Home > Zpravodajství > domácí sport > Vydařené mistrovství České republiky v paravoltiži

Vydařené mistrovství České republiky v paravoltiži

V sobotu 13. října 2012 se stala jezdecká hala na Ranči Bolka Polívky v Olšanech u Brna již tradičně dějištěm mistrovství České republiky v paravoltiži. Zúčastnilo se ho 48 cvičenců, přičemž podmínky kvalifikace jich splnilo pouze 27 v soutěžích jednotlivců a 12 v soutěžích dvojic.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Ostatní tudíž mohli startovat výhradně v přátelských soutěžích. „Celkem se uskutečnilo 96 startů jednotlivců a 14 startů dvojic. Závodilo se na koních Astor s lonžérkou Janou Sklenaříovou z TJJ Lucky Drásov, Cantarella s lonžérkou Danou Trčkovou ze stejného oddílu, Kos s lonžérkou Kateřinou Francovou z TJ Orion Praha a David s lonžérkou Kateřinou Pitrovou z Epony Brno,“ upřesnila hlavní organizátorka Vanda Casková.

V kategorii s těžkým tělesným handicapem uspěla nejvíce Hana Roubíčková, na jejíž výkon ohodnocený známkou 6,32 nestačili ani další dva umístění Veronika Písaříková a Michal Obst. Cvičenci s těžkým mentálním handicapem byli rozděleni mezi muže a ženy. V mužské kategorii nenašel přemožitele Josef Kočí, druhý skončil Tomáš Konečný a třetí Jakub Kolínský. Na prvenství mezi ženami dosáhla Petra Vrátná před Ivetou Gorfolovou a Annou Ščukovou.

Mistrem v soutěži sportovců s lehkým mentálním handicapem se stal Erik Džudžo, druhý se umístil Tomáš Florián, třetí pak Štěpán Špadrna. Ženám s lehkým handicapem vévodila Pavla Gorfolová, o něco hůře se dařilo Barboře Gorfolové a Michaele Haderkové. Mistrovské kovy se rozdávaly i v kategoriích dvojic. Nejcennější z nich si odvezly sestry Černíkovy (lehký handicap) a P. Vrátná s J. Kočím (těžký handicap).

Čtěte také:  Dostihové odpoledne patřilo tradiční Ceně Města Karlovy Vary

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

 

Při závěrečném ceremoniálu byla vyhodnocena také celoroční soutěž o nejlepšího cvičence roku a soutěž oddílů o paravoltižní  „Pohár České hiporehabilitační společnosti 2012“. V této soutěži se sčítaly body za umístění v jednotlivých závodech roku 2012. Cenu pro nejlepšího cvičence roku 2012 si odnesla Tereza Tintěrová a nejlepším oddílem byl vyhlášen APA VČAS Olomouc trenérky Arnošty Ježkové. „V rámci exhibice předvedla své voltižní umění skupina z JK Hřebčín Albertovec s koněm Aquaris vedeným Ladislavem Menšíkem, která představila vystoupení nazvané Čtvero ročních období. Jednalo se skutečně o krásné završení celé akce,“ konstatovala Vanda Casková.

Předchozí: Kůň spadl do Jámy pro septik, vytáhnout ho museli karlovarští hasiči
Následující: Potrénujte s Jiřím Lužou
x

Mohlo by vás zajímat

Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Úterý 20. srpna bylo pro hasiče z Libereckého kraje náročné. Nejprve zasahovali u dopravní nehody, následně se hasiči okamžitě přesunuli k další události. Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v ...