Home > Zpravodajství > informujeme vás > Výběhy v Zooparku Chomutov zaplavila voda

Výběhy v Zooparku Chomutov zaplavila voda

Neobvykle vydatné srážky způsobily v Podkrušnohorském zooparku Chomutov zatopení výběhů pro koně. Aby se předešlo možným úrazům a hrozícím bakteriálním infekcím, požádalo vedení zooparku o pomoc Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje. „Ve výběhu vznikla metr hluboká vodní plocha o rozloze několik stovek metrů čtverečních a již nebylo možné jej pro koně využívat. Stejný problém budeme v nejbližší době řešit ve výběhu zubrů evropských,“ vysvětlila ředitelka zooparku Iveta Rabasová.

zoo chomutov

Pracovníci HZS ÚK odvedli vodu pomocí čerpala do odpadního kanálu. „Letos jsme odčerpávali vodu častěji než v letech předešlých,“ uvedl nadstrážmistr Miroslav Kolčava. „Zasahujeme vždy, když jsou v ohrožení lidé, zvířata, majetek nebo životní prostředí. Voda působí potíže například majitelům rodinných domů,“ dodal nadstrážmistr.

zoo chomutov2

Zdroj: Zoopark Chomutov

Čtěte také:  Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze
Zoopark Chomutov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zimu oživí opět halový seriál Jump and Drive Winter Tour
Následující: “Orphee byla chladnější“, přiznal Faltejsek

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Koňské přírůstky v zooparku Chomutov

Koňské výběhy Podkrušnohorského zooparku opět ožijí hříbaty. V úterý 15. července porodila hříbě klisna českého teplokrevníka Lea. Prozatím se o malou klisničku pečlivě stará ve speciálním prostorném porodním boxu a ven společně vychází jen na krátké procházky. Brzy už ale budou větší část dne trávit ve venkovních výbězích. Dalším přírůstkem ...