Home > Zpravodajství > domácí sport > Voltižéři bojovali v Albertovci o domácí mistrovské tituly

Voltižéři bojovali v Albertovci o domácí mistrovské tituly

Zcela zaplněná hala hřebčína Albertovec sledovala o víkendu mistrovství České republiky ve voltiži, atraktivní disciplíně, v níž jezdci předvádějí akrobacii na cválajícím koni.

Ve spojené seniorské kategorii mužů a žen se utkali Kateřina Kocurová a Jan Hablovič, kteří do domácího šampionátu vstupovali s jistotou účasti na zářijových Světových jezdeckých hrách. „Nebrali to jako vzájemný souboj, spíš to pro ně byla jedna z posledních prověrek,“ říká Andrea Videnková, předsedkyně voltižní komise České jezdecké federace.

„Nepamatuji, že by někdo dokázal hned v prvním roce působení v seniorské kategorii splnit kvalifikaci na Světové jezdecké hry. Během sezony se u obou zvyšovala nervozita, zda se jim to podaří, což se nakonec stalo. Mistrovství republiky už pro ně mělo být spíš odpočinkovým závodem, přesto bylo vidět, že ho oba berou velice vážně,“ popisuje Videnková. „Honza udělal chybu v povinné sestavě, Katka zase v technické sestavě, což oplakala. Těší mě, že to nebrali na lehkou váhu, že jim na tom záleží a že je chyby štvaly,“ doplňuje předsedkyně voltižní komise.

Vítězství nakonec slavil Hablovič na koni Kuzma s celkovým výsledkem 6,756 bodu, oficiálně však nemohl být českým mistrem vyhlášen, protože se závodu nezúčastnili alespoň tři závodníci, jak požadují pravidla.

Jan Hablovič. Foto: Petr Videnka

V dalších kategoriích už se tituly rozdávaly. Mezi juniorkami A zvítězila Tereza Czyžová na Aladinovi 5 s hodnocením 7,289. „Letos vyhrává všude, kam přijede,“ usmívá se Videnková a připomíná třeba skvělý triumf při květnových závodech CVI2* v Budapešti.

Čtěte také:  Vánoční pomoc od hasičů

Vítězství Czyžové se však v Albertovci nerodilo lehce, po prvním kole byla až třetí. „Znovu ale ukázala, že její silnou stránkou je hlava, nenechá se rozhodit a nakonec vyhrála. Je to opravdu veliký talent,“ chválí Videnková. Druhá skončila Kateřina Reslerová s Landarem (7,205) a bronz si odvezla Vanessa Krištofová na Patriotovi (7,065).

Tereza Czyžová. Foto: Petr Videnka

Mezi juniorkami B vládla Adéla Kotolová (6,518), jež pak s Terezou Viktorinovou zvítězila i v kategorii dvojic (5,872). Soutěž juniorských družstev jednotlivců vyhrál tým Albertovec 1 ve složení Kateřina Kocurová, Vanessa Krištofová a Lucie Kubíková (6,509).

Juniorské skupiny opanoval rovněž domácí JK Albertovec – junior 1. „Vystupovali jsme v nových dresech, s novou sestavou, na cvičencích i koni bylo znát, že něco je jinak, napětí by se dalo krájet. Ale poprali se s tím skvěle, bylo vidět, že chtějí předvést, co umí, a pobavit fanoušky. Reakce diváků byla úžasná, a to je ta největší odměna,“ líčí Videnková, jež vedla vítěznou skupinu jako lonžérka.

Skupina JK Albertovec. Foto: Petr Videnka

Na šampionátu ji potěšily nejen sportovní výkony, ale také hladký a pohodový průběh akce a rovněž velký zájem diváků. „Albertovská hala byla úplně plná a panovala výtečná atmosféra,“ libuje si Videnková.

Tisková zpráva ČJF

ČJF mistrovství čr Voltiž
Předchozí: Po silnici běhal osedlaný kůň bez jezdce
Následující: Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prohlášení ČJF k infekci HERPES VIRUS

V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019, zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza Herpes virem.  V případě herpesviru koní není povinnost vakcinace a nejedná se o nákazu povinnou hlášení jako například chřipka. ...