Home > Články > PR články > novinky a trendy > Vychází nová kniha Ať nám koně jdou

Vychází nová kniha Ať nám koně jdou

Koně provázeli lidstvo od nepaměti. Vlastníkovi rychlého a ušlechtilého koně se dostávalo vždy největšího obdivu a návštěva dostihů patřila na přelomu devatenáctého a dvacátého století k dobrému jménu společenské honorace. O vítězstvích koní jako Eclipse, Secretariat, Korok, nebo Železník si milovníci koní a dostihů povídají dodnes. Například Eclipse měl pověst málem přízračného hřebce, který se narodil při zatmění slunce. kunleonarda4

Ať nám koně jdou...Ať nám koně jdou…

Vyznačoval se nezkrotným temperamentem a výjimečnou rychlostí. Jediný, kdo ho dokázal zvládnout, byl jistý epsomský žokej John Oakley, který jej používal ke svým nočním loupežným výpravám. Po tomto svérázném tréninku se Eclipse dostal i na dostihovou dráhu, kde dokázal utéct svým soupeřům i o několik set metrů. Vyhrál všech devatenáct dostihů, které během roku a půl běžel.  Nejen tento příběh ze sportu královen, jak je tento prastarý sport nazýván, si můžete přečíst v této květnové novince na trhu.

Milánoz knihy Ať nám koně jdou…Miláno

Kniha podává základní informace o přeměně koňských závodů na moderní dostihy, jakožto chovatelské zkoušky pro stálé zušlechťování plemene anglického plnokrevníka. Popisuje na události bohatý svět jezdců, trenérů a ušlechtilých koní. Milovníkům koní, kteří se s dostihy setkávají poprvé, dává celkový přehled o průběhu dostihového dne, pravidlech dostihů, jednotlivých účastnících dostihového provozu a možnosti sázek.

Meránoz knihy Ať nám koně jdou…Meráno

Profesionálům pak přibližuje hlavní teorie chovu, významné dostihy světa dnes spolu s celkovým přehledem všech evropských a významných světových závodišť. To vše doplněno zajímavostmi z historie dostihového sportu a skvělými fotografiemi Zenona Kiszy.

z knihy Ať nám koně jdou...z knihy Ať nám koně jdou…

 

Předmluvu k této knize napsal pan Michal Horáček, jakožto autor poslední u nás vydané knihy o historii dostihového sportu. A jak sám uvádí, “Dostihy jsou jednou z nejoblíbenějších podívaných v České republice. Ale přestože Velká pardubická steeplechase je vůbec nejstarší stále živou sportovní událostí na území státu a chuchelské závodiště neodmyslitelně patří k pražským nedělím už od roku 1906, český dostihový příznivec se dostává k informacím o prastarém, složitém a na události mimořádně bohatém světě jezdců, trenérů a zejména ušlechtilých koní jen obtížně.”
Pomoci mu v tom může právě kniha Ať nám koně jdou. Doporučená cena na závodištích a v knihkupectvích je 299,- Kč. Knihu je také možné koupit přímo u autorky. Info na www.zschmied.com/ a http://www.facebook.com/AtNamKoneJdou .

Zanedlouho ji také najdete v aukcích Distanc.cz! Sbírejte proto na svém účtu naší virtuální směnu – groše! Více informací ke grošákům resp. systému Distanc.cz najdete zde.

Kniha Ať nám koně jdouKniha Ať nám koně jdou

Předchozí: Hlasujte v anketě „Nejkrásnější kůň ČR 2012“: Chladnokrevná plemena
Následující: Křest hříbat na Zmrzlíku
x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Pospíšil: V O2 areně uvidíme jezdce, které známe jen z televize

Již podruhé se na galashow světového parkuru v O2 areně chystá Ondřej Pospíšil s hřebcem Einfachem. Díky zkušenostem z roku 2018 přizpůsobil letošní přípravy a už se nemůže dočkat skvělé atmosféry, kterou si užije jak v pozici jezdce, tak diváka. Parkurový reprezentant Ondřej Pospíšil startoval s desetiletým Einfachem při Prague ...