Home > Zpravodajství > domácí sport > Vizualizace areálu ESC Olomouc pro Světový pohár 2015

Vizualizace areálu ESC Olomouc pro Světový pohár 2015

Už jen sedm týdnů zbývá do konání Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc. Uskuteční se od 11. do 14. června. Již nyní však pořadatelé mohou odtajnit přesnou vizualizaci Equine Sport Centra, jak bude během těchto vrcholných závodů vypadat.

Foto: archiv ESC Olomouc

Foto: archiv ESC Olomouc

Změnu poznají návštěvníci areálu již při samotném příjezdu. Ten totiž bude zcela nově přímo od Lazecké ulice. „Nebude potřeba závodiště složitě objíždět, ale bude možné odbočit hned za hlavní budovou s jezdeckou halou, kde je nově vybudovaná příjezdová cesta na všechna tři parkoviště,“ uvedla majitelka ESC Olomouc Barbora Valštýnová. Po pravé straně je plocha pro návštěvníky se vstupenkami „VIP silver“, o pár desítek metrů dále pak hned za úrovní arény je odbočka na vyhrazené parkoviště pro „VIP gold“ a těsně za hranicí jezdeckého centra se nachází rozlehlý veřejný parking pro všechny ostatní návštěvníky. Na ty pak čeká hned u vstupu informační stánek, kde mohou získat veškeré podrobnosti sloužící k tomu, aby se rychle zorientovali jak v samotném areálu, tak v probíhajícím programu závodů.

Foto: archiv ESC Olomouc

Foto: archiv ESC Olomouc

Zadní část Equine Sport Centra nabízí také tzv. odpočinkovou zónu pro rodiny s dětmi. „Kromě různých atrakcí vč. dětského koutku tam budou mít možnost svézt se na ponících, ale také občerstvit nebo koupit nějaký pěkný suvenýr, případně i praktické věci pro jezdecký sport,“ prozradila Barbora Valštýnová.

Čtěte také:  Hvězdně obsazený start sezóny!

Hlavní veřejná tribuna se nachází podél východní dlouhé stěny kolbiště a částečně také v půlce kratší severní strany, až ke vstupu do kolbiště od opracoviště koní. K sektoru pro diváky je samozřejmě spojeno další nezbytné sociální zázemí i dostatek možností pro stravování a nakupování. „Další nákupní a klidová zóna je poblíž tréninkové arény a pokračuje až k hlavní budově, kde je velká restaurace i kamenný obchod s jezdeckými potřebami. Také na této straně závodiště nechybí prostor pro možnost svezení dění na ponících a informační stánek pro pěší diváky přicházející od autobusových zastávek, resp. z centra města,“ dozvídáme se od provozovatelky areálu.

Plánek areálu: archiv ESC Olomouc

Plánek areálu: archiv ESC Olomouc

Do části areálu se však běžní návštěvníci nedostanou. Kromě VIP zóny se jedná o prostory vyhrazené samotným účastníkům a koním, kde nebude pohyb diváků dovolen především kvůli bezpečnosti a hladkému průběhu celých závodů. Jezdci a členové jejich ekip budou mít svojí vlastní tribunu i cateringový stan. – Vše samozřejmě tak, aby to měli blízko jak ze stájí, tak z opracoviště či kanceláře závodů. Svoje tiskové centru budou mít v těsné blízkosti arény i přítomní novináři, kteří budou šířit informace o průběhu závodů Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc nejen prostřednictvím českých médií, ale také do řady zahraničních periodik. Např. televizní přenos bude přes internet dostupný po celé čtyři dny konání akce bez teritoriálního omezení – tedy doslova z celého světa.

Čtěte také:  Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

„Vše je koncipované tak, aby se u nás všichni cítili co nejlépe a Equine Sport Centrum nabídlo maximálně komfortní prostředí, které zaručí neopakovatelnou atmosféru při vrcholných sportovních výkonech jezdců a koní,“ dodala Barbora Valštýnová. Další novinky o J&T Banka CSI3*W Olomouc se dozvíte na adrese www.csi-olomouc.cz.

Plánek areálu v PDF

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: ČSP podporuje Český národní registr dárců dřeně i letos
Následující: Český drezurní pohár 2015 zahajují Martinice

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...