Home > Zpravodajství > domácí sport > Východočeši zvítězili při mistrovství ČR všestrannosti v Brně

Východočeši zvítězili při mistrovství ČR všestrannosti v Brně

Loňští stříbrní medailisté letos získali zlato na mistrovství České republiky 2014 ve všestrannosti družstev, které se uskutečnilo v Brně na Panské líše ve dnech 5. – 7. září. Východočeský tým vedl již od úvodní zkoušky a vítězství si udrželi až do konce.

Ilustrační fotografie

Východočeský tým ve složení Veronika Příhodová (Zack), Miriam Záveská (Frenciss), Roman Falta (Kokoska) a David Bendák (Camilla 1) nestupoval do závěrečného parkuru s výhodou jedné chyby oproti obhájcům zlaté medaile, Severomoravské oblasti. Parkur se však ani jednomu družstvu ideálně nevydařil a každý člen obou týmů přinesl do cíle minimálně dvě shození. V součtu to nakonec Východočechům stačilo a se ziskem 189,35 trestných bodů si na krk pověsili zlaté medaile.

Severomoravská oblast ve složení Lubomír Vrtek (Dallas 1), Pavel Vereš (Batman 1) a Antoním Vrtek (Davos 1) bojovala pouze ve třech a neměli tak možnost škrtnout nejhorší výsledek. Nakonec jim zisk 196,17 trestných bodů přinesl druhé místo. Třetí nakonec dojela oblast Vysočiny, jejíž tým se skládal z Jiřího Maxery (Desire), Lukáše Kohouta (Laty), Jaroslava Abíka (Ata 1) a Marie Mráčkové (Pallet). U všech zmíněných týmů platilo, že nejvíce se jim dařilo v terénní zkoušce. Všichni, kdo v týmu soutěž dokončili, neboť z prvního i čtvrtého družstva byl jeden jezdec vyloučen, dokončili právě kros bez jediného trestného bodu.

Z celkového počtu šesti družstev si právě další tři týmy odnesly zatížení z terénní jízdy minimálně za jedno zastavení, což je ve výsledcích odsunulo níže. Na start soutěže CNC* nastoupilo ještě druhé východočeské družstvo, dále pak zástupci Zlínské oblasti a nechyběla ani Jihomoravská oblast. Ta byla po první zkoušce průběžně třetí, z medailových pozic ji však odsunulo jedno vyloučení a vyšší bodové zatížení Lucie Benešovské z terénní jízdy. Nakonec se tak museli spokojit se čtvrtým místem.

V rámci závodů všestrannosti se uskutečnily ještě další rámcové soutěže. V hobby ZK nejlepší výkon podal Jiří Maxera a Figaro GB, v soutěži stupně Z zvítězila Kateřina Kučerová s Daniánem, v otevřené soutěži ZL Pavel Vereš s Aslanem a mezi pony se radovala z první příčky Sára Vingrálková a Bohemia Wild Boy. Dále se uskutečnil i Prostata cup, kde nenašel přemožitele Jiří Jelínek a Saragon. Mezi sebou bojovali také veteráni. Nejúspěšnější byl Pavel Chvojka a Velvet „M“.

Pro kompletní výsledkové listiny a další informace se můžete podívat na stránky pořadatele www.panskalicha.cz.

MČR všestrannost mistrovství čr všestrannost
Předchozí: Seriál domácích kvalifikací na Velkou pardubickou končí
Následující: Hledá se ukradená klisna

Září na pardubickém závodišti je nabité akcemi

Sotva pardubické závodišti opustili poslední účastníci 19. ročníku mezinárodní výstavy Koně v akci, už je tu program další. V sobotu 9. září třídenní „koňácký“ festival vystřídá poslední z kvalifikací na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. A o pár dnů později už bude závodiště patřit vozatajům při Mistrovství České republiky spřežení. V sobotu 9. září ...