Home > Zpravodajství > domácí sport > Vrchol nedělního dostihového odpoledne bude patřit klisnám

Vrchol nedělního dostihového odpoledne bude patřit klisnám

Festivalové dění se v neděli z centra lázeňského města částečně přesune na závodiště ve Dvorech. Alespoň pro ty, kteří si chtějí prohlédnout především ty čtyřnohé hvězdy zeleného travnatého koberce. Na Hipodromu Holoubek je připraven třetí letošní mítink složený z šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu.

Vrcholem bude  Cena PRIMÁTORA MĚSTA KARLOVY VARY – 15. LETNÍ CENA KLISEN (II.kategorie, 2.000m).

V popředí zájmu by měla být loni čtvrtá z Oaks a Jarní ceny klisen Coffola (žk.D.Liška). Letos dvakrát vyhrála, a pokud drží formu z Červnového poháru, patří mezi největší favoritky.

Do okruhu favoritek patří Coffola

S ohledem na výborné výsledky na zdejší dráze lze na předních místech očekávat předloňskou vítězku Ceny Masise a letos ve dvou startech neporaženou Sašu (ž.V.Korečková). Její tréninková kolegyně Queentera (ž.I.Janáčková Koplíková) loni neuspěla v karlovarské Ceně zimní královny, ale následně vyhrála v říjnu trojkový dostih a letos obsadila v Bratislavě těsné 2. místo v dostihu II. kategorie na totožné distanci.

Saše se na karlovarské dráze zatím dařilo při každém startu

Největší počet triumfů v tomto dostihu má na svém kontě žokej Jan Rája. Ke třem stávajícím může přidat další. Povede loni sedmou v cíli Tialine. Dvojnásobná premiantka testů III. kategorie se letos ve Varech již předvedla třetím místem. Na roviny se vrací po nevydařeném překážkovém debutu v Meranu.

Teprve třetí životní start čeká moravskou Chalderu (ž.K.Hlubučková). V debutu sice na dotované místo nedosáhla, ale v následujícím startu v polské Wroclawi doběhla třetí.

Čtěte také:  Ignacius Reilly vítězem Velké dubnové ceny

Dohlášená ultra vytrvalkyně Orphanta (ž.P.Filipová) se po prvním a druhém místě v tříkilometrových testech nižších kategoriích chystá ke třetímu karlovarskému startu aktuální sezóny.

Zajímavé aktéry přilákal závěrečný dvojkový dostih na mílové distanci, kde se výjimečně otočil poměr amazonek a mužů v sedlech. Devítiletý veterán Hidden Flame (ž.J.Rája) se do provozu vrátil po roční zdravotní přestávce tím nejlepším způsobem. Oba starty ve III. kategorii proměnil ve vítězství a měl by usilovat o další plný zásah.

Loňského dvojnásobného vítěze dostihů nižší kategorie Private Ryana (ž.J.Chaloupka) čeká premiérový start sezóny.

Sheik Yerbouti (ž.R.Koplík) má za sebou čtyři starty a tři umístění do třetího místa.

Plné šance bude mít i dohlášený Sir Sun (ž.P.Foret), loňský vítěz Velké jarní ceny a čtvrtý v Českém derby.

Zajímavým tipem pro sázející může být Alexandr (ž.J.Andrésová). Loňskou sezónu zakončil vítězstvím ve třetí kategorii, letos má na svém kontě jeden tabulový doběh v dostihu II. kategorie.

Překážkovou lahůdkou bude Cena Statku Chyše. Mezi favority bude patřit Aspire (R.Benš). Svěřenec polské trenérky Iwony Wroblewské na závodišti ve Wroclawi v žádném ze tří absolvovaných dostihů nepoznal porážku. Po třetím místě v květnovém Mostě mu dotovaná příčka těsně unikla v pardubickém Zlatém poháru.

Zkušenosti ze zahraničních startů může využít Váňův Big Mago (P.Boekhout), vysoko mířit bude jistě i Linngar (S.Ferhanov). Ten střídá úspěchy na rovinách s úspěchy na překážkách. Loni ukončil sezónu vítězstvím na překážkách. Letos startoval jednou na rovině a také vyhrál.

Čtěte také:  Překážková sezona v Pardubicích pravděpodobně až v letních měsících

Po loňské nevydařené sezóně se Pacinovi (ž.T.Boyer) letos v prvním startu dařilo. V květnu doběhl v Lysé na stejné distanci i ve stejné kategorii druhý.

Vítěz loňského Českého derby Joseph (J.Kocman) na překážkách debutuje, stejně tak jako Lacorana (ž.M.Liška), která navíc čeká na první životní vítězství.

Santos (D.Vyhnálek) po slibných předloňských výkonech nastupuje k prvnímu startu sezony.

V minulém roce závodiště zažilo kulturní premiéru. Poprvé v historii se zde prezentoval Karlovarský symfonický orchestr. Podle nadšeného ohlasu návštěvníků bylo zřejmé, že by si přáli takový vkusný doprovodný program pravidelně. Přijďte si tedy v neděli opět vychutnat živou hudební kulisu.

Program:

14.00   Cena HEJTMANA KARLOVARSKÉHO KRAJE (III.kat., 1400m)

14.30   Cena GALERIE UMĚNÍ KARLOVY VARY (IV. kat., 2400 m)

15.00   Cena STATKU CHYŠE (steeplechase IV.kat., 3200m)

15.30   Cena PRIMÁTORA MĚSTA KARLOVY VARY – 15. LETNÍ CENA KLISEN (II. kat., 2000m)

16.10   Cena KARLOVARSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU (III. kat., 2000m)

16.50    Cena spol. REALISTIC a.s. (IV.kat., 1600m)

17.20   Cena spol. Vladimír MAREK s.r.o. (II.kat., 1600m)

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Letní cena klisen
Předchozí: Dva zástupci Prague Lions na startu GCL v Monaku
Následující: Bezchybný tým Prague Lions při GCL v Monaku

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou se sešlo 30 koní

Dnešní den byl termínem pro první kolo přihlášek na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na seznamu přihlášených figuruje třicet jmen koní, z nichž mnozí si už kurz legendárního dostihu vyzkoušeli. Ovšem vedle tří vítězů uplynulých ročníků nechybí ani nováčci. Své zástupce nominovali také Francouzi a Irové. Nejvíce přihlášených koní ...