Home > Zpravodajství > informujeme vás > Vrah koní dopaden, muž je podezřelý z dalších útoků na koně

Vrah koní dopaden, muž je podezřelý z dalších útoků na koně

Včerejší rozsáhlá pátrací akce po 23letém Michalu Medkovi, který na konci května brutálně utýral na Českolipsku koně, byla úspěšná. Policisté ve čtvrtek 23. července 2015 ve 21:15 zadrželi hledaného mladíka v obci Janovice u Kravař. Pátrání probíhalo včera od 12:30 a nasazeno bylo 60 policistů včetně psovodů se služebními psy. Pátrací tým posílilo i  6 českolipských strážníků a 8 dobrovolných hasičů z Kravař. Nad prohledávanou oblastí létal i policejní vrtulník.

Řádění Michala Medka nepřežil na konci května kůň na Českolipsku. Foto: Policie ČR

Řádění Michala Medka nepřežil na konci května kůň na Českolipsku, nyní je podezřelý z dalších útoků. Foto: Policie ČR

Jak vyplývá z policejní tiskové zprávy, mladík je podezřelý z dalších případů týrání zvířat. Více v tiskové zprávě Policie ČR:

Kriminalisté provádějí nezbytné úkony trestního řízení v souvislosti se zadržením 23 letého mladíka z Kravař, po kterém včera proběhlo rozsáhlé místní pátrání na Žandovsku. Policistům ho pomohl vypátrat občan, který je na něj upozornil. Mladíka zadrželi ve 21.15 na louce v obci Janovice u Kravař. Když spatřil uniformy, dal se na útěk, proti policistům ale neměl žádnou  šanci.

Zadržený mladík z Kravař je důvodně podezřelý nejen z utýrání jezdeckého koně v Kravařích v závěru května letošního roku, ale nově také z týrání zvířat ve fázi pokusu v Provodíně a z dokonaného přečinu týrání zvířat v Kravařích v souvislosti s usmrcením sedmileté klisničky poníka. O případu v Kravařích, ke kterému došlo v noci z  22. na 23. července jsme veřejnost informovali.  Zadržený muž, jak jsme se již zmínili, zřejmě zaútočil na koně také v Provodíně. Bylo to z 19. na 20. července, tedy z neděle na pondělí, v ohradě pro koně v katastru obce. Je důvodně podezřelý z toho, že uvázal jedné z klisen smyčku kolem krku a lanem ji připoutal ke kovové konstrukci. Kůň se neudusil jen proto, že se ze zajetí dokázal vytrhnout. Po laně mu zůstal otok na krku.

Vyšetřovatel zpracovává v tuto chvíli usnesení o zahájení trestního stíhání pro výše uvedené skutky, které mu bude ještě dnes doručeno. Dále mu bude poskytnuta lhůta ke zvolení obhájce a pokud si ho nezvolí, požádá vyšetřovatel soud, aby mu ho ustanovil. Teprve potom bude za účasti obhájce vyslechnut v procesním postavení obviněného. Vyšetřovatel po ukončení tohoto výslechu podá podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby, a to proto, aby na svobodě svou trestnou činnost nezopakoval a aby se trestnímu stíhání nevyhýbal.

Případ budeme i nadále sledovat.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Zdroj: Policie ČR

Mrtvý kůň Policie ČR týrání koní
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: CSIO Bratislava: Čtyři české dvojice s totožným výsledkem
Následující: CSIO Bratislava: Češi v Poháru národů na 10. místě

2 komentáře

  1. Teď jen doufat, že se k tomu i soud postaví správně a tenhle šmejd dostane trest „natvrdo“.

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pozvánka na XXII. Mezinárodní setkání jízdních policií

Městská policie Ostrava srdečně zve na Mezinárodní setkání jízdních policií, které se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019. Kromě účastníků z České republiky své síly v ostravských Komenského sadech poměří také zástupci Slovenska, Polska a Německa. Program začne v 12:30 hod. slavnostním zahájením – nástupem jízdních policií. Vyhlášení výsledků a ukončení akce je plánováno před 17. ...