Home > Zpravodajství > domácí sport > VI. den metropolitní sezóny: Mystic Swing se vrátil na trůn

VI. den metropolitní sezóny: Mystic Swing se vrátil na trůn

Vrcholem druhé květnové neděle v CONSEQ PARKU Praha Velká Chuchle byla Velká jarní cena Holdingu Rabbit CZ na 1600 metrů. Druhý klasický test roku a první díl  Klasické trojkoruny s celkovou dotací jeden milión korun byl zároveň nejbohatším středoevropským dostihem jarní části sezóny a uskutečnil se pod záštitou ministra zemědělství ČR Petra Bendla.

ilustrační foto

Mystic Swing se vrátil na trůn
Mystic SwingMystic SwingV poli dvanácti tříletých hřebců a valachů byl favoritem vítěz přípravného Memoriálu profesora Michala Hyacint, před startem věnovali sázející přízeň také místnímu novicovi, vítězi únorového francouzského debutu Glorious Eagle, a posunuli jej před dvojici stájových kolegů Betpak Dala a My Afantou. Nicméně po vynikajícím zrychlení v posledních dvou stech metrech se vítězem stal tmavý hnědák stáje Lokotrans Mystic Swing. Vloni nejvýše hodnocený dvouletý kůň se tak po nečekaném šestém místě z přípravného Memoriálu profesora Michala, po němž odstartoval s kurzem 10:1, vrátil na ročníkový trůn, jeho majitel Karel Jalový i trenér Eduard Kotáb vyhráli Velkou jarní cenu poprvé, žokej Milan Zatloukal už podruhé, dokázal totiž obhájit loňský triumf. Mystic Swing vyhrál v nejlepším čase za posledních šest ročníků dostihu 1:39,85, za rekordem Velké jarní ceny zaostal o dvě a půl sekundy.

Druhý o tři čtvrtiny délky finišoval sázejícími správně „odhalený“ Glorious Eagle (Westminster Race Horses, ž. Chaloupka), o krk za ním překvapil třetím místem Almond Magic (YOKO, ž. Koplík), předtím sedmý v Michalově memoriálu. Nejlepší pětici v dalším těsném sledu doplnili slovenský host Atack (EMOP, ž. Korečková) a Hyacint (DS Pegas, ž. Foret), dotované pozice ještě získali šestý Betpak Dala (Dr. Charvát, ž. Pattinson) a sedmý Green Valleys (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář).

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Kolymbia poprvé vyhrála
Druhým dostihem nejvyšší kategorie byla 1200m Cena Mikrop Čebín pro čtyřleté a starší koně o 140 tisíc korun. Roli mírné favoritky v ní za 1:12,90 splnila čtyřletá hnědka Kolymbia (Dr. Charvát, ž. Havlík), umístěná ve všech deseti dosavadních startech. Jako tříletá startovala i v dostizích přes dva kilometry a při premiéře na sprinterské trati si podle předpokladů připsala premiérový triumf kariéry. Po boji o délku a čtvrt zpět překvapil druhým místem stejně starý Kendy (Áďa a Emmča Friedmannovy, ž. Koplík), třetí finišovala druhá favoritka, šestiletá hnědka Merbela (Leram, ž. Zatloukal)

Další dění:
Jen týden po vytrvaleckém sezónním vstupu splnila v Ceně Mydlářky Benešov (IV. k., 1200 m) na krátké distanci roli favoritky ryzka Medula (Zeas Staré Hradiště) a jistým triumfem s asistencí žokeje Jana Ráji opustila skupinu nezvítězivších koní.
Cenu Jatek Český Brod (hdcp III. k., 1400 m) proměnil stylem start-cíl v jistý čtvrtý triumf z deseti pokusů čtyřletý tmavý hnědák Chuan Che (Clint-Racing) s žokejem Petrem Foretem.
Úplně shodným způsobem se pak prosadil v Ceně Renomie (II. k., 1800 m) i jeho stejně starý stájový kolega Dhoute, kterého trenér Török opět nasedlal Petru Foretovi, i on startoval podesáté, vyhrál v kariéře potřetí.
Cenu PRIMO – Josef Chejn (hdcp IV. k., 1600 m) překvapivě po boji opanoval během loňského roku šestkrát neúspěšný pětiletý valach Austin (Mareš-Tachlovice), který tím navázal na své dosud jediné vítězství z předminulé sezóny a přinesl i první trenérské vítězství Martinu Pišlovi, jenž byl zároveň jeho žokejem.
Premiérovou výhru si při druhém životním vystoupení připsal v Ceně DZS Struhařov (IV. k., 1800 m) tříletý valach Farditt (Equus Caroli) s žokejem Jaromírem Šafářem a úřadující rovinový žokej-šampión tak ukončil tři týdny trvající nevítězné období.

Čtěte také:  Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

V plně obsazené závěrečné Ceně DUX – Josef Chejn (hdcp IV. k., 2210 m) pak první výhry kariéry dosáhla pětiletá hnědka Secretka (HIPIATER Tajmr) a první letošní vítězný zápis učinila její jezdkyně Natalie Arendsen.
 
Výsledky

dostihovy infoservis

 

Předchozí: Nejkrásnější kůň ČR 2012: Shetlandský hřebec na cestě do finále
Následující: Cena města Pardubice S* pro Lukáše Sojku
x

Mohlo by vás zajímat

Apassionata se opět chystá do Prahy

Nejpopulárnější evropská rodinná koňská show Apassionata se vrací do pražské O2 areny s novým představením pod názvem Cavalluna – Tajemství věčnosti. V prosinci 2016 se v Praze uskutečnila poslední show Apassionata – Kino snů, kterou navštívilo více než 20 000 návštěvníků. Poté produkce zahájila přípravy zbrusu nové show, kterou 27. ...