Home > Zpravodajství > domácí sport > Vizitky startujících ve třetím kvalifikačním dostihu

Vizitky startujících ve třetím kvalifikačním dostihu

BELMONT(POL) – v roce 2011 vyhrál v Pardubicích tři dostihy za sebou a patřil ke špičce, sezónu toho roku zakončil druhým místem v Ceně Labe za Nikasem. Předloni byl druhý v červnovém kvalifikačním dostihu za Karlsbadem a poté dokončil Velkou pardubickou jako desátý. Loni neběhal a letos se vrátil na dráhu začátkem července, kdy v Lysé nad Labem v Memoriálu Evy Palyzové získal třetí místo za dvojicí Hawa Bali a Kyshanty.

GAUNER DANON(GER) – v překážkových dostizích zatím nezvítězil, ale má ve své sbírce řadu umístění v menších dostizích. Loni koncem srpna byl v Pardubicích pátý v dostihu III. kategorie a potom proběhl cílem sedmý v Ceně Vltavy. Letos byl v polovině dubna čtvrtý v Bratislavě a potom nedokončil v Pardubicích dva kvalifikační dostihy. V polovině července byl ve Světlé Hoře šestý a koncem téhož měsíc v Pardubicích v dostihu IV. kategorie druhý.

CHERWICK – před časem patřil k nejnadějnějším mladým krosovým steeplerům a již jako pětiletý dokázal zvítězit v Ceně Labe. Loni pro zranění startoval pouze dvakrát na úvod sezóny. Letos se po roční pauze vrátil a koncem května se umístil druhý v menším dostihu. Koncem června nedokončil kvalifikační dostih, když zůstal trčet na Irské lavici a v polovině července měl pád na domovské dráze ve Světlé Hoře. Snad se brzy dostane do předchozí formy a zařadí se opět mezi elitu.

140628_0943_D5_Cherwick_Myška

Cherwick

KASIM – loni měl skvělou sezónu. Začátkem července vyhrál v Lysé nad Labem Memoriál Evy Palyzové, potom byl čtvrtý v srpnové kvalifikaci a čtvrtý byl i ve Velké pardubické. Letos se představil dvakrát, začátkem května v Úvodní cross country Koroka cílem proběhl jako pátý a v červnovém kvalifikačním Memoriálu majora Miloše Svobody získal třetí místo, jedenáct délek za dvojicí Trezor a Zarif.

MARINUS – v minulosti dokázal v Pardubicích již dvakrát zvítězit v menších dostizích. Loni zde startoval čtyřikrát a nejlepšími výsledky bylo druhé místo v červnu za Silver Regentem, když porazil nadějného Moulu a páté v srpnové kvalifikaci za výbornými Trezor, Broker, Budapest a Kasim. Letos ještě nestartoval.

Čtěte také:  Dusigrosz a Peintre Elusif poprvé zamíří do pardubického krosu

MARL BORA – předloni v Pardubicích vyhrál dostih IV. kategorie, loni bylo jeho maximem třetí místo v červencové Letní cross country. Letos byl koncem května pátý v cross country III. kategorie, potom nedokončil červnovou kvalifikaci a koncem července byl čtvrtý v dostihu III. kategorie za nadějnými mladými Songster, Taras a Tarant.

MOULA – velice nadějný překážkář reprezentující skvělou skokanskou rodinu Spring Morning. Hned jako čtyřletý zvítězil ve svých prvních třech startech, dvakrát v Pardubicích. Loni zvítězil v hlavním dostihu ve Světlé Hoře, kde za sebou nechal „velká“ jména jako Klaus, Ursan a Valldemoso. Potom byl třetí v zářijové kvalifikaci a nedokončil po pádu Cenu Labe. V Závěrečné cross country se umístil pátý. Letos startoval pouze jednou ve Světlé Hoře a po pádu dostih nedokončil.

NIKAS – specialista na pardubickou dráhu. Již jako tříletý zde vyhrál dva dostihy přes proutěné překážky. V roce 2011 zvítězil v prestižní Ceně Labe a o rok později vyhrál v srpnu Cross country Peruána. Loni byl v srpnu v témže dostihu čtvrtý, za Orphee Des Blins, Amaragonem a Borderlandem, v září se neumístil v dostihu III. kategorie a sezónu uzavřel krásným druhým místem ve Velké pardubické. Letos startoval pouze jednou, když zvítězil v květnovém kvalifikačním dostihu, Velké ceně města Pardubice.

