Home > Zpravodajství > domácí sport > Vítězkou OAKS po tuhém boji Amga River

Vítězkou OAKS po tuhém boji Amga River

Hlavním bodem dostihového programu v severočeském Mostě byl v sobotu 18. července 2015 70. ročník klasického dostihu OAKS (Rovina, kategorie listed, 2 400 m, 550 000 Kč).

Amga River a Bauyrzhan Murzabayev. Ilustrační fotografie: Marcela Klingorová

Na start se postavilo 10 klisen z původně jedenácti přihlášených. Mezi hlavní favoritky patřily Dumnonia, Amga River a Rajči Šimon. Tempa dostihu se ujala Santin s Radkem Koplíkem, Amga River s Bauyrzhanem Marzabayevem se držela v popředí. Dumnonia s Janem Vernerem neměla ideální průběh dostihu, na chvíli se propadla až na konec startovního pole. Při výběhu do cílové rovinky se dostala opět do popředí. Nejprve to vypadalo na souboj Amga River a Dumnonie, po vnější straně dráhy však mocně finišovala Ines s Ingrid Janáčkovou – Koplíkovou. Po tuhém boji zvítězila Amga River o nos před Ines, která o další nos porazila Dumnonii. Čtvrtá doběhla Cassie s Petrem Torerem před Romanettou. Jedna z favoritek Rajči Šimon doběhla na 7. místě.

Žokej Bauyrzhan Murzabayev si z Mostu odváží hattrick. Kromě vítězství v hlavním dostihu připsal ještě dvě vítězství. S favoritkou Waka Laura vyhrál stylem start-cíl Severočeskou cena města Mostu (Rovina, kategorie: I, 1200m, 135 000 Kč). Hattrick zkompletoval lehkým vítězstvím v sedle valacha Lay v Ceně společnosti Důl Kohinoor a.s. (Rovina, kategorie: IV, 1400m, 40 000 Kč, handicap).

V dostihovém programu byly vedle šesti rovinových dostihů i dva překážkové. Do Velké mostecké steeplechase HITRÁDIA FM nastoupilo pouze šest koní. Kvalitně obsazený dostih vyhrál jistě Budapest s Janem Kratochvílem před Hetmanem Polnym, se kterým Jan Kratochvíl tento dostih vyhrál v loňském roce.

Výsledky:

1. dostih: Červencový handicap (Rovina, kategorie: III, 2000m, 60 000 Kč, handicap): Save the Date (ž. Koen Clijmans, trenér: Tomáš Váňa) – Lad In – Fantaggira Lady – Winter Stars – Pepa Havel
  2. dostih: Cena pojišťovacího makléře RESPECT, a.s. (Rovina, kategorie: II, 2000m, 90 000 Kč, handicap): Sanok (ž. Jaromír Šafář, Grzegorz Wroblewski) – Khalidor – Fernando – Best Box – Ottima
  3. dostih: Velká mostecká steeplechase HITRÁDIA FM (Steeplechase, kategorie: I, 4500m, 150 000 Kč): Budapest (Jan Kratochvíl, Josef Váňa st.) – Hetman Polny – Sixtyseven – Hawa Bali – Eldorado
  4. dostih: Severočeská cena města Mostu (Rovina, kategorie: I, 1200m, 135 000 Kč): Waka Laura (ž. Bauyrzhan Murzabayev, Václav Luka) – Henrytheaeroplane – Charhizard – Majestic Power – Valmont Ohne
  5. dostih: 70. OAKS – Cena společnosti Severní energetická pod patronací Mercedes-Benz (Rovina, kategorie: L, 2400m, 550 000 Kč): Amga River(ž. Bauyrzhan Murzabayev, Arslangirej Šavujev) – Ines – Dumnonia – Cassie – Romaneta
  6. dostih: Cena EBF (Rovina, kategorie: III, 1200m, 70 000 Kč): Chiquitita Chic (ž. Martina Havelková, Helena Vocásková) – Lutiger – Garfield – Old Spirit – Fantasy
  7. dostih: Cena společnosti Důl Kohinoor a.s. (Rovina, kategorie: IV, 1400m, 40 000 Kč, handicap): Lay (ž. Bauyrzhan Murzabayev, Jaroslav Drlík) – Camelai – Vlastnost – Rachel Tiffany – Tagugu
  8. dostih: Cena Allianz pojišťovny (Steeplechase, kategorie: III, 3600m, 90 000 Kč): Demon Magic (žk. Jakub Spáčil, Čestmír Olehla) – Gargantus – Simon Set – Thalium – Artistmontot
Amga River Bauyrzhan Murzabayev dostihy Hipodrom Most OAKS
Předchozí: Druhé kolo slev na vstupenky na VP pomalu končí!
Následující: CSIO Budapešť: V sobotu nejlépe Emma Augier de Moussac

Taktika start – cíl se v rámcovém programu velkopardubického mítinku vyplatila

Nejen 127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou, ale i rámcový program plný prestižních dostihů nabídl napínavé finiše a cenná vítězství. Dařilo se Josefu Bartoši a Marcelu Novákovi, kteří oba zvítězili dvakrát. Dva trenérské úspěchy si zapsal Stanislav Popelka. A to i v nejprestižnějším dostihu z rámcového programu v Ceně VCES ...