Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Vištalová se již potřetí těší na festival do Lysé

Vištalová se již potřetí těší na festival do Lysé

Třetí březnový víkend je pro Anastasju Vištalovou již tradičně spojen s účastí na Jezdeckém festivalu konaném na výstavišti v Lysé nad Labem. Letošní účast pro ni však bude jiná v tom, že se poprvé veřejnosti přestaví jako budoucí paralympionik…

Anastasja Vištalová. Foto: Kateřina Návojová

Anastasja Vištalová. Foto: Kateřina Návojová

Český paralympijský výbor totiž před pár dny oficiálně přijal jedno místo pro českého jezdce na paralympijských hrách v Riu de Janeiru. Přestože jde zatím o anonymní startovní pozici určenou pro Českou republiku, je všem zasvěceným nad slunce jasné, že toto jedno jediné místo vybojovala Anastasja Vištalová.

Naše paradrezurní reprezentantka se tak těší, že v Lysé bude moci veřejnosti blíže představit svoji disciplínu a s jejími příznivci sdílet svůj sportovní sen, který v této době prožívá. „Vystupování v Lysé je jakýmsi pomyslným klíčkem, který všem příznivcům jezdeckého sportu otevírá brány do nové jezdecké sezony. – Pro mě má však vystupování na takto velké akci ještě i jiný význam. Je to totiž obrovská příležitost seznámit diváky, s ne vždy zcela známým odvětvím jezdeckého sportu, a to s jezdectvím handicapovaných,“ říká Anastasja Vištalová.

„Letošní ročník bude již můj třetí a těším se na něj o poznání více než na ty předchozí. Budu zde totiž sedlat mou nejúžasnější a nejmilovanější stájovou parťačku, klisnu KWPN, Dominique. Pro diváky jsem si připravila zcela novou choreografii volné sestavy na hudbu kategorie Ia, kterou nyní jezdím,“ prozrazuje Anastasja.

Čtěte také:  Double, hattrick a drama až do konce, taková byla zářijová kvalifikace

„Pevně doufám, že se mi prostřednictvím mého vystoupení podaří seznámit širokou veřejnost s paradrezurou a třeba i v ní vzbudit zájem o další sledovanost tohoto sportovního odvětví. Budu se moc těšit na sobotní setkání při příležitosti večerní show!,“ dodává Anastasja Vištalová, kterou diváci uvidí v Lysé v sobotu večer. Podrobnosti o programu najdete na adrese www.jezdeckyfestival.cz.

Anastasja Vištalová Jezdecký festival Lysá nad Labem paradrezura parajezdectví
Předchozí: Koně v TV: Policejní koně v pořadu Chcete mě?
Následující: Skoková Grand Prix a halová všestrannost v Lysé

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Do amerického Tryonu už zamířili na Světové jezdecké hry první sportovci i koně, Češi nebudou chybět

Jezdecký sport už naplno žije největší událostí roku. V úterý začnou Světové jezdecké hry a do amerického Tryonu, dějiště akce, už zamířili první účastníci velkolepé podívané. V zámoří nebudou pochopitelně chybět ani čeští reprezentanti. To, o jak masivní akci se jedná, dokumentuje i fakt, že jde o největší leteckou přepravu ...