140524_0273_D8_Nikas_Stromský

Nikas

RENARD ARGENTÉ – běhá velice spolehlivě. Loni zvítězil na mostecké dráze a říjnu získal pro sebe Cenu Vltavy. Letos se v Pardubicích poprvé představil v květnovém dostihu II. kategorie, kde byl devátý. Potom nedokončil červnovou kvalifikaci a ve Velké mostecké steeplechase o měsíc později byl čtvrtý.

Čtěte také:  Poslední dostihová šance tohoto roku

RUBÍN – velmi dobrý skokan, ale při sedmapadesáti startech v překážkových dostizích zatím nedokázal zvítězit. Loni měl na dosah životní úspěch, když podal skvělý výkon v Ceně Labe a měl na dosah cenné vítězství, britský Francouz Sarika, se kterým se příliš nepočítalo, byl ale proti a v závěru jej lehce o sedm délek porazil. Letošní dva starty v Pardubicích a ve Světlé Hoře jeho bilanci nevylepšily, když zůstal na trati a do cíle se nepodíval.

SHERARDO – spolehlivý překážkář, který od srpna roku 2009 všechny své starty dokončil. Má ve své sbírce celou řadu cenných umístění, většinou ale v klasických steeplechase. Loni neběhal, letos skončil hluboko v poli poražených v Úvodní cross country Koroka, potom byl koncem května třetí v klasické steeplechase za Gejzirem a Betpak Dala a v červenci se umístil pátý v Karlových Varech.

SILVER REGENT(USA) – loni v Pardubicích vyhrál dva těžké dostihy, v září kvalifikační a zdál se být velkou nadějí pro další ročníky Velké pardubické. Jako favorit ale potom v Ceně Labe dostih dokončil až jako šestý a ani letos se nepředvedl v nejlepším světle, když koncem června proběhl cílem devátý v dostihu II. kategorie.

SOROS(POL) – někdejší vítěz derby v Polsku se u nás zatím marně pokouší zařadit mezi spolehlivé stálice překážkových hvězd. Možná to není jeho chyba. Největších úspěchů dosahoval v rychlostních překážkových dostizích. Před časem byl velice úspěšný v Lysé, kde vyhrál jak Prvomájovou steeplechase, tak i Memoriál Evy Palyzové. Loni vyhrál pardubickou edici Poháru Josefa Váňi a potom dominoval i v italském Meranu. Letos startoval pouze jednou koncem července v Pardubicích, kde po nevýrazném výkonu dokončil Letní cross country jako daleko poslední. Pardubické oranice zatím nejsou jeho oblíbenou disciplínou, na „klasice“ mohl dosáhnout mnohem více.

Čtěte také:  Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

TEMPLÁŘ – bratr slavného Tomise má ve své sbírce několik cenných umístění. Loni zde vyhrál dostih III. kategorie, byl druhý, dvakrát třetí a pátý v Ceně Vltavy. Letos startoval pouze jedno, když v červencové Letní cross country se umístil pátý za výbornými Klaus, Hinton, Ohio a Dorotka.

TIUMEN(POL) – trojnásobný vítěz Velké pardubické poslední dva roky nezvítězil. Předloni byl třetí v zářijové kvalifikaci a potom i třetí ve Velké pardubické za Orphee Des Blins a Roninem. Loni byl v červnové kvalifikaci druhý za Trezorem a potom nedokončil Cross country Peruána a Velkou pardubickou, když po chybě na jedné z překážek ztratil svého jezdce. Letos byl v červnu v dostihu II. kategorie třetí za mladými nadějemi Goscaterem a Modenou. I když má již svůj zenit výkonnosti za sebou, při optimální formě může stále bojovat s nejlepšími o vítězství.

140628_0623_D4_Tiumen

Tiumen

TROPIC DE BRION(FR) – loni ve Francii dokázal zvítězit a několikrát se umístil. Ve Velké pardubické pak podal výborný výkon a dlouho se zdál být vážným kandidátem na přední umístění. Nakonec v závěru neměl dostatek sil a cílem proběhl jako polední, šestý. Letos při jediném startu nedokončil Úvodní cross country Koroka.

ZULEJKA – výborná klisna dokázala již v šesti překážkových dostizích zvítězit. V roce 2011 získala současně s Ursanem Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem a v témže roce byla v Pardubicích čtvrtá v srpnové kvalifikaci. Velkou pardubickou pak nedokončila. Předloni v Pardubicích při jediném startu zvítězila v Cross country Železníka. Loni neběhala. Letos byla na pardubické dráze v dostizích III. kategorie sedmá a koncem července druhá za bratrem Zugorem.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. kvalifikace
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Parkurová Velká cena Ostravy proběhne popadesáté
Následující: Atmosféru Slovenského dne naladí i folklorní skupina

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...