Home > Zpravodajství > domácí sport > Veřejný trénink St.Role 11.6.2011

Veřejný trénink St.Role 11.6.2011

Dostihoví příznivci mají do Karlových Varů namířeno tuto neděli, lehkonohé atlety ze závodních drah ovšem mohli diváci sledovat tuto sobotu. Ve starorolském Jezdeckém klubu se u příležitosti Veřejného tréninku v drezúře a parkuru představili také plnokrevníci, kteří v minulosti bojovali o nejlepší umístění na dostihovém poli.

Vydřená sportovní akce byla přístupná začínajícím i pokročilým jezdcům. K její účasti nemuseli být nutně držiteli oficiální závodní licence. Potěšitelné je, že díky velkému počtu startujících, ale také diváků, v mnohém předčila oficiální závody. Jízdárna U vysílačky se stala dalším subjektem, který podporuje aktivity jezdců od nejútlejšího věku.

 

OlsonNejznámějším z plnokrevníků byl ryzák Olson, kterého sedlala Veronika Fišerová. Výkony sedmiletého valacha při sobotním parkuru potvrzovaly pravdivé tvrzení, že tito koně bývají po odchodu z dostihového dění skvěle využitelní ve sportovním či rekreačním ježdění. Někdejší svěřenec Josefa Váni na Karlovarsko přicestoval před čtyřmi lety jako čtvrtý umístěný v Polském derby. Své kvality potvrdil také v mosteckém Memoriálu V. Smolíka, který náleží do nejvyšší kategorie. Přechod na překážky se mu nevydařil a ztrácel chuť do závodění. Mnohem více mu v současné době vyhovuje tato o mnoho jednodušší životní náplň.

HazzelZ šestice plnokrevníků, kteří se ve Staré Roli sešli, si dostihoví fanoušci určitě dobře pamatují na drobnou klisnu Hazzel v sedle s Janou Plachou. Mnozí před lety totiž s překvapením sledovali, jak na karlovarském oválu do cíle vítězně dobíhá podceňovaná klisna v barvách filmového producenta Jaroslava Boučka.

Čtěte také:  Závěrečná kvalifikace: Pro Tzigane du Berlais rozcvička, pro „váňovce“ poslední šance

Royal AbleDalším úspěšným aktérem na překážkách byl Royal Able s Ivanou Kašperkovou. Na dřívějším svěřenci manželů Váňových bylo znát, že se mu skákání líbilo nejenom v rychlém tempu v dostizích, ale také nyní na pomalejších parkurech.KerlandTřináctiletý hnědák Kerland sice v dostihu naposledy triumfoval před deseti lety, další cenná umístění dnes společně se svou majitelkou Radkou Bubovou sbírá v jiné disciplíně – military. Jedenáctiletá Sunny Day, která byla v péči trenérky Baštové ve Stráži a startovala v rovinách, proutěných překážkách i steeplechase, s Tomášem Šachem výborně reprezentovala pořádající klub. Sunny DayV soutěži s výškou překážek do 100cm se umístila na 2. místě. Posledně jmenovaný jezdec parkurem provedl také tmavého hnědáka Hamiltona. Svěřenec chuchelského trenéra Jaroslava Drlíka a odchovanec Jaroslava Boučka měl ze všech zúčastněných plnokrevníků nejkratší dostihovou kariéru. V sezóně 2006 vyběhl pouze dvakrát, po nevydařeném debutu se umístil na 5. místě v dostihu III.kategorie na trati dlouhé 1.400m.

 

—————

 

Text a foto: Marcela Klingorová

Fotogalerie: www.laurena.rajce.net

Předchozí: Zlozvyky koní – vzpurnost, vadný charakter a další
Následující: Citáty o koních
x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions skončili v St. Tropez šestí. K medaili scházelo jen málo

Ve velmi dobrém světle se předvedli členové Prague Lions při Global Champions League v Saint Tropez. Niels Bruynseels a Marc Houtzager vybojovali šesté místo a od třetí příčky je dělil jen jeden trestný bod navíc ze čtvrteční úvodní části soutěže. Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze překonal sobotní ...