Home > Zpravodajství > domácí sport > Vítězem nejprestižnější klasické steeplechase Sokol

Vítězem nejprestižnější klasické steeplechase Sokol

V horkém slunečném počasí odstartoval 19. ročník nejprestižnější klasické steeplechase Zlatý pohár. Na start se postavilo osm koní, mezi nimi také loňský vítěz Rabbit Well. Letos jej však porazil bílý valach SOKOL s žokejem Dušanem Andrésem v sedle.

Ilustrační foto: Lucie HladováIlustrační foto: Lucie Hladová

Sokol v Pardubicích už letos zvítězil v polovině května, když v klasické steeplechase I. kategorie porazil Zugora. Tento šestiletý valach v sedle s žokejem Thomasem Boyerem ve Zlatém poháru skončili třetí, před nimi doběhl loňský vítěz Rabbit Well s jezdcem Ondřejem Velkem. Sokol se držel po celou dobu před soupeři, za ním o druhé místo bojovali Rabbit Well a Charley. Ten se ale bohužel propadl a pustil před sebe Zugora. „Sokol je dobrý tempař, proto jsem ho nechal cválat. Je pohodář, před tribunami zrychluje,“ řekl o Sokolovi Dušan Andrés. Pro něj bylo vítězství ve Zlatém poháru šestým triumfem v sezoně. Sokol je v majetku stáje DS Pegas a v tréninku Grzegorze Witolda Wroblewskeho. Čtvrtý se umístil šestiletý Borderland s žokejem Pavlem Kašným, který patřil k outsiderům dostihu. Pátá doběhla pětiletá Traviolla s žokejem Jaroslavem Myškou v sedle.

Dlouholetým partnerem Zlatého poháru, steeplechase I. kategorie na 5000 metrů pro pětileté a starší koně s dotací 600 tisíc korun, je společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

Shrnutí: 1. SOKOL, 2. RABBIT WELL, 3. ZUGOR, 4. BORDERLAND, 5. TRAVIOLLA
.

Kromě hlavního dostihu bylo na programu připraveno dalších osm dostihů. Jako první odstartoval Dostih velkého pořadí podporovaný sázkovou kanceláří TOTO CZ a.s. Steeplechase cross country IV. kategorie na 4500 metrů byla vypsána pro pětileté a starší koně. S výrokem „Jistě“ zvítězil osmiletý LIESBRIEF s žokejem Jaroslavem Myškou v tréninku Štěpánky Sedláčkové. Druhý doběhl šestiletý KLIRENS s jezdcem Josefem Sovkou, třetí osmiletá EFEZJA s jezdem Jakubem Kocmanem. Čtvrté místo patří desetiletému NEW TIGER a žokeji Luboši Urbánkovi, páté šestiletému RENARD ARGENTÉ s jezdcem Liborem Šimůnkem.

Čtěte také:  Pražští lvi jdou do semifinále PlayOffs. Nejlepší byli Miami Celtics

Cena EKOLOGIE podporovaná společností Czech Marketing byla vypsána jako steeplechase cross country IV. kategorie na 3400 metrů pro pětileté a starší koně. Na start se postavilo 15 koní, dokončilo pouze osm. První cílem proběhl šestiletý bělouš LERAK s žokejem Bohuslavem Mátlem trenéra Václava Luky. Lerak patřil k favoritům dostihu, i když v loňském roce se mu nedařilo. Ke špičce dříve patřil také osmiletý TEREBESZ, který s žokejem Markem Stromským skončil v tomto dostihu druhý. Třetí doběhl desetiletý hnědák TAMMYBIN s žokejem Dušanem Andrésem, čtvrtý sedmiletý DUBLENETTE s žokejem Janem Faltejskem. Páté místo vybojovali šestiletý SARDONYKS s jezdem Lukášem Matuským.

Třetím dostihem dnem byla Cena společnosti H-centrum, steeplechase cross country IV. kategorie na 4000 metrů vypsaný pro čtyřleté koně. Zvítězila favorizovaná hnědka RYANA, suverénní vítězka z poslední květnové soboty, v sedle Petr Tůma. Druhá doběhla LOIRE s jezdcem Zdeňkem Bodlákem, třetí QUATIKI s žokejem Janem Faltejskem. Čtvrtý skončil HEGNUS s žokejem Pavlem Kašným, pátí doběhli JAM TAKI s žokejem Janem Korpasem.

