdravou hrdost vystupujících, že  jsou součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem“.

Velký jezdecký den v NH Kladruby nad LabemVelký jezdecký den v NH Kladruby nad Labem

To patřičně z tribun oceňovali diváci potleskem, kteří v tropickém  dni vydrželi  do úplného závěru. ,, Je to pro mne důležitý signál, že letošní Velký jezdecký den měl opravdu mimořádně zdařilý program.“ Zhruba v sedmnáct hodin se dvanáctispřeží  starokladrubských běloušů vedené Jiřím Nesvačilem s diváky rozloučilo  v doprovodu fríských koní DIE OSTSEE-QUADRILLE  DEUTSCHLAND.

Předchozí: Kůň na lonži 13 – Chambon
Následující: Na spřežení do Pardubic
x

Mohlo by vás zajímat

Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové. Oba týmy startovaly v závodě ORIGINAL ...