Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Vojtková ve vedení skokového jezdeckého poháru

Vojtková ve vedení skokového jezdeckého poháru

Svůj jediný start v rámci úvodního kola zimního Jezdeckého poháru, skokové části Jump and Drive Winter Tour 2015, proměnila Barbora Vojtková v sedle plemenného hřebce Caruso ve vítězství. Na to dosáhla v soutěži S* (125 cm) v sobotu 7. února v Hradištku u Sadské.

Barbora Vojtková v sedle plemenného hřebce Caruso zvítězila v rámci úvodního kola zimního Jezdeckého poháru. Foto: Kateřina Návojová

Barbora Vojtková v sedle plemenného hřebce Caruso zvítězila v rámci úvodního kola zimního Jezdeckého poháru. Foto: Kateřina Návojová

Barbora Vojtková s Carusem Medimade si počkala až do startu poslední soutěže, v níž s tímto plemenným hřebcem předvedla velmi pěknou, rychlou a především bezchybnou jízdu. Pouze jako jedna ze tří startujících dokázala překonat základní kolo nejvyšší hradišťské soutěže na stupni obtížnosti S* stejně jako finále bez shození. Ve finále se přitom představilo nejlepších deset jezdců z kola základního, osm si neneslo žádné trestné body. V boji o vítězství však rozhodoval i čas, proto většina jezdců více riskovala a někdy se nevyhnula shození. Nastavenou laťku Barbory Vojtkové v podobě bezchybného výsledku a času 40,89 vteřin se však nikomu nepodařilo překonat.

„Caruso je prostě nejlepší, moc jsem si to užila. Parkur byl výborně postavený, ve finále se daly jezdit krátké i dlouhé nájezdy, to nám přesně vyhovuje,“ řekla šťastná Barbora Vojtková. „Zahájili jsme sezonu již v únoru, protože Caruso bude nyní stát v Mněticích jako plemenný hřebec. Pokud to půjde nějak spojit, ráda bych se s ním podívala i do Lysé,“ doplnila. Soutěž se totiž započítávala do velké túry žebříčku Jump and Drive Winter Tour 2015, a právě finále proběhne v Lysé nad Labem v rámci Jezdeckého festivalu ve dnech 18. – 22. března.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Na další dvě příčky dosáhli jezdci reprezentující Czech Equestrian Team, a to Barbora Kejvalová s Con Acordem a Jaroslav Hatla s Fernet Af Kreffe. „Závody v Hradištku se mi hodili jako poslední příprava před závody v Portugalsku, kam za 14 dní vyrážíme,“ popsal úspěšný jezdec ve všestrannosti Jaroslav Hatla. Mezi jeho trojicí koní startující v zahraničí nebude chybět ani Fernet Af Kreffe. Do elitní pětky promluvila ještě se svými dvěma koňmi Andrea Halíková, která se stejně jako vítězka představila pouze v rámci závěrečné soutěže. S oběma svěřenci zajela nejrychlejší jízdy, bohužel s Wyoming 1 i Maryland jednou chybovala.

Během závodního dne se uskutečnilo pět soutěží, z čehož tři byly zároveň první kvalifikací Jump and Drive Winter Tour 2015. Vedle již zmíněné velké túry se jednalo o malou túru na parkuru stupně Z (100 cm) a střední túru vypsanou na parkuru L* (115 cm). Plný počet 20 bodů získala do žebříčku malé túry Klára Svobodová, které se dařilo i v rámci loňského ročníku. Ta navíc vedle výhry v soutěži Z s koněm Czelzi nenašla přemožitele ani ve stupňované obtížnosti do 110 cm, kde se představila s Jordánem 2. V třetí túře – střední – nenašel přemožitele Miloslav Vítek s Roxy Star. „Parkury byly moc dobře postavené, přizpůsobené počátku sezony. Neměl jsem s ničím problém a Roxy Star se nechala dobře vodit,“ prozradil Miloslav Vítek a zároveň jako mnoho dalších pochválil stavitele Jana Šímu za velmi dobré trasy parkurů během celého dne.

Čtěte také:  Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Před finále tohoto zimního seriálu v Lysé nad Labem se v Hradištku Sadské uskuteční ještě druhé a třetí kolo skokové části, a to v sobotu 21. února a 7. března.

Hradištko u Sadské Jump and Drive Winter Tour skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jsme normálně fungující firma, říká ředitel pardubického závodiště
Následující: Divocí koně si na prostředí v Milovicích dobře zvykají, zatím jsou rozdělení na dvě partičky

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...