Home > Zpravodajství > domácí sport > Vištalová obhájila mistrovský titul v paradrezuře

Vištalová obhájila mistrovský titul v paradrezuře

V neděli 5. října vyvrcholilo v Hradištku u Sadské mistrovství České republiky v paradrezuře volnými sestavami na hudbu. Mistrovský titul po roce obhájila Anastasja Vištalová, ale nejlepší výkony předvedli se svými koňmi němečtí hosté.

Anastasja Vištalová v sedle Jumba po roce obhájila mistrovský titul. Foto: Josef Malinovský

Anastasja Vištalová v sedle Jumba po roce obhájila mistrovský titul. Foto: Josef Malinovský

Vůbec nejvyšší procentuální hodnocení obdržela Martina Bezinger s Picarem, jejíž kür ve skupině III rozhodčí ohodnotili 74,67 % a u rozhodčí v písmeni „E“ se dokonce přiblížila k 80% hranici. Nutno však podotknout, že vysoké známky dostala německá dvojice především od dvou českých rozhodčích a Jane McGarel-Groves z Velké Británie jí přiřkla výsledek výrazně nižší – přesto nejlepší ze všech. O dva procentní body méně získala její krajanka Bettina Sonntag s koně Quell Couleur. Z českých jezdců této kategorie dopadl nejlépe Jan Rous s Lilií, jehož známka vyjádřená v procentech byla 62,17.

Třetí německá reprezentantka – Silvia Logemann – startovala hned se dvěma koňmi ve skupině IA. Ta však ve výsledcích byla spojena s kategoriemi IB a II. Logemann přesto nenašla přemožitele a zvítězila s výsledkem 73,67 % v sedle Rothany a s necelými 70 % skončila druhá s Danjem AS. Třetí místo v nedělním küru této kategorie vybojovala Anastasja Vištalová s Jumbem. „S německými jezdkyněmi se již znám z mezinárodních závodů, přesto je to velkým zpestřením, když s nimi můžeme startovat při domácím mistrovství republiky,“ konstatovala Anastasja Vištalová.

Nejméně obsazená skupina byla ta s číslem IV. Startovali v ní pouze dva jezdci se třemi koňmi. Dva svěřence sedlal Jiří Giogas, který obsadil přední příčky. Více se mu dařilo s Lancelotem, ale s Agathou byl horší jen o pár desetin procenta. S výraznější ztrátou za ním skončila Zuzana Fialová s Afroditou.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Ještě před udílením mistrovských medailí se předávaly ocenění nejúspěšnějším jezdcům v tzv. „Ceně Zuzky“ pro neklasifikovatelné a začínající jezdce. V té předvedla ze 7 startujících dvojic nejlepší výkony Barbora Voslařová s Jumperem. „Na tomto mistrovství startuji poprvé, a tak je pro mě milým překvapením, že se rozhodčím naše výkony natolik líbily, aby stačili na vítězství,“ přiznala jezdkyně. Za ní skončily Petra Nálepková a mladičká Tereza Dubská.

Mistrovství České republiky se hodnotí napříč všemi kategoriemi dle nejvyšších známek v rámci všech tří kol soutěže. Jedinou změnou oproti loňskému roku nakonec je bronz pro Jiřího Giogase, který na tomto stupínku vystřídal Jana Rouse. Ten letos skončil až pátý za Janou Beruškovou. Stříbro obhájil Lukáš Hnát, stejně jako zlato Anastasja Vištalová. „Obhajoba to určitě jednoduchá nebyla, ale jsem moc ráda, že se nám tento úspěch podařilo opět zopakovat,“ uvedla spokojená vítězka, která má letos za sebou mj. svoji premiérovou účast na Světových jezdeckých hrách v Normandii.

Záznam z mistrovství ČR v paradrezuře přinese Česká televize na programu ČT Sport v sobotu 11. října od 18.30 hodin. Reportáž odvysílá také v Paralympijském magazínu.

Hradištko u Sadské mistrovství čr paradrezura
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Podzimní závěrečné závody na Suché
Následující: Celebrity míří do Pardubic, lákají je dostihy

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Skvělá sportovní podívaná až do úplného konce. To bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání 2019 v Martinicích u Březnice. Šťastný konec to byl hlavně pro Aleše Opatrného, i když Marek Klus bojoval jako lev a také ani jednou nechyboval. Prvním, kdo měl medaili z parkurového mistrovství České republiky 2019 ...