Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Výborně obsazená míle a Blessed Kiss v St. Leger

Výborně obsazená míle a Blessed Kiss v St. Leger

Skvělá konkurence zdobí jubilejní ročník nejvýznamnějšího komparačního dostihu pro tříleté a starší mílaře, 40. Velké ceny Prahy CK Martin Tour, a nikoho z desítky kandidátů nelze v tipu odsunout mimo dotované příčky. Loňský triumf bude obhajovat hnědák Noble Cliffs, přičemž silný tandem DS Pegas by s ním měl vytvořit vítěz letošní Velké jarní ceny, v ČR dosud neporažený Sagar. V červnové Tattersalls Mile se prosadil svěřenec Josefa Váni Father Frost, o měsíc později v Karlových Varech pak Lázeňskou míli opanoval Zock a druhý finišoval Master of Gold. Na startu nechybí také jeden z nejúspěšnějších tuzemských odchovanců posledních sezón Lagaro a velmi kvalitní výkonnost prokazuje na francouzských drahách Borsakov. Nadějný tandem má v dostihu stáj Lokotrans, kterou reprezentuje progresivní Facts and Figures a místní novic Red Persian, jedinou klisnou v poli bude premiantka Ceny Nory Jeane Saša.

Ilustrační fotografie: archiv TMM, www.velka-chuchle.cz

Do nejdelší klasické zkoušky roku, 73. St Leger, míří osm adeptů a nejvyšší ambice má dvojice klisen. Favoritkou je samozřejmě vítězka CPI PG Českého derby Blessed Kiss, její hlavní soupeřkou by měla být čtvrtá z téhož dostihu Carmella. Z půltuctu hřebců předvedl během léta nejlepší formu Cape Freedom, jenž obsadil druhé místo v Ceně města Karlovy Vary – Memoriálu Josefa Dolejšího.

Jezdeckou hvězdou dne bude žokej Václav Janáček, pětinásobný český a pětinásobný španělský šampión se v srpnu stal druhým jezdcem české historie, dosáhnuvším čtyciferného počtu kariérních triumfů. Představí se v sedmi dostizích dne, v hlavních bodech programu povede Father Frosta a Blessed Kiss.

Čtěte také:  Klasický triumf ve druhém startu kariéry

Tisková zpráva

dostihy Metropolitní sezona Saint Leger St Leger Velká cena Prahy Velká Chuchle
Předchozí: České naděje se představily ve Zduchovicích, jezdci na pony se utkali o mistrovské tituly
Následující: Titul je skoro zázrak, říká Michaela Jakešová, nová mistryně v jezdecké vytrvalosti

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Klasický triumf ve druhém startu kariéry

V sobotu 11. května vyvrcholila úvodní část letošní tuzemské dostihové sezóny prvním dílem Klasické trojkoruny, 98. Velkou jarní cenou Pražské Plynárenské (Liste, 1600 m, 600 tis. Kč), jíž se zúčastnilo jedenáct tříletých hřebců. Ilustrační fotografie: www.velka-chuchle.cz Roli favorita nesl v premiérovém sezónním startu loňský juniorský šampión King Archie, avšak po indispozici ...