Home > Zpravodajství > informujeme vás > Vernisáž výstavy obrazů Ivany Jurné-Lipské

Vernisáž výstavy obrazů Ivany Jurné-Lipské

Ústav cizích jazyků a dějin veterinárního lékařství a Klub dějin veterinární medicíny a farmacie Veterinární a farmaceutické univerzity Brno zvou na vernisáž výstavy obrazů Koně akademické malířky Ivany Jurné-Lipské. Vernisáž se uskuteční ve středu 10. prosince 2014 v 15:00 hodin v Kabinetu dějin veterinární medicíny a farmacie ve Studijním a informačním centru VFU Brno.

10421144_865735136781178_7739776473242766445_n

V České republice bychom našli další významné malíře koní, ale o zdatné malířky, jejichž hlavním námětem jsou koně, byla vždy nouze. Ivana Jurná – Lipská je právě onou čestnou výjimkou. V 80. letech se stala „dvorní“ malířkou Turf clubu, pro který namalovala a nakreslila mnoho grafických listů, jejichž ústředním tématem byli především vítězové Derby, klasických dostihů a Velké pardubické. Během své umělecké kariéry se zúčastnila více než čtyřiceti výstav, mimo jiné také ve Velké Británii, v Bahreinu a na Kubě. Některé práce zakoupilo pro své sbírky Ministerstvo kultury a Národní galerie v Praze. Její práce jsou od roku 1985 zastoupeny v galeriích v Newmarketu a Doncasteru ve Velké Británii.

Zdroj: www.vfu.cz

Čtěte také:  Druhé kolo Jezdeckých her pro děti se blíží
Výstava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Tajemství kladrubské schránky odhaleno
Následující: Majitelka vyvedla koně z hořící stáje

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Švýcárna představí nové jezdecké kostýmy

Za dva roky oslaví Slatiňany 50 let od vyhlášení města. Do té doby chtějí dobudovat řadu drobných vylepšení. Pardubický kraj městu pomáhá i prostřednictvím programových dotací v oblasti kultury a sportu. Na jejich využití se přijel podívat 1. náměstek hejtmana pro majetek, investice a kulturu Pardubického kraje Roman Línek. Foto: Sandra ...