Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > Vozataj Nesvačil završil výtečnou sezonu podařeným představením v Německu

Vozataj Nesvačil završil výtečnou sezonu podařeným představením v Německu

Výtečnou sezonu završil Jiří Nesvačil mladší, nejlepší český reprezentant v soutěžích čtyřspřeží, dalším výborným výkonem. Na špičkově obsazeném mítinku v německém Donaueschingenu obsadil celkové sedmé místo, když v parkuru byl třetí. Navíc vyhrál doprovodnou soutěž.

Jiří Nesvačil ml. Foto: Šárka Veinhauerová

„Sezona byla celkově velmi vydařená, vycházely mi především parkury, což se potvrdilo i teď v Německu,“ hodnotí Nesvačil. Na mítinku kategorie CAI 3* obsadil osmé místo v drezuře, osmý byl i v maratonu a díky bronzové příčce v parkuru si polepšil na celkové sedmé místo.

Navíc si nejlépe vedl ve speciální parkurové soutěži. „Němci jí říkají Hon na body. Jezdí se rychle, je to pro diváky velice atraktivní a jednoduché na pochopení,“ líčí český vozataj, jenž za triumf získal prémii tisíc eur. „Poprvé jsem to jel v červenci v Cáchách a skončil jsem třetí, teď jsem vyhrál, tak bychom tuto soutěž mohli zavést i u nás,“ směje se.

Letošní rok považuje v kategorii čtyřspřeží za nejlepší ve své kariéře. Zvítězil v domácím Rudolfově poháru v Kladrubech, skončil pátý na čtyřhvězdičkovém mítinku v Maďarsku, premiérově se zúčastnil slavného jezdeckého festivalu v Cáchách, kde skončil třetí v parkuru, a na mistrovství Evropy v Göteborgu obsadil celkové jedenácté místo.

„Těší mě, že jsme dokázali předvádět konstantní výkony. Parkury jsem zajel dokonce všude čistě, v drezuře jsem se držel kolem dvaapadesáti bodů. Na čem chci nyní hodně zapracovat, to je maraton, tam jsem zaostával,“ uvědomuje si Nesvačil a připomíná kontinentální šampionát ve Švédsku, kde ho právě maraton připravil o ještě lepší umístění.

Čtěte také:  Jezdecký areál ve Spojile u Pardubic zničil požár

„V maratonu je velká rezerva. Není to tak, že by se nedalo se soupeři jezdit. Před rokem mi dávali na mistrovství světa nějakých pětatřicet bodů, teď už jsem se jim přiblížil třeba na dvanáct. Takže jsem ztrátu stáhl, ale stále je to hodně,“ přemýšlí Nesvačil.

Koním nyní hodlá dopřát odpočinek a pořádnou regeneraci, pak začne s přípravou na další rok. „Musím zapracovat i sám na sobě. Závody jsou dost fyzicky náročné a právě ve Švédsku mi úplně odešly ruce,“ přiznává český vozataj. A s čím půjde do příští sezony? „Chtěl bych se motat kolem nejlepší světové desítky,“ prozrazuje aktuálně patnáctý muž žebříčku.

Tisková zpráva České jezdecké federace

jiří nesvačil Národní hřebčín Kladruby nad Labem s.p.o. spřežení starokladrubský kůň
Předchozí: Kůň potřeboval pomoc hasičů – uvízl v řece
Následující: XIV. den metropolitní sezóny: 72. Nikon St Leger

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Hodnotící mise UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

Ve dnech 30. a 31. srpna 2018 se uskutečnila v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem hodnoticí mise UNESCO. Cílem bylo posouzení nominace „Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem“ na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO. V průběhu obou dnů měli účastníci hodnoticí mise možnost ...