Home > Zpravodajství > domácí sport > Vydařené mistrovství České republiky v paravoltiži

Vydařené mistrovství České republiky v paravoltiži

V sobotu 13. října 2012 se stala jezdecká hala na Ranči Bolka Polívky v Olšanech u Brna již tradičně dějištěm mistrovství České republiky v paravoltiži. Zúčastnilo se ho 48 cvičenců, přičemž podmínky kvalifikace jich splnilo pouze 27 v soutěžích jednotlivců a 12 v soutěžích dvojic.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Ostatní tudíž mohli startovat výhradně v přátelských soutěžích. „Celkem se uskutečnilo 96 startů jednotlivců a 14 startů dvojic. Závodilo se na koních Astor s lonžérkou Janou Sklenaříovou z TJJ Lucky Drásov, Cantarella s lonžérkou Danou Trčkovou ze stejného oddílu, Kos s lonžérkou Kateřinou Francovou z TJ Orion Praha a David s lonžérkou Kateřinou Pitrovou z Epony Brno,“ upřesnila hlavní organizátorka Vanda Casková.

V kategorii s těžkým tělesným handicapem uspěla nejvíce Hana Roubíčková, na jejíž výkon ohodnocený známkou 6,32 nestačili ani další dva umístění Veronika Písaříková a Michal Obst. Cvičenci s těžkým mentálním handicapem byli rozděleni mezi muže a ženy. V mužské kategorii nenašel přemožitele Josef Kočí, druhý skončil Tomáš Konečný a třetí Jakub Kolínský. Na prvenství mezi ženami dosáhla Petra Vrátná před Ivetou Gorfolovou a Annou Ščukovou.

Mistrem v soutěži sportovců s lehkým mentálním handicapem se stal Erik Džudžo, druhý se umístil Tomáš Florián, třetí pak Štěpán Špadrna. Ženám s lehkým handicapem vévodila Pavla Gorfolová, o něco hůře se dařilo Barboře Gorfolové a Michaele Haderkové. Mistrovské kovy se rozdávaly i v kategoriích dvojic. Nejcennější z nich si odvezly sestry Černíkovy (lehký handicap) a P. Vrátná s J. Kočím (těžký handicap).

Při závěrečném ceremoniálu byla vyhodnocena také celoroční soutěž o nejlepšího cvičence roku a soutěž oddílů o paravoltižní  „Pohár České hiporehabilitační společnosti 2012“. V této soutěži se sčítaly body za umístění v jednotlivých závodech roku 2012. Cenu pro nejlepšího cvičence roku 2012 si odnesla Tereza Tintěrová a nejlepším oddílem byl vyhlášen APA VČAS Olomouc trenérky Arnošty Ježkové. „V rámci exhibice předvedla své voltižní umění skupina z JK Hřebčín Albertovec s koněm Aquaris vedeným Ladislavem Menšíkem, která představila vystoupení nazvané Čtvero ročních období. Jednalo se skutečně o krásné završení celé akce,“ konstatovala Vanda Casková.

Předchozí: Kůň spadl do Jámy pro septik, vytáhnout ho museli karlovarští hasiči
Následující: Potrénujte s Jiřím Lužou

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...