Cena Zdravé a nemocné přírody Pardubického kraje byla čtvrtým dostihem dnem a byla pojmenována po výtvarné soutěži podporující ochranu přírody. Dostih byl vypsán pro čtyřleté a starší koně jako steeplechase cross country III. kategorie na 3400 metrů. Partnery soutěže jsou Pardubický kraj a Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Vítězkou tohoto dostihu se stala favorizovaná desetiletá hnědka ORPHEE DES BLINS s žokejem Dušanem Andrésem, a to s výrokem „Velmi lehce“. Druhý doběhl sedmiletý MATT s jezdcem Lukášem Matuským, třetí se umístil pětiletý LUANDO s jezdcem Michalem Kubíkem. Čtvrtý skončil sedmiletý MI BENEDICT s žokejem Josefem Váňou mladším, který byl označován za možné překvapení dostihu. Páté místo vybojoval šestiletý NIGHT KING s žokejem Markem Stromským.

Čtěte také:  Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Pátým dostihem dne byla Cena služeb města Pardubic a.s., steeplechase cross country III. kategorie na 4500 metrů pro pětileté a starší koně. Zvítězil sedmiletý AMARAGON tipovaný jako překvapení dostihu v sedle s jezdcem Františkem Kovačikem. Druhý doběhl sedmiletý ryzák CABERNET s žokejem Dušanem Andrésem, třetí favorizovaný sedmiletý ARABIAN GEM s žokejem Josefem Váňou ml. Čtvrtý skončil šestiletý GLEAM s žokejem Jaroslavem Myškou a pátý sedmiletý hnědák SPERANZA s žokejem Thomasem Boyerem.

Cross country Železníka, podporovaná Dostihovým klubem, byla v pořadí šestým dostihem dne. Na start tohoto dostihu II. kategorie na 5200 metrů pro pětileté a starší koně startovalo osm koní. S výrokem „Lehce“ zvítězila favorizovaná sedmiletá hnědka ZULEJKA s jezdcem Liborem Šimůnkem. Zulejka v loňském roce zvítězila v Prvomájové steeplechase a v Pardubicích potom získala dvě cenná umístění. Velkou pardubickou však bohužel nedokončila. Druhý proběhl cílem sedmiletý SILVER REGENT s žokejem Josefem Váňou ml., třetí se umístili pětiletý CHERWICK s žokejem Jaroslavem Myškou. Čtvrté místo patří devítiletému IMÁGO s žokejem Pavlem Kašným, páté sedmiletému KINDLY BOY s žokejem Marcelem Novákem v sedle.

Předposledním dostihem dne byla Cena motorových olejů společnosti PARAMO a.s. Na start steeplechase cross country IV. kategorie na 3900 se postavilo třináct koní, dokončilo jich ale pouze šest. Prvenství vybojoval pětiletý bělouš LYUUKEN s jezdcem Josefem Sovkou, za ním doběhli pětiletý TARO s žokejem Josefem Váňou ml. a sedmiletá hnědka LADY JANE s jezdcem Zdeňkem Bodlákem. Čtvrté místo získal pětiletý ELDORADO s žokejem Thomasem Boyerem, páté pak šestiletý SPIKE s jezdcem Františkem Kovačíkem.

Čtěte také:  Kdo míří na Prague PlayOffs? Parkurové hvězdy pojedou o 12 milionů eur

Steeplechase IV. kategorie na 3900 metrů vypsaná pro čtyřleté koně byla Cenou společnosti KVIS a.s. a program dostihového dne uzavřela. Pro první místo si doběhla hnědka LADY LON s žákem Radkem Manem, druhá se umístila FANTAGHIRO s žokejem Marcelem Novákem, třetí TRIPOLIS s jezdcem Jánem Machem. Čtvrtí skončili hnědka AGE OF LOVE s jezdcem Bohuslavem Mátlem, pátí PORTENGO s jezdcem Ondřejem Velkem.

Předchozí: Nejkrásnější kůň ČR – historická plemena
Následující: Karolína Pflugová obhájila mistrovský titul
x

Mohlo by vás zajímat

Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Počet startujících v letošním ročníku TAXIS GLADIATOR RACE oproti loňskému roku vzrostl. Na trase atraktivního závodu na účastníky čeká řada zajímavých překážek včetně několika novinek. Vyzkouší si je i vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl a s ním další hvězdy dostihového sportu. V kategorii KIDS na Pardubickém závodišti poběží o sto dětí více než ...