Home > Články > PR články > novinky a trendy > Vychází nová kniha Ať nám koně jdou

Vychází nová kniha Ať nám koně jdou

Koně provázeli lidstvo od nepaměti. Vlastníkovi rychlého a ušlechtilého koně se dostávalo vždy největšího obdivu a návštěva dostihů patřila na přelomu devatenáctého a dvacátého století k dobrému jménu společenské honorace. O vítězstvích koní jako Eclipse, Secretariat, Korok, nebo Železník si milovníci koní a dostihů povídají dodnes. Například Eclipse měl pověst málem přízračného hřebce, který se narodil při zatmění slunce. kunleonarda4

Ať nám koně jdou...Ať nám koně jdou…

Vyznačoval se nezkrotným temperamentem a výjimečnou rychlostí. Jediný, kdo ho dokázal zvládnout, byl jistý epsomský žokej John Oakley, který jej používal ke svým nočním loupežným výpravám. Po tomto svérázném tréninku se Eclipse dostal i na dostihovou dráhu, kde dokázal utéct svým soupeřům i o několik set metrů. Vyhrál všech devatenáct dostihů, které během roku a půl běžel.  Nejen tento příběh ze sportu královen, jak je tento prastarý sport nazýván, si můžete přečíst v této květnové novince na trhu.

Milánoz knihy Ať nám koně jdou…Miláno

Kniha podává základní informace o přeměně koňských závodů na moderní dostihy, jakožto chovatelské zkoušky pro stálé zušlechťování plemene anglického plnokrevníka. Popisuje na události bohatý svět jezdců, trenérů a ušlechtilých koní. Milovníkům koní, kteří se s dostihy setkávají poprvé, dává celkový přehled o průběhu dostihového dne, pravidlech dostihů, jednotlivých účastnících dostihového provozu a možnosti sázek.

Meránoz knihy Ať nám koně jdou…Meráno

Profesionálům pak přibližuje hlavní teorie chovu, významné dostihy světa dnes spolu s celkovým přehledem všech evropských a významných světových závodišť. To vše doplněno zajímavostmi z historie dostihového sportu a skvělými fotografiemi Zenona Kiszy.

z knihy Ať nám koně jdou...z knihy Ať nám koně jdou…

 

Předmluvu k této knize napsal pan Michal Horáček, jakožto autor poslední u nás vydané knihy o historii dostihového sportu. A jak sám uvádí, “Dostihy jsou jednou z nejoblíbenějších podívaných v České republice. Ale přestože Velká pardubická steeplechase je vůbec nejstarší stále živou sportovní událostí na území státu a chuchelské závodiště neodmyslitelně patří k pražským nedělím už od roku 1906, český dostihový příznivec se dostává k informacím o prastarém, složitém a na události mimořádně bohatém světě jezdců, trenérů a zejména ušlechtilých koní jen obtížně.”
Pomoci mu v tom může právě kniha Ať nám koně jdou. Doporučená cena na závodištích a v knihkupectvích je 299,- Kč. Knihu je také možné koupit přímo u autorky. Info na www.zschmied.com/ a http://www.facebook.com/AtNamKoneJdou .

Zanedlouho ji také najdete v aukcích Distanc.cz! Sbírejte proto na svém účtu naší virtuální směnu – groše! Více informací ke grošákům resp. systému Distanc.cz najdete zde.

Kniha Ať nám koně jdouKniha Ať nám koně jdou

Předchozí: Hlasujte v anketě „Nejkrásnější kůň ČR 2012“: Chladnokrevná plemena
Následující: Křest hříbat na Zmrzlíku
x